Zdroj: Facebook: Lami Brothers (C3 v Novom Sade, Srbsko)

Horskí cyklisti majú za sebou sériu víťazstiev v Srbsku

Našim horským cyklistom na pretekoch v Srbsku sa uplynulý víkend výborne darilo. Tri víťazstvá, druhé i tretie miesto, priniesli Slovensku ďalších 81 bodov UCI do olympijskej kvalifikácie.

Už v piatok si prvenstvo na krátkej trati pretekov kategórie C3 vybojoval Michal Lami, druhé miesto získal jeho mladší brat František. Sobotné víťazstvo v XCO C2 si po výbornej jazde na konto pripísal Martin Haring, ktorý prišiel do cieľa s polminútovým náskokom pred svojimi súpermi. V nedeľu opäť preteky ovládol Michal Lami, ktorý zvíťazil pred maďarským pretekárom Andrasom Partim a ďalším Slovákom - Martinom Haringom. Spolu tak naši elitní cyklisti vybojovali cez víkend 81 bodov UCI.

„Po predchádzajúcich tesne unikajúcich víťazstvách, nám to tento víkend vyšlo. Išlo sa výborne, bez technických problémov, čo zvýšilo i našu psychickú pohodu a pozitívne sa podpísalo na výsledkoch,“ povedal po pretekoch Martin Haring. „Mám rád technické trate a práve tieto v Srbsku i Chorvátsku patria medzi moje obľúbené. Piatkové víťazstvo a Feriho druhé miesto nás tak dobre naštartovalo do ďalších dní,“ napísal nám Michal Lami.

„Som rád, že sa našim cyklistom darilo. Výborne išli nielen posledný víkend, ale aj na jednorazovkách a etapových podujatiach v Srbsku a Chorvátsku uplynulý mesiac. Z nich si odnášajú spolu 215 bodov UCI. Zatiaľ je získanie dvoch miesteniek na OH v Riu otvorené. Všetky krajiny svoj boj pritvrdili, takže to nie je jednoduché,“ zhodnotil výkony našich elitných pretekárov Ján Žilovec, viceprezident SZC a predseda komisie pre horskú cyklistiku.

[Foto na úvode: Facebook: Lami Brothers (C3 v Novom Sade, Srbsko)]

report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up12thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Výbava na sezónu - čo sa môže hodiť PR článok

Výbava na sezónu - čo sa môže hodiť

Ak máte vašu sezónu tento rok už naplánovanú, je načase sa na ňu poriadne pripraviť. A to sa netýka len tréningu, ale aj vhodnej výbavy.
GPS cyklopočítač a trénovanie - pomocník aj pre mládež?

GPS cyklopočítač a trénovanie - pomocník aj pre mládež?

Oplatí sa investovať do GPS cyklopočítača? Bude dobrým pomocníkom aj pre deti, ktoré s cyklistikou a pretekaním ešte len začínajú?
Rozhovor: Tomáš Višňovský – tréning, novinky ale aj nečakané komplikácie

Rozhovor: Tomáš Višňovský – tréning, novinky ale aj nečakané komplikácie

Úspechy, horšie dni, príchod Jaroslava Kulhavého do tímu, ale aj nečakané zdravotné komplikácie, ktoré Tomáša poslali z Kanárskych ostrovov do nemocnice. Aj o tom bude rozhovor počas jedného krásneho výjazdu.
keyboard_arrow_up