Ebajk požičovňa: hriešny tanec na fat-ebikoch

Ebajk požičovňa: hriešny tanec na fat-ebikoch

PR článok

Fat-ebike, snow-ebike alebo len ebajk s „tlstými pneumatikami“. Stále je to zimný elektrobicykel s extrémne širokými plášťami na jazdu po snehu, blate, piesku, štrku a šmykľavých povrchoch. S príchodom zimnej sezóny dostáva fat-ebike príležitosť ukázať svoj pravý potenciál. V najväčšom centre ebajkov – Svete elektrobicyklov, spustili zimnú požičovňu tohto zábavného športového náradia.

Pre všetkých bikerov ide o alternatívu, ako zábavne a bezpečne jazdiť po horských cestách a chodníčkoch i uprostred tuhej a mokrej zimy. Fatbike je bicykel, alebo elektrobicykel s veľkými až predimenzovanými pneumatikami so šírkou od 3.8" po 4.8", určenými primárne pre jazdu na nestabilnom a sypkom podklade. Tieto bicykle sú postavené na pevných rámoch so širokými vidlicami, aby umožnili použitie nadrozmerných pneumatík.Požičovňa nástroja na zábavu


Keď je terén tvrdý a upravený, bicykluje sa aj v zime jednoducho. Zimné počasie však prináša veľa typov blata, snehu, mokrého podkladu a vtedy sa z bicyklovania stáva náročná športová disciplína. Svet elektrobicyklov – ebajk, má pre vás hriešne dobré riešenie. V najväčšom ebajkovom centre na Račianskej 77 v Bratislave založili zimnú požičovňu fat-ebajkov, ktorá rieši problém každému nadšencovi bicyklovania, ktorý sa nechce vzdať svojho veľkého koníčka i v zimných mesiacoch. Už za 39 € na deň a za zvýhodnenú sumu na víkend si môžete požičať fat-ebajk. Záloha je adekvátna hodnote stroja – 800 Eur, ktorá bude samozrejme vrátená. Kombináciou širokých stabilných plášťov s „traktorovým“ výzorom a elektromotora získate zážitok, ktorý vás prevalcuje endorfínmi ešte na niekoľko ďalších dní.Na blate, na snehu, či na piesku


Všetky fat-ebajky vyzerajú ťažkopádne, ale rozhodne také nie sú. Alfou a omegou pohodlnej a zábavnej jazdy na snehu alebo na blate, je správne nahustenie kolies. Na asfaltovej ceste s tlakom v plášťoch 1 Bar, ebajk pekne ťahá s asistenciou motora i bez neho. S polovičným tlakom predvádza v teréne pri výjazdoch abnormálne výkony, ktoré na klasických gumách nevidíte. Tie balóny prejdú doslova cestami necestami. Pre porovnanie: oproti bežnému horskému elektrobicyklu cítite omnoho lepšiu prejazdnosť terénom a stabilitu. Rovnako dobre ako na snehu, slúži fat-ebajk i na piesku. Podľa niektorých zdrojov sa prvé fatbiky objavily práve vo vyprahlom Novom Mexiku. Nadšenci púštnej zábavy – štvorkoliek a fatbikov, tam jazdia v púštnych dunách a vo vyschnutých korytách riek s jemne naplaveným pieskom.


Zdroj fotografie: http://www.gespraechsstoff.com

Zážitok z techniky


Pri testovaní fat-ebajku zistíte, že váš stroj má významne zvýšenú stabilitu a trakciu. S väčším objemom pneumatík prichádza i zvýšený komfort jazdy. Vďaka neskutočnej priľnavosti a výborným tlmiacim vlastnostiam širokých pneumatík sa elektrobicykel správa podobne, ako keby bol celoodpružený, a teda skvelo vyrovnáva všetky nerovnosti i hlbšie rigoly. Vo veľmi zlom teréne dodávajú fat pneumatiky väčší pocit istoty a väčší priestor na manévrovanie. V prípade, že vojdete do klzkej blatovej hmoty, pneumatiky svojou výrazne väčšou styčnou plochou stabilnejšie vedú stroj a aj prípadný šmyk je ľahšie kontrolovaný. Podobne je to aj s trakciou. Významne väčšia časť výkonu má schopnosť preniesť sa na nestabilný povrch, a tak sa jednoduchšie posuniete vpred. Kvalitné brzdy a ich špecifický prejav obdobne prispieva k vysokému „fun faktoru“ elektrického fatbiku. V kombinácii s elektromotorom je fat-ebajk ideálne riešenie pre náročnejšie bicyklovanie v zimnej sezóne s obrovskou dávkou zábavy a zážitkov. Príďte to skúsiť.Viac informácií a kontakty na Svet elektromotorov nájdte na http://www.ebajk.sk. Všetky ďalšie potrebné informácie o ebajk – zimnej požičovni fat-ebajkov na ebajk.sk/pozicovna-elektrobicyklov.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 18 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Tip na výlet: Spišská Magura v zime na biku - ďalšia lokalita, ktorú mám radšej v zime

Tip na výlet: Spišská Magura v zime na biku - ďalšia lokalita, ktorú mám radšej v zime

Spišská Magura je pomerne menej známe pohorie na severe Slovenska, neďaleko poľských hraníc. V zime tam je, na rozdiel od Tatier, tých možností o niečo menej, no pri dobrých podmienkach sa tam dá dobre pojazdiť.
Prečo som v zime vymenil enduro za hardtail?

Prečo som v zime vymenil enduro za hardtail?

Zimné obdobie je oproti letnej sezóne pre väčšinu bikerov nočná mora. Jazdenie, ktoré je spojené s hodinami údržby a čistenia bicykla, si určite už vyskúšal takmer každý.
Bunda Castelli Perfetto RoS Convertible - dobrá investícia alebo zbytočný luxus?

Bunda Castelli Perfetto RoS Convertible - dobrá investícia alebo zbytočný luxus?

Marketing na tento produkt je priam očarujúci a sľubuje veľa výhod. Rozhodol som sa pre túto investíciu a priblížiť vám, či to boli dobre utratené peniaze.
keyboard_arrow_up