Majstrovstvá Európy v cyklotriale, Púchov

Slovenský reprezentant Štefan Pčola sa stal v sobotu v Púchove premiérovým majstrom Európy v halovom cyklotriale. Tridsaťdvaročný Popradčan vyhral hlavné preteky kategórie Masters na 26-palcových horských bicykloch. Na jednotlivých sekciách nazbieral 10 trestných bodov. Darilo sa aj druhému slovenskému zástupcovi Jánovi Šidlíkovi z CK Záriečie, ktorý obsadil vo štvorčlennom finále s 13 bodmi 3. priečku.

Ilustračné foto (c) Cyklotrial.sk

CYKLOTRIAL: Muziga majstrom Európy v kategórii Senior

PÚCHOV 25. marca (SITA) - Slovenský reprezentant Peter Muziga sa stal v sobotu v Púchove halovým majstrom Európy v cyklotriale v kategórii Senior. Dvadsaťdvaročný člen CK Záriečie získal na európskom šampionáte premiérový titul v halovom cyklotriale. Muziga na jednotlivých sekciách vo dvoch kolách získal len 7 trestných bodov a suverénne triumfoval pred Čechom Petrom Sadílekom a Švédom Björnom Levinom. V kategórii Expert sa presadil Rakúšan Thomas Öhler, jediný slovenský zástupca Michal Špalek obsadil 11. priečku. Šampionát v Púchove pokračuje v sobotu hlavnými kategóriami Elite a Master a vyvrcholí v nedeľu mládežníckymi kategóriami.

Výsledky - ME v halovom cyklotriale v Púchove:
Senior: 1. Peter Muziga (SR) 7 tr. bodov, 2. Petr Sadílek (ČR) 21, 3. Björn Levin (Švéd.) 24, 4. Adam Procházka (ČR) 26, 5. Peter Bäckgren (Švéd.) 31, 6. Jiří Hollmann (ČR) 39, 7. Lukáš Roth 44, 8. Martin Jaroš 46, 10. Erik Sládek (všetci SR) 50
Expert: 1. Thomas Öhler (Rak.) 7 tr. bodov, 2. Michal Budský (ČR) 25, 3. Karol Serwin (Poľ.) 32,... 11. Michal Špalek (SR) 48

Pčola a Muziga majstrami Európy v hale

PÚCHOV 26. marca (SITA) - Slovenský reprezentant Štefan Pčola sa stal v sobotu v Púchove premiérovým majstrom Európy v halovom cyklotriale. Tridsaťdvaročný Popradčan vyhral hlavné preteky kategórie Masters na 26-palcových horských bicykloch. Na jednotlivých sekciách nazbieral 10 trestných bodov. Darilo sa aj druhému slovenskému zástupcovi Jánovi Šidlíkovi z CK Záriečie, ktorý obsadil vo štvorčlennom finále s 13 bodmi 3. priečku. O druhý európsky titul pre Slovensko sa postaral v kategórii Senior Peter Muziga. Dvadsaťdvaročný člen CK Záriečie na jednotlivých sekciách vo dvoch súťažných kolách získal len 7 trestných bodov a suverénne triumfoval pred Čechom Petrom Sadílekom a Švédom Björnom Levinom. Príslušnosť k svetovej špičke potvrdil aj na špeciálnych 20-palcových bicykloch Peter Barták. Zástupca organizujúceho CK Záriečie obsadil v púchovskej hale v kategórie Elite 3. miesto. Vo finále nazbieral 8 trestných bodov. Titul v elitnej cyklotrialovej kategórii vybojoval Španiel Dani Comas so 4 bodmi. V kategórii Expert sa presadil Rakúšan Thomas Öhler (7 tr. bodov), jediný slovenský zástupca Michal Špalek obsadil 11. priečku. Šampionát v Púchove pokračuje v nedeľu mládežníckymi kategóriami.

Master: 1. Štefan Pčola (SR) 10 tr. bodov, 2. Andre Burton (Angl.) 13, 3. Ján Šidlík (SR) a Xavi Casas (Andorra) po 13
Elite: 1. Dani Comas (Šp.) 4 tr. body, 2. Rafal Kumorowski (Poľ.) 7, 3. Peter Barták (SR) 8, 4. Peter Muziga (SR) 18

Slováci s piatimi titulmi a Pohárom národov

PÚCHOV 26. marca (SITA) - Slovenský reprezentant Štefan Pčola sa stal v sobotu v Púchove premiérovým majstrom Európy v halovom cyklotriale. Tridsaťdvaročný Popradčan vyhral hlavné preteky kategórie Masters na 26-palcových horských bicykloch. Na jednotlivých sekciách nazbieral 10 trestných bodov. Darilo sa aj druhému slovenskému zástupcovi Jánovi Šidlíkovi z CK Záriečie, ktorý sa vo štvorčlennom finále s 13 bodmi delil o 3. priečku. O druhý európsky titul pre Slovensko sa postaral v kategórii Senior Peter Muziga. Dvadsaťdvaročný člen CK Záriečie na jednotlivých sekciách vo dvoch súťažných kolách získal len 7 trestných bodov a suverénne triumfoval pred Čechom Petrom Sadílekom a Švédom Björnom Levinom. Príslušnosť k svetovej špičke potvrdil aj na špeciálnych 20-palcových bicykloch Peter Barták. Zástupca organizujúceho CK Záriečie obsadil v púchovskej hale v kategórie Elite 3. miesto. Vo finále nazbieral 8 trestných bodov. Titul v elitnej cyklotrialovej kategórii vybojoval Španiel Dani Comas so 4 bodmi. V kategórii Expert sa presadil Rakúšan Thomas Öhler (7 tr. bodov), jediný slovenský zástupca Michal Špalek obsadil 11. priečku.
V nedeľňajšom programe pridali slovenskí cyklotrialisti ďalšie tri majstrovské tituly, naprázdno vyšli len v kategóriách Cadet a Minime. V ženských pretekoch sa presadila Tatiana Janíčková, v kategórii Benjamin Ladislav Jánoška a v Poussinoch Miroslav Kolárik.
Slovensko sa na premiérových ME v halovom cyklotriale, na ktorých štartovali pretekári z dvanástich krajín, stalo aj víťazom Pohára národov.

Sobota:

Nedeľa:
Benjamin: 1. Ladislav Jánoška (SR) 10, 2. Stefan Tamas (Maď.) 27, 3. Václav Gryc (ČR),... 6. Martin Behro 40, 7. Jozef Šustek (obaja SR) 47
Poussin: 1. Miroslav Kolárik (SR) 9, 2. Ondřej Šenk (ČR) 28, 3. Nikolas Drienik 30, 4. Michal Ivan (obaja SR) 37
Cadet: 1. Theau Cortes (Fr.) 0, 2. Michal Piňos 7, 3. Josef Táborský (obaja ČR) 7,... 5. Andrej Prázdnovský 14, 6. Ján Kočiš 22, 9. Peter Chrenák (všetci SR) 49
Minime: 1. Jan Musil 3, 2. Martin Kakáč 5, 3. David Herka (všetci ČR) 16, 4. Tomáš Kalús 21,... 6. Jakub Luliak 57, 7. René Školník (všetci SR) 60
Femine: 1. Tatiana Janíčková (SR) 10, 2. Lois Morganová (Angl.) 17, 3. Kristína Sýkorová (SR) 27

Pohár národov: 1. Slovensko 115, 2. Česko 103, 3. Anglicko 62, 4. Maďarsko 35, 5. Poľsko 32, 6. Rakúsko 29, 7. Švédsko 26, 8. Francúzsko 20
SITA
© 2024, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.