Zdroj: <strong>Janka Keseg Števková</strong> a <strong>Martin Haring</strong>, autor fotografie: Zoltán Kremničan

Na majstrovstvách sveta v cyklokrose bude Slovensko reprezentovať šesť cyklistov

Na tohtoročných Majstrovstvách sveta v cyklokrose, ktoré sa budú konať už tento víkend (30. – 31.1.2016) v belgickom Heusden-Zolderi, bude Slovensko reprezentovať šestica pretekárov. V týchto dňoch už trénujú na majstrovskej trati priamo v dejisku šampionátu.

V kategórii muži elite sa predstaví Martin Haring, štvornásobný majster SR. Medzi dvadsať trojkármi budú bojovať Ondrej Glajza, Šimon VozárMatej Ulík. Z elitných žien posielame Janku Keseg Števkovú, úradujúcu majsterku SR. V juniorskej kategórii budeme mať zastúpenie prostredníctvom Jána Gajdošíka.

„Na tohtoročné MS sme nominovali len šiestich cyklistov. Čaká ich náročná technická trať s množstvom piesku. Takéto parametre trate maximálne vyhovujú belgičanom, naši jazdci na nej strácajú. Aj preto sme zostali pri menšom počte pretekárov a posielame len majstrov SR vo svojej kategórii a dvoch ďalších mladých pretekárov, ktorí v sezóne ukázali dobré domáce výsledky,“ uviedol k nominácii Martin Fraňo, predseda komisie pre cyklokros SZC.

Ján Gajdošík a Matej Ulík, autor fotografie: Zoltán Kremničan

„Tento rok som zmenil prípravu pred MS a necestovali sme na sústredenie do Španielska ako po iné roky,“ povedal pred odchodom Róbert Glajza, reprezentačný tréner. „Prišlo mi výhodnejšie zúčastniť sa svetového pohára v Holandsku a hneď na to odcestovať do Belgicka. Ušetrili sme hlavne veľa času stráveného cestovaním. V Belgicku je priaznivejšie počasie ako u nás a všetci pretekári si počas týždňa zatrénujú na trati MS. Verím, že Martin Haring si v tejto sezóne už vyčerpal všetku smolu s technikou. Fyzicky je pripravený urobiť výsledok v prvej dvadsiatke štartovného poľa,“ dodal Glajza.

Ako prví sa v sobotu o 11:00 hodine postavia na štart juniori, o 13:00 hod. budú prebiehať preteky žien do 23 rokov, od 15:00 hodiny preteky žien elite. Majstrovstvá sveta pokračujú v nedeľu o 11:00 hod. pretekmi U23 a vyvrcholia o 15:00 hodine bojom o medaily v elitnej kategórii mužov. Priamy prenos z podujatí bude prinášať na svojich obrazovkách ČT Sport.

Šimon Vozár a Ondrej Glajza, autor fotografie: Zoltán Kremničan

V Zolderi sa MS uskutočnili naposledy v roku 2002. Už vtedy prekvapili množstvom divákov. Cyklokros totiž patrí v krajinách Beneluxu k mimoriadne obľúbeným športom, či už z hľadiska počtu pretekárov, alebo diváckej kulisy. Belgický organizátor očakáva počas tohtoročných MS až 70.000 divákov.

Nominovaní slovenskí cyklisti:


  • Muži: Martin Haring
  • U23: Ondrej Glajza, Šimon Vozár, Matej Ulík
  • Ženy: Janka Keseg Števková
  • Juniori: Ján Gajdošík
  • Realizačny tím: Róbert Glajza (reprezentačný tréner), Štefan Gajdošík (mechanik)

[Foto na úvode: Janka Keseg Števková a Martin Haring, autor fotografie: Zoltán Kremničan]

report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up4thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Slovensko nominovalo na ME v cyklokrose 11 pretekárov, ďalší sa predstavia v kategóriách masters

Slovensko nominovalo na ME v cyklokrose 11 pretekárov, ďalší sa predstavia v kategóriách masters

Už nastávajúci víkend otvorí talianske Silvelle svoje brány najlepším európskym cyklokrosárom.
Majstrovstvá sveta v cyklokrose ponúkli napínavé divadlo

Majstrovstvá sveta v cyklokrose ponúkli napínavé divadlo

Množstvo fanúšikov obkolesilo počas prvého februárového víkendu okruh vo švajčiarskom Dübendorfe, aby sa stali svedkami výkonov nových majstrov sveta v cyklokrose. Bolo sa na čo pozerať...
Video: Na výjazde s Milanom Barényim - legenda slovenského MTB play_arrow

Video: Na výjazde s Milanom Barényim - legenda slovenského MTB

Ako vyzerali začiatky, tréning alebo technika a čo stojí za Milanovou dlhovekosťou v tak náročnom športe ako je cyklistika?
keyboard_arrow_up