Novinka: Fox predstavil najľahšiu XC vidlicu na trhu

Novinka: Fox predstavil najľahšiu XC vidlicu na trhu

Ide o najľahsiu cross-country vidlicu - Fox 32 Step-Cast s unikátnym dizajnom, ktorý nie je určený iba na parádu. Čo táto novinka v sebe skrýva, sa dozviete nižšie.

FOX 32 SC


Hmotnosť tejto vidlice začína na 1,35 kg, pričom ponúka 100 mm zdvihu a na redukcii hmotnosti taktiež prispel redizajn korunky vidlice. Upravený je najmä dizajn spodných nôh, ktorých spodná časť je značne zúžená. Priemer vnútorných nôh ostáva na 32 mm.

Dizajn spodných nôh nie len na parádu. Úzky dizajn dolnej časti vnútorných nôh vedie k úspore hmotnosti a taktiež vytvára väčší priestor pre špice a kotúčové brzdy. Do vidlice sa zmestí plášť s hrúbkou maximálne 2,3" a brzdový kotúč pre 27,5" kolesá o veľkosti 180 mm a pre 29" kolesá o veľkosti 203 mm.Čo sa nachádza vo vnútri?


Je na výber niekoľko možností...Nová tlmiaca patróna FIT GRIP


Nové tlmenie GRIP používa rovnakú uzavretú technológiu patróny ako v prípade FIT, v kombinácii s pružinou a nezávislým plávajúcim piestom. Tlmiaca patróna GRIP používa špeciálne porty pre transport oleja vo vrchnej časti, tým sa zvýši konzistencia tlmenia a taktiež sa zvýši životnosť. Vidlica série Performance ponúka 3 možnosti nastavenia – Open, Medium a Firm, s prídavnými mikro-nastaveniami medzi hlavnými nastaveniami.Ako pruženie Fox používa systém FLOAT so samo-vyvažujúcim sa pozitívnym/negatívnym vzduchovým pružením, ktoré vedie k hladšiemu chodu a k menším otrasom, ktoré jazdec môže cítiť skrz riadítka.

Vidlica priamo v terénereport_problem Našiel si v texte chybu?
adamoliva89 (Adam Oliva)
Páči sa ti tento článok? thumb_up9thumb_down comments 11 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Predstavenie: Novinky RockShox na sezónu 2023

Predstavenie: Novinky RockShox na sezónu 2023

Americký koncern SRAM, pod ktorého krídla patrí aj značka RockShox, poňal predstavenie tohtoročných noviniek vo veľkom a početnom štýle.
Down Country - nová móda, alebo prirodzená evolúcia?

Down Country - nová móda, alebo prirodzená evolúcia?

Kategória Down Country bicyklov je v poslednom období pomerne diskutovanou témou. Ide len o marketérmi umelo vytvorenú kategóriu, alebo sa etabluje v ponuke rovnako dobre ako gravel biky?
FOX Dual Pull verzus RockShox TwistLoc Remote

FOX Dual Pull verzus RockShox TwistLoc Remote

Skoro každý maratónec používa uzamykanie vidlice a tlmiča počas jazdy. V tomto článku vám ukážem môj prechod zo značky FOX na značku RockShox a moje dôvody.
keyboard_arrow_up