Santa Cruz inovoval svoje trail biky

Santa Cruz inovoval svoje trail biky

Enduro model Bronson a trailbike 5010 (predtým model Solo) si vo svete obľúbilo veľa bikerov, preto sa Santa Cruz snažil dotiahnuť svoje biky k dokonalosti a pustil sa do inovácií. Poďme sa pozrieť, čo sa zmenilo.

Santa Cruz Bronson 2.0


Keď bol prvýkrát predstavený model Bronson, Santa Cruz mal šťastie, že má ten správny model v správnom čase. Jeho popularita stúpla raketovou rýchlosťou, pretože jazdci hľadali bike, ktorým ľahko vystúpajú na kopec a ešte rýchlejšie ho zídu. Santa Cruz si túto vec uvedomil a inovoval model Bronson.Ak chcete dať biku väčšiu stabilitu pri šliapaní v strmákoch, musí sa zmeniť hlavový uhol. Santa Cruz ho zmenšil na 66°. Pre lepšiu pozíciu jazdca bol upravený aj sedlový uhol na 74°. Santa Cruz používa VPP odpruženie už dlhé roky. A práve VPP prešlo u oboch modeloch zmenou, konkrétne pri usporiadaní vahadiel. Spodné vahadlo je teraz výrazne posunuté nad stredové zloženie, takže je viac chránené pred nečistotami, či odletujúcimi kameňmi.Zadná stavba teraz po novom prechádza na pevnú os 148x12 mm.

Santa Cruz v plnom nasadení
Santa Cruz 5010
Model 5010 prešiel podobnými zmenami ako model Bronson. Znížil sa hlavový uhol na 67° a tiež sedlový uhol na 73,8°. K zmene dĺžky biku však nedošlo. Santa Cruz to argumentuje tým, že je určený predovšetkým na traily a cross-country. Trošku zastarane pôsobí na ráme úchyt na prešmykač, keďže väčšina jazdcov na takýchto bikoch vozí 1x11 alebo 1x10.

Špecifikácia


Bronson aj model 5010 budú k dispozícii v dvoch karbónových verziách, lacnejšia verzia C a drahšia verzia CC. Ide o použitie iných typov karbónu, tvarovo sú rámy identické a líšia sa len hmotnosťou.

Základný model tzv. R-kit s vidlicou RockShox Sektor Gold a výbavou od Shimana SLX/XT bude stáť 3 599 dolárov.Najdrahší model s vidlicou RockSHox Pike RCT3 Solo Air a výbavou od Sramu – XX1 sada, brzdy Guide Ultimate, karbónové kľuky Next od Race Face a karbónové kolesá od Enve bude stáť 10 699 dolárov.Kde si môžete pozrieť biky a aj si na nich zajazdiť?Predvádzací program Santa Cruz je k dispozícii 7 dní v týždni, pričom stačí navštíviť ich webovú stránku a zarezervovať si bicykel, alebo prísť priamo do test centra. Všetky uvedené novinky budú k dispozícií čoskoro aj na testovanie.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up13thumb_down comments 19 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Unboxing: Rock Machine Blizzard TRL 30-29 - dostupný hltač trailov

Unboxing: Rock Machine Blizzard TRL 30-29 - dostupný hltač trailov

Univerzálne bicykle sú stále populárnejšie. Tento v hliníku je so zaujímavou cenou a má našincovi čo ponúknuť.
Ponuka modelov 1x12 – vývoj nezastavíš PR článok

Ponuka modelov 1x12 – vývoj nezastavíš

Súčasným štandardom v oblasti pohonov pre MTB je určite 12-rýchlostná kombinácia s jednoprevodníkom. Všetko má svoje pre a proti, no dnes sa pozrieme, aká široká a pestrá je ponuka bicyklov s týmto systémom.
AM a trail modely v dostupnej cene - čo prináša rok 2021 PR článok

AM a trail modely v dostupnej cene - čo prináša rok 2021

Hľadáte nového parťáka do začínajúcej sezóny? Máte radi utiahnuté traily, technické jazdenie a potrpíte si na moderných technológiách? Možno práve v tomto zozname si nájdete kandidáta.
keyboard_arrow_up