Kliknutím prejdeš na
www.pinarello.com
Reklama
Detská tour Petra Sagana 2.kolo - rekord z Lučenca prekonaný nebol, ale trať bola výborná

Detská tour Petra Sagana 2.kolo - rekord z Lučenca prekonaný nebol, ale trať bola výborná

1 komentár

PeterZanicky 21.04.2016   Detska Tour Deti Peter Zanicky Slovensko

V Žiari nad Hronom v školskom areáli, kde má zázemie miestny cyklistický klub CK MŠK Žiar nad Hronom, sa v sobotu 16. apríla 2016 uskutočnilo 2. kolo Detskej tour Petra Sagana. Trať bola pripravená výborne, čo si pochvaľovali aj samotní účastníci. Bola dostatočné dlhá a široká na predbiehanie. Organizátori si mohli dovoliť navýšiť počet kôl pre jednotlivé kategórie, keďže nehrozilo časté obehnutie cyklistu o jedno kolo.

 

Účastnícky rekord z Lučenca síce prekonaný nebol, ale účasť bola aj tak výborná. Na štart sa postavilo 360 mladých cyklistov a cyklistiek. Všetko klapalo ako malo, a to hlavne zásluhou spomínaného klubu a ich dobrovoľníkov na podujatí.

Jeden atletický 300-metrový ovál absolvovali Baby deti. Je to asi najmilšia kategória, kde veľakrát niektorí cyklisti po vzhliadnutí veľkej diváckej kulisy pri trati majú problém vôbec nastúpiť na súťaž, prípadne štartujú aj s plačom. V cieli je však už všetko v poriadku, keď sa im na hrudi „hompáľa“ medaila Petra Sagana. Táto kategória je nesúťažná a je hlavne o prvom kontakte so súťažou. Tento rok nás prekvapil a pobavil jeden pretekár, ktorý v polovici trate zastavil a kričal na maminu čakajúcu ho v cieli ....."máámi cikaááť".V kategórií Mikro dievčatá mala veľká favoritka Lea Fogelová pád a to využila Ráchel Repková z Dubnice nad Váhom, ktorá v záverečnom šprinte zdolala Johanku Chromekovú z Brusna obliekajúcu dres partnera Detskej tour Trinity Hotels. Miško Nagy z Lučenca si prišiel zopakovať víťazstvo z Lučenca aj do Žiaru a opäť zvíťazil s prehľadom v tejto kategórií u chlapcov. Martinčanka Lívia Nogová zvíťazila u Mili dievčat o 40 sekúnd a takýto náskok si dokázala vypracovať v priebehu 10-minútového preteku. Kráľovskou kategóriu môžeme opäť nazvať kategóriu Mili chlapci, kde štartovalo 73 cyklistov – opäť najviac medzi všetkými kategóriami. Michal Šichta z Vrútok bol najrýchlejší, tak ako v Lučenci. Nás však zaujal aj strieborný Adam Maliňák z Valašského Meziříčí, ktorý štartoval z pozície 52. Za 9 minút sa dokázal prepracovať tak vysoko a my sme radi, že ukázal aj ostatným, že pokiaľ je výkonnosť, tak sa to dá.

Detská tour Petra Sagana 2.kolo
Tamara Polick v úvode sezóny poriadne šliapla do pedálov a aj pri svojom druhom štarte, zvíťazila v kategórií Mini dievčatá, a to opäť pred svojou sestrou Zinou, ktorá finišovala s minimálnou stratou na svoju dvojičku. Sme radi, že na Detskú tour prichádzajú aj kvalitní cyklisti z Česka, čo opäť dokázal Ondřej Woller zo Vsetína, ktorý si zopakoval víťazstvo z Lučenca. Dobre mu však sekundovali Jakub Benča z Horných Hámrov a Dominik Sochan z domáceho CK Žiar nad Hronom, ktorí prišli s minimálnou stratou. Prvé víťazstvo na Detskej tour má „v kapse“ aj Mladšia žiačka - Žilinčanka Nina Urbanová. Mattias Schwarzbacher z Brusna opäť dominoval u mladších žiakov a ukázal ostatným súperom, že nielen s hokejkou, ale aj s bicyklom to vie. Viktória Pavlíková zo Žiaru nad Hronom finišovala so sekundovým náskokom pred Ukrajinkou Yarinou Bitkovskou, ktorá taktiež pravidelne súťaží na Detskej tour. Starší žiak Jakub Barcík z Prievidze si opäť zopakoval víťazstvo systémom štart – cieľ.

Ďalšie kolá:.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Detské bicykle)

Komentáre

Indurain 21.04.2016 (14:05)

Usporiadať "Detskú tour Petra Sagana" bol výborný nápad a zrejme z niektorého z nich vyrastie nový, nová šampión/šampionka, ale hlavne že sa deti začínajú venovať tomuto krásnemu športu a obmedzia sedenie pri CP alebo televízi. Vďaka vám rodičia, že ich v tom podporujete a usporiadateľom taktiež

 
Pridaj komentár