Zdroj: Instagram: ridecannondale

Cannondale Slate: Šikovný cestný bicykel s terénnymi schopnosťami

PR článok

Cannondale Slate je bicykel, o ktorom ste doteraz nevedeli, že ho chcete. Začnite sa vznášať cez výmole, vychutnajte si všetky obrubníky, neobmedzujte sa na ceste a skúste si aj nejaký trail, alebo len prineste trochu vzrušenia z jazdy do vašich skupinových výjazdov. So strojom Cannondale Slate je zábava jediným vašim cieľom. Výborne zvláda rozbité cesty, lesné zvážnice a poľné cesty, takže rôzne spojky medzi dolinami, či obcami sa stanú dobre zdolateľné a otvorí sa vám množstvo nových okruhov a ciest, ktoré by na klasickom cestnom bicykli boli nezdolateľné.

Pre koho je Slate ideálny?


Cestári hľadajúci nové výzvy. Bikeri a iní športoví nadšenci, ktorí hľadajú voľnejšiu a viac prístupnejšiu definíciu cestného bicykla. Skúsení jazdci, ktorí hľadajú nové limity, len aby ich mohli začať boriť a posúvať. Alebo naopak, začínajúci jazdci, ktorí hľadajú stroj, ktorý im pomôže vybudovať základ ich jazdeckých schopností.

Veľké plášte - 650Bx42C

Základný námet, ktorý stál za vznikom modelu Slate, vychádzal z myšlienky, že pokiaľ sa obujú masívne plášte o šírke 42c na kolesá s priemerom 650b, dosiahne sa rovnaká kvalita odvaľovania rovnakého vonkajšieho priemeru ako pri kombinácii 700x22c (koleso/plášť). To znamená, že touto cestou môžeme dosiahnuť obrovskú priľnavosť v zatáčkach a pohodlnú jazdu vďaka objemným plášťom. To všetko pri ľahkosti jazdy a rýchlosti porovnateľnej s klasickými cestnými strojmi. A aj so skvelou ovládateľnosťou.

Geometria Slate "Full Fun"

Nakoľko sme pri stavbe modelu Slate nemuseli robiť kompromisy s ohľadom na geometriu kvôli tučným plášťom na veľkých kolesách, mohli sme sa plne zamerať na maximum jazdnej zábavy za všetkých okolností. Krátka zadná stavba je základom hravosti a obratnosti, zatiaľ čo dlhšia predná časť a viac položená vidlica sú zárukou stability potrebnej na rozbitých cestách a rovnako aj pri výletoch po nespevnených cestách. Pozícia jazdca je niekde na poli cesty medzi kategóriami Elite Race a vytrvalostnou Endurance.Vidlica Lefty Oliver

Navrhnutá tak, aby zvládla všetky vaše dobrodružstvá. Lefty Oliver je vidlica určená výhradne pre model Cannondale Slate. Zdvih 30 mm, výrazný účinok nízkorýchlostnej kompresie a unikátna negatívna pružina COG (Coil over Gas) pre maximum stability pri šliapaní. Súčasťou je samozrejme aj ovládanie lockoutu a odskoku PBR, bonusom je karbónový vonkajší plášť a vnútorná noha kovaná z hliníka typu OPI. Jedná sa o najvyspelejšiu odpruženú vidlicu, aká sa doposiaľ objavila vo svete cestných bicyklov.

SAVE PLUS Micro-suspension

Výrazné tvarovanie sedlových a reťazových vzpier na Cannondale Slate zaisťuje perfektný pomer medzi schopnosťou tlmiť nárazy a vibrácie a vysokou bočnou tuhosťou. Čo viac si priať, keď letíte dole po kamenistom traili, alebo križujete dláždené ulice?

Príprava na teleskopickú sedlovku

Nič iného nepomôže istote ovládania natoľko, ako teleskopická sedlovka. Vďaka priemeru 27,2 mm a príprave pre vnútorné vedenie ovládania je veľmi jednoduché svoj bicykel o tento prvok vylepšiť.

Pevná os Syntace 142x12

Pevná os zásadným spôsobom prispieva k tuhosti rámu. Závit pevnej osi je integrovaný do výmenného háku prehadzovačky.

Slate Force CX1Cena: 4 199 €

Slate Ultegra a 105Ultegrová verzia stojí 3 599 € (na obrázku vľavo) a prevedenie s výbavou Shimano 105 vychádza na 2 999 €. Podrobné špecifikácie výbavy všetkých troch modelov si môžete pozrieť na http://www.cannondalebikes.sk/bicykle/2016-cestne/new-road/slate

Slate na ceste aj v teréne


[Foto na úvode: Instagram: ridecannondale]

report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up9thumb_down comments 14 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

MTBIKER shop: čas jazdenia, doba zháňania

MTBIKER shop: čas jazdenia, doba zháňania

Vďaka takýmto pravidelným prehľadom vám neuniknú tie najzaujímavejšie videá, články a príspevky a dozviete sa novinky z predajne, shopu a našich akcií.
Elektronické radenie - výhody a ako na prerábku

Elektronické radenie - výhody a ako na prerábku

Zvažujete, či mechanickú alebo elektronickú sadu? Máte obavy z “elektriky”, či ju budete vedieť nastaviť a používať? Čo obnáša prerobenie mechaniky na Di2, aké sú výhody bezdrôtovej sady?
Video: Trendy cestných bicyklov v roku 2021 - pohľad Cepa a Imra play_arrow

Video: Trendy cestných bicyklov v roku 2021 - pohľad Cepa a Imra

Cyklistika zažila obdobie prudkého rastu, ako sa to prejaví na podobe cestných bicyklov a ich komponentov pre rok 2021, akú zábavu hľadajú nový majitelia smart trenažérov?
keyboard_arrow_up