Také to domáce vozenie: Jesenný trail v Bojniciach

Túto “trasku“ jazdím zvyčajne po práci, keď sa dni krátia a svetla veľa neostáva. Počas hlavnej sezóny ju nevynechávam, ale predlžujem si ju o ďalšie zvážnice, či traily. Žiaľ, pre prebiehajúcu ťažbu sa pomaly možnosti na jazdenie redukujú. Musím však podotknúť, že niektoré úseky lesov po sebe lesníci upratali a hneď to inak vyzerá, akurát, že traily sa zmenili na široké lesné cesty.

Pre lokálnych bikerov a cyklistov je toto úplná klasika a niektoré časti chodníkov sa počas sezóny dajú nazvať cyklo – diaľnicami. Pre „cezpoľných“, ponúkajú lesy nad Porubou, Kaniankou a hlavne Bojnicami, viac možností na horskú cyklistiku. Nachádzajú sa tu aj oficiálne cyklotrasy a ohniská. Niektoré trasy sú vhodné aj pre rodiny s deťmi, takže sa tu dá stráviť pekný deň s rodinkou na bikoch.

Jeden z mnohých trailov a chodníčkov nad Bojnicami
Jazdím z Prievidze, zo sídliska Zapotôčky po poľnohospodárskej ceste do obce Kanianka. V letných mesiacoch sa tu dá dobre schladiť a zaplávať si, či doplniť pit(v)ný režim . Z Kanianky sa pustím po hlavnej ceste smerom na Bojnice, no zhruba v polovici stúpania doprava odbočuje rozbitá asfaltová cesta. Tu už začína celkom pohodové stúpanie. Zhruba za 10 minút ste pri prvom hríbiku “Bohátka“, kde sa nachádza studnička a dá sa tu nabrať voda na schladenie, či doplnenie tekutín. Za ďalších 5 - 7 minút už sme pri hríbiku Šútovské sedlo (593 m n.m.). Kúsok od hríbika je to po neoznačenom chodníku zhruba 3 - 5 minút na paraglidistickú lúku, odkiaľ je krásny výhľad na pohorie Rokoša, ale aj Hornonitrianskej kotliny.

Odtiaľto vedie prvý krátky singláč, ktorý sa napája na červenú TZ. Chvíľu pokračujeme po tejto značke. Čaká nás jedno výživné stúpanie, rovinka a následný zjazd. Práve z tohto zjazdu je aj toto video. Je to jeden z mnohých trailov a chodníčkov nad Bojnicami. Uživia sa tu XC biky aj endurá, no aj miestni zjazdári tu majú svoje trate. Mapu a GPX záznam si môžete stiahnuť zo sekcie Výjazdy na http://www.mtbiker.sk/vyjazdy/156601/slavo-vyjazd-import-gps-mtb-sucho-18km-1h-423m.html.


Biky fóristov: Canyon Spectral AL 7.9 - Môj prechod z kolies 26" na 29".
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti toto video? thumb_up34thumb_down comments 22 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné videá

Video: Simona Kuchyňková - s nulovými očakávaniami vyhrala EWS play_arrow

Video: Simona Kuchyňková - s nulovými očakávaniami vyhrala EWS

Simonu Kuchyňkovú (Simču) mnohým z vás predstavovať nemusíme, no niektorí možno ani nevedia, aký talent na Slovensku v gravity disciplínach máme.
Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Keby bolo kedy, ale v zjazde na majstrovstvách sveta sme sa skoro mohli radovať z medaily. Hlavné je, že Slovensko má v gravity disciplínach skutočne veľký talent.
Video: Denis Kohút  – zjazd, enduro a všetko okolo play_arrow

Video: Denis Kohút – zjazd, enduro a všetko okolo

Majster Slovenska kategórie elite v zjazde, 5. miesto na Majstrovstvách Európy, alebo aj 32. miesto na posledných Majstrovstvách sveta v Leogangu 2020. Zoznámte sa s jazdcom CTM Racing Teamu, Denisom Kohútom.
keyboard_arrow_up