Novinka: Fox predstavil najľahšiu XC vidlicu na trhu

Novinka: Fox predstavil najľahšiu XC vidlicu na trhu

Ide o najľahsiu cross-country vidlicu - Fox 32 Step-Cast s unikátnym dizajnom, ktorý nie je určený iba na parádu. Čo táto novinka v sebe skrýva, sa dozviete nižšie.

FOX 32 SC


Hmotnosť tejto vidlice začína na 1,35 kg, pričom ponúka 100 mm zdvihu a na redukcii hmotnosti taktiež prispel redizajn korunky vidlice. Upravený je najmä dizajn spodných nôh, ktorých spodná časť je značne zúžená. Priemer vnútorných nôh ostáva na 32 mm.

Dizajn spodných nôh nie len na parádu. Úzky dizajn dolnej časti vnútorných nôh vedie k úspore hmotnosti a taktiež vytvára väčší priestor pre špice a kotúčové brzdy. Do vidlice sa zmestí plášť s hrúbkou maximálne 2,3" a brzdový kotúč pre 27,5" kolesá o veľkosti 180 mm a pre 29" kolesá o veľkosti 203 mm.Čo sa nachádza vo vnútri?


Je na výber niekoľko možností...Nová tlmiaca patróna FIT GRIP


Nové tlmenie GRIP používa rovnakú uzavretú technológiu patróny ako v prípade FIT, v kombinácii s pružinou a nezávislým plávajúcim piestom. Tlmiaca patróna GRIP používa špeciálne porty pre transport oleja vo vrchnej časti, tým sa zvýši konzistencia tlmenia a taktiež sa zvýši životnosť. Vidlica série Performance ponúka 3 možnosti nastavenia – Open, Medium a Firm, s prídavnými mikro-nastaveniami medzi hlavnými nastaveniami.Ako pruženie Fox používa systém FLOAT so samo-vyvažujúcim sa pozitívnym/negatívnym vzduchovým pružením, ktoré vedie k hladšiemu chodu a k menším otrasom, ktoré jazdec môže cítiť skrz riadítka.

Vidlica priamo v terénePáči sa ti tento článok? thumb_up9thumb_down comments 11 komentárov
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Novinka pre rok 2021 -  RockShox vylepšil DebonAir PR článok

Novinka pre rok 2021 - RockShox vylepšil DebonAir

RockShox si ako novinku pripravil upgrade vzduchového pruženia, známeho pod označením DebonAir hneď v šiestich modeloch vidlíc.
MTBIKER shop: čas jazdenia, doba zháňania

MTBIKER shop: čas jazdenia, doba zháňania

Vďaka takýmto pravidelným prehľadom vám neuniknú tie najzaujímavejšie videá, články a príspevky a dozviete sa novinky z predajne, shopu a našich akcií.
Ponuka modelov 1x12 – vývoj nezastavíš PR článok

Ponuka modelov 1x12 – vývoj nezastavíš

Súčasným štandardom v oblasti pohonov pre MTB je určite 12-rýchlostná kombinácia s jednoprevodníkom. Všetko má svoje pre a proti, no dnes sa pozrieme, aká široká a pestrá je ponuka bicyklov s týmto systémom.
keyboard_arrow_up