SP: Števková na Curacau bodovala - DOPLNENÉ

Slovenská reprezentantka v horskej cyklistike v disciplíne cross country Janka Števková bodovala v úvodných pretekoch Svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v karibskej oblasti na ostrove Curacao. V premiére vo farbách nového tímu Max Cursor obsadila v pretekoch žien 26. priečku a do priebežného poradia SP si pripísala 54 bodov. Na víťaznú Nórku Gunn-Ritu Dahleovú stratila niečo viac ako dvanásť minút.

Víťazmi úvodných pretekov SP v krose Bart Brentjens a Gunn-Rita Dahleová

CURACAO 2. apríla (SITA) - Slovenská reprezentantka v horskej cyklistike v disciplíne cross country Janka Števková bodovala v úvodných pretekoch Svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v karibskej oblasti na ostrove Curacao. V premiére vo farbách nového tímu Max Cursor obsadila v pretekoch žien 26. priečku a do priebežného poradia SP si pripísala 54 bodov. Na víťaznú Nórku Gunn-Ritu Dahleovú stratila niečo viac ako dvanásť minút. Olympijská víťazka z Atén a suverénka minulej sezóny odsunula na druhú priečku Nemku Sabinu Spitzovú a tretiu Španielku Margaritu Fullanovú Rierovú. Medzi mužmi sa predstavil bývalý juniorský vicemajster Európy Lukáš Hanus a so stratou viac ako štvrť hodiny na víťazného Holanďana Barta Brentjensa obsadil 67. miesto. Jazdec Merida Biking Teamu stratil na bodovanú 60. priečku necelé dve minúty. Druhé miesto obsadil Julien Absalon z Francúzka a tretí skončil Brit Liam Killeen.

26. Janka Števková (SR/Max Cursor) +12:02

Priebežné poradie SP: 1. Dahleová 250 bodov, 2. Spitzová 200, 3. Fullanová Rierová 160, ... 26. Števková 54

Výsledky + časy žien po jednotlivých kolách

Výsledky + časy mužov po jednotlivých kolách
SITA
© 2024, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.