Baška definitívne k Petrovi Saganovi do tímu Tinkoff

Baška definitívne k Petrovi Saganovi do tímu Tinkoff

Slovenský úradujúci majster Európy do 23 rokov Erik Baška bude definitívne súčasťou cyklistického tímu Tinkoff v budúcej sezóne. Informuje o tom oficiálna stránka ruského zoskupenia. Sila a rýchly šprint 21-ročného jazdca by mali byť veľkým prínosom pre krajana a čerstvého svetového šampióna Petra Sagana v dojazdoch etáp či jednorazových pretekov.

"Je to pre mňa pochopiteľne jedinečná šanca a nemôžem byť šťastnejší. Dostal som možnosť jazdiť za jeden z najsilnejších tímov vo svetovom pelotóne a podporovať majstra sveta Petra Sagana. Takéto niečo sa nestáva každý deň. Budem robiť všetko, čo je v mojich silách, aby som ukázal, že som hodný pôsobenia v tomto tíme. Myslím si, že šprintérske schopnosti sú mojou silnou stránkou. Bude mi cťou pomáhať Petrovi Saganovi. Rovnakú odhodlanosť a rozhodnosť ukážem kdekoľvek a kedykoľvek to bude tím potrebovať," povedal Baška.

Ja a druhý Sagan?
Talentovaný slovenský jazdec začal s cyklistikou vo veku 14 rokov, v sezóne 2013 sa stal posilou Dukly Trenčín Trek a o dva roky neskôr jazdil už v drese českého kontinentálneho tímu AWT Greenway. Z roku 2013 je národným šampiónom v časovke v kategórii do 23 rokov. V tomto ročníku vyhral etapu na podujatí Okolo Berlína a Pretekoch karpatských kuriérov. Najväčší úspech však dosiahol začiatkom augusta na ME v estónskom Tartu, kde ovládol záverečný šprint pretekov s hromadným štartom kategórie do 23 rokov.

"Som dvojnásobne šťastný, že máme Erika v tíme. Nie iba pre to, že je Slovák, ale najmä, že je to silný, talentovaný mladý jazdec. Jeho posledné víťazstvo na majstrovstvách Európy hovorí samo za seba. Teším sa na spoluprácu a vítam ho medzi nami. Podľa mňa je Erik príkladom serióznej práce v kvalitatívne nižších slovenských podmienkach, som na neho hrdý," uviedol na Baškovu adresu Peter Sagan.

"Baška jasne ukázal svoj talent a jeho triumf na európskom šampionáte je toho dôkazom. Je to rýchly šprintér a podľa mňa môže byť dobrým pomocníkom pre Petra Sagana. Rovnako ako ďalší mladí jazdci, ktorí sa k nám pripoja pred budúcou sezónou, aj Baška bude mať k dispozícii najlepší tréningový či súťažný program pre svoj ďalší kariérny rast," dodal šéf športových riaditeľov tímu Steven de Jongh.

Okrem Petra Sagana a Erika Bašku budú v drese Tinkoff jazdiť aj ďalší dvaja Slováci - Juraj Sagan a Michael Kolář.

Majster Európy v kategórii do 23 rokov
Tinkoff-Saxo v budúcej sezóne už bez Saxo Bank


Profesionálny cyklistický tím Tinkoff-Saxo, za ktorý jazdí aj slovenský čerstvý majster sveta Peter Sagan, v budúcej sezóne definitívne nebude niesť v názve meno dánskej investičnej banky Saxo Bank. Spoločnosť to oznámila vo štvrtkovom oficiálnom stanovisku.

"Bolo pre nás cťou pracovať s tímom počas uplynulých ôsmych sezón a sme nesmierne hrdí na mnohé úspechy, ktoré sme spolu počas toho obdobia dosiahli. Radi by sme poďakovali súčasnému tímu, ako aj všetkým jeho predchádzajúcim hrdinom, od Bjarneho Riisa cez Alberta Contadora, Petra Sagana, bratov Schleckovcov, Fabiana Cancellaru, Carlosa Sastra k Mattimu Breschelovi, Chrisovi Ankerovi Sörensensovi a mnohým ďalším jazdcom, ktorých vášeň a integrita podporovali tím a tým aj našu sponzorskú značku v Dánsku, ako aj globálne. Predovšetkým by sme sa radi poďakovali Olegovi Tiňkovovi, súčasnému vlastníkovi tímu a ďalej manažmentu tímu Tinkoff-Saxo za partnerstvo. Tešíme sa na spoločný záver tejto sezóny. Cyklistika bude mať vždy špeciálne miesto v našich srdciach a prajeme tímu, aby pokračoval v doterajších úspechoch," uvádza sa v oficiálnom vyhlásení Saxo Bank.

Tím sa v budúcom roku bude volať jednoducho Tinkoff.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up10thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Nové pravidlá UCI - koniec zjazdovania na Sagana

Nové pravidlá UCI - koniec zjazdovania na Sagana

Viete o pravidlách, za ktoré môžu jazdca vyhodiť z pretekov? Aké nové pokuty pribudli profíkom? Aké sú dôvody UCI na tieto kroky?
Rok s WeLoveCycling PR článok

Rok s WeLoveCycling

WeLoveCycling v ničom nezaostáva za svojím názvom a neúnavne prináša zaujímavé články z oblasti cyklistiky. Pravidelná dávka noviniek zo sveta profesionálov, rozhovory na aktuálne témy či so zaujímavými ľuďmi.
Profesionál vs. amatér - súboj v stúpaní a pokus o Saganov KOM

Profesionál vs. amatér - súboj v stúpaní a pokus o Saganov KOM

Chcete vedieť, čo znamená skutočný "profi level"? Vo videu a článku to uvidíte čierne na bielom, dozviete sa zaujímavé informácie od Tomáša Višňovského a ešte sa možno dobre zabavíte. Tak si poďte dať s nami do tela...
keyboard_arrow_up