Tím Lapierre Gravity Republic opúšťa kolotoč svetových pohárov

Tím Lapierre Gravity Republic opúšťa kolotoč svetových pohárov

PR článok

Tím Lapierre Gravity Republic po ôsmich rokoch končí svoje pôsobenie na pretekoch Svetového pohára DH a pretekoch Majstrovstiev sveta v DH. Hlavnou príčinou je odchod hlavného sponzora, a to francúzskej firmy Lapierre.

V roku 2007 nastúpil tím do kolotoča Svetového poháru v zjazde a vtedy patril ešte k malým a nie moc známym tímom, ale tvrdou prácou sa pomaly dostával až na svetovú špičku. Dôkazom je, že v roku 2014 Lapierre Gravity Republic získal ocenenie ako najlepší zjazdový tím vo Svetovom pohári, a to v zložení: Loic Bruni, Loris Vergier, Sam Blenkinsop a Emmeline Ragot. Čerešničkou na torte bol zisk titulu Majstra sveta v zjazde v roku 2015. O tento skvelý výsledok sa postaral Loic Bruni.

Počet úspechov za celú svoju existenciu je úctyhodný: 4-krát celkové víťazstvo svetového pohára, 3 tituly Majstrov sveta a desiatky umiestnení na stupňoch víťazov.Gilles Lapierre povedal: „Bolo to neuveriteľné dobrodružstvo, na jednej strane s talentovanými jazdcami, na druhej strane s výbornými zamestnancami. Nesmieme zabudnúť na to, že sme začínali od nuly. A v priebehu pár rokov sme už bojovali o prvenstvá s najlepšími tímami vo svete zjazdu. Titul Majstra sveta bolo veľké finále tohto dobrodružstva. Teraz je čas ísť ďalej...“Určite ste zvedaví, ako Lapierre bude pokračovať. Mnohí už asi tušia, že firma sa chce zamerať na enduro a byť aktívna na pretekoch Enduro World Series.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up1thumb_down comments 3 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Lapierre Spicy 6.9 – enduro na steroidoch, ktoré vám prinesie nielen zábavu

Test: Lapierre Spicy 6.9 – enduro na steroidoch, ktoré vám prinesie nielen zábavu

O tom, že Lapierre Spicy vyzerá najmä v červenej farbe naozaj spicy, sa myslím nemusíme baviť. Enduro bike však nemá iba dobre vyzerať, ale hlavne skvelo jazdiť. Tento model má na to všetky predpoklady.
8. kolo Enduro World Series vo Švajčiarsku -  veľkolepé vyvrcholenie svetového pohára

8. kolo Enduro World Series vo Švajčiarsku - veľkolepé vyvrcholenie svetového pohára

Uplynulý víkend sa vo švajčiarskom mestečku Zermatt, priamo na dohľad od Matterhornu, konalo posledné kolo EWS. Zatiaľ čo v ženskej kategórii bolo o celkovom poradí rozhodnuté, medzi mužmi sa očakával tvrdý súboj až do posledných metrov.
Reportáž: 3. kolo SPDH vo Vrátnej – v peknom tempe pokračujeme v sezóne ďalej

Reportáž: 3. kolo SPDH vo Vrátnej – v peknom tempe pokračujeme v sezóne ďalej

Tento víkend sa konalo už 3. kolo Slovenského pohára v zjazde, na ktoré som sa veľmi tešil, pretože som tu ešte nebol a bol som zvedavý, aká trať na nás čaká.
keyboard_arrow_up