Cyklokrosárov čakajú Majstrovstvá Slovenska

Cyklokrosárov čakajú Majstrovstvá Slovenska

Domáca cyklokrosová sezóna vyvrcholí Majstrovstvami Slovenska už túto sobotu, 5. decembra 2015 v Košiciach. Národný šampionát zároveň ukončí tohtoročný BIKEPRO Slovenský pohár v cyklokrose. Okrem medailí a pohárov sa bojuje aj o miestenky na nastávajúce Majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať na prelome januára a februára v belgickom Heusden Zolder.

MSR v cyklokrose sa konajú pod organizačnou taktovkou ProSportTeam Košice. „Ako prvá odštartuje o 11.00 hodine kategória žiakov, žiačok a kadetiek na 20 minút intenzívnej jazdy. O 11.30 sa začne bojovať o medaily v kategóriách kadetov, elitných žien a junioriek. Ich preteky budú trvať 30 minút. Juniori odštartujú spolu s Masters kategóriami o 12.15 hodine na 40 minút jazdy. Ako poslední sa na štart postavia Elite muži spoločne s kategóriou U23 o 13.15 hodine. Majstrov týchto kategórií spoznáme po 60 minútach,“ povedal k programu MSR MUDr. Lukáš Stachura, riaditeľ pretekov. MSR budú prebiehať na sídlisku KVP, v areáli Základnej školy M. Lechkého.

„Azda nikdy nebol boj o majstrovský titul taký napínavý, ako tento rok. Zaujímavé to bude najmä v kategórii U23, kde máme viacerých pretekárov s porovnateľnou výkonnosťou. Výborne sa darí Šimonovi Vozárovi (ŽP Šport), ktorý v tejto sezóne získal najviac, až 5 domácich víťaztiev. Dve dokonca tam, kde štartoval aj Martin Haring, úradujúci majster SR. Doma i za hranicami vyhral aj Ondrej Glajza ml. (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav),“ zhodnotil medailové ambície Martin Fraňo, predseda komisie pre cyklokros SZC. „Medzi Elite mužmi má veľkú šancu získať po štvrtýkrát titul majstra SR Martin Haring (CK Banská Bystrica). Ťažko odhadnúť víťaza medzi juniormi. Najviac domácich víťaztiev má na konte Slavomír Kujan (ŽP Šport). Ak však pretekal aj Matúš Štoček (CYS Žilina), strieborný medailista z olympiády mládeže na EYOF v Tbilisi, víťaztvo patrilo Matúšovi. Zamiešať karty môže aj Ján Gajdošík (MŠK Žiar nad Hronom), či Jakub Varhaňovský (ŽP Šport),“ dopĺňa jeho slová Róbert Glajza, reprezentačný tréner cyklokrosu. Výsledky na sobotných Majstrovstvách Slovenska budú jedným z hlavných kritérií pri zostavovaní reprezentačného výberu na januárové Majstrovstvá sveta.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up1thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Jedinečný CST Singletrack MTB maratón Košice aj súčasťou UCI MTB Marathon Series

Pozvánka: Jedinečný CST Singletrack MTB maratón Košice aj súčasťou UCI MTB Marathon Series

Na východ Slovenska sa po roku opäť vrátia maratónci, ktorí si prídu vychutnať nielen kilometre poctivých singletrackov, ale aj atmosféru a úroveň podujatia s názvom CST Singletrack MTB maratón Košice.
Reportáž: Slovenský pohár v zjazde - začiatok súťažného pretekania vo Veľkej Rači

Reportáž: Slovenský pohár v zjazde - začiatok súťažného pretekania vo Veľkej Rači

Keď som si pozeral počasie na prvé kolo SPDH vo Veľkej Rači, ani vo sne by ma nenapadlo, že si po teplej a slnečnej sobote v nedeľnej finálovej jazde ešte zablatím bicykel.
Pozvánka: Košické Virtual KE.CY EnDUO Race už tento týždeň

Pozvánka: Košické Virtual KE.CY EnDUO Race už tento týždeň

Cítiš, že forma je tu a rád by si sa aj napriek súčasnej situácii porovnal s ostatnými? O to viac, keď to bude na trailoch a v uvoľnenej atmosfére? Tak potom čítaj ďalej.
keyboard_arrow_up