Zdroj: Facebook Peter Sagan

Sagan sa nebojí o svoju budúcnosť a Contadorovu nerieši

Ruský miliardár oznámil tímu na decembrovom sústredení v Chorvátsku ukončenie pôsobenia vo svete dvoch kolies, no 25-ročný Žilinčan má vraj dostatok času na nájdenie najlepšieho riešenia pre budúci rok. Sagan má kontrakt s tímom Tinkoff aj pre ročník 2017 a ak si ruské zoskupenie nezoženie nového majiteľa a sponzora, bude musieť prestúpiť do iného tímu.

Majster sveta Peter Sagan sa momentálne nezaoberá faktom, že šéf jeho tímu Tinkoff Oleg Tiňkov na konci tejto sezóny odíde z cyklistickej scény. "Nemusím sa báť o svoju budúcnosť. Tiňkov nás informoval o svojom rozhodnutí s dostatočným predstihom, aby sa našlo najlepšie riešenie pre mňa i zvyšok tímu. Nemôžem na to povedať nič zlé. Oleg investoval do cyklistiky poriadne veľa peňazí, chcel zmeniť pomery, ale nebolo to možné. Pochybujem, že si to rozmyslí," cituje Sagana server Cyclingnews.

Slovenského štvornásobného víťaza bodovacej súťaže na Tour de France sa pýtali aj na budúcnosť svojho tímového kolegu Alberta Contadora, ktorý vyhlásil, že po sezóne 2016 ukončí aktívnu činnosť. "Povedal mi, že má za sebou dlhú a ťažkú kariéru a že si chce začať užívať život. Či zostane a bude pokračovať? To nie je môj problém, musíte sa ho spýtať," pokračoval Peter Sagan.

Šampión z amerického Richmondu si v tejto sezóne bude obliekať majstrovský dúhový dres, čo je stále špeciálny pocit. "Je to úplne niečo iné, čo som doteraz zažil a je ťažké to vysvetliť. Niekto povedal, že len pohľad na majstrovské tričko vám dodá 50 wattov navyše, ale myslím si, že som stále rovnaká osoba," dodal Sagan, ktorý momentálne jazdí na pretekoch Tour de San Luis v Argentíne.

[Foto na úvode: Facebook Peter Sagan]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up5thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Nové pravidlá UCI - koniec zjazdovania na Sagana

Nové pravidlá UCI - koniec zjazdovania na Sagana

Viete o pravidlách, za ktoré môžu jazdca vyhodiť z pretekov? Aké nové pokuty pribudli profíkom? Aké sú dôvody UCI na tieto kroky?
Rok s WeLoveCycling PR článok

Rok s WeLoveCycling

WeLoveCycling v ničom nezaostáva za svojím názvom a neúnavne prináša zaujímavé články z oblasti cyklistiky. Pravidelná dávka noviniek zo sveta profesionálov, rozhovory na aktuálne témy či so zaujímavými ľuďmi.
Profesionál vs. amatér - súboj v stúpaní a pokus o Saganov KOM

Profesionál vs. amatér - súboj v stúpaní a pokus o Saganov KOM

Chcete vedieť, čo znamená skutočný "profi level"? Vo videu a článku to uvidíte čierne na bielom, dozviete sa zaujímavé informácie od Tomáša Višňovského a ešte sa možno dobre zabavíte. Tak si poďte dať s nami do tela...
keyboard_arrow_up