Pozvánka: Kellys Bikefest Maratón bude zlatou bodkou festivalu

Pozvánka: Kellys Bikefest Maratón bude zlatou bodkou festivalu

PR článok

Ani tento rok nemôže na najväčšom bicyklovom festivale na Slovensku, Bikefest 2016, chýbať obľúbený Kellys Bikefest Maratón. Tento ročník organizátori spravili maximum pre komfort a bezpečnosť súťažiacich. Novinkou bude napríklad pojazdný technický servis a záchranári.

Kellys Bikefest Maratón v Kálnici priláka každý rok viac ľudí, a preto prešiel viacerými organizačnými zmenami. Maratón však odštartuje tradične v nedeľu 29. mája 2016 o 10.00 hod. Najväčšie zmeny pocítia súťažiaci počas samotného preteku. Prehľadnejšie značenie, zvýšený počet organizátorov na trati, prepracovanejšie občerstvovacie stanice, kde okrem tekutín, ovocia, fit tyčiniek a niečoho malého pod zub, bude k dispozícií technický servis a záchranná služba. Na bezpečnosť a vyšší komfort budú počas preteku dozerať pojazdní záchranári a servisáci. Pre jednoduchší štart a jasnejšiu orientáciu súťažiacich na jednotlivých okruhoch, naplánovali organizátori väčšie časové rozostupy medzi jednotlivými štartmi.Tento rok sa na štart maratónu postavia aj profesionálni pretekári súťažiaci o body v rámci Európskeho poháru nepočujúcich. Muži budú štartovať na veľkom okruhu, ženy si svoje sily zmerajú na strednom okruhu.

Maratón naozaj pre každého


Aj tento rok budú pre súťažiacich pripravené tri okruhy. Svoje schopnosti si otestujú na veľkom okruhu s dĺžkou 49 km alebo strednom okruhu s dĺžkou 23 km. Pre najmenších bude určený rodinný okruh, ktorý bude tento rok merať do 6 km a zvládne ho každé dieťa, ktoré už odovzdalo odrážadlo mladšiemu súrodencovi.Trate

 • Veľký okruh: 49 km / prevýšenie 1 716 m
 • Stredný okruh: 23 km / prevýšenie 794 m
 • Detský okruh (rodinný): do 6 km / prevýšenie 251 m
Súťažia aj elektrobicykle


Keďže sa elektrobicykle stávajú čoraz populárnejšími, organizátori pre ne vytvorili v rámci Kellys Bikefest Maratónu 2016 samostatnú disciplínu. Ich trať bude totožná so stredným okruhom, bude teda merať 23 km. Elektrobicykle budú rozdelené do dvoch kategórií.
 1. V prvej kategórii musia bicykle spĺňať normu Pedelec, čo znamená, že maximálny nominálny výkon elektrobiku je 250 W a motor je vybavený obmedzovačom rýchlosti na 25 km/h. Bicykle budú kontrolované technickým komisárom tejto kategórie. Výsledky súťažiacich sa započítavajú do pohárovej súťaže Ebajk cup.
 2. Elektrobiky, ktoré túto normu nespĺňajú, štartujú v kategórii Open. 

Registrovať sa cez internet sa oplatí


Záujemcovia o maratón sa môžu aj tento rok registrovať vopred cez internet za zvýhodnené štartovné 9 €. Cena zahŕňa okrem samotného štartovného aj darčekový balíček, teplý obed a nápoj po dojazde do cieľa.

Každý účastník, ktorý sa zaregistruje online do 12. 5. 2016, získa tiež personalizované štartové číslo so svojim menom a národnosťou. Po registrácii a zaplatení cez internet si stačí v nedeľu ráno od 8:00 hod. vyzdvihnúť pri registračnom pulte darčekový balíček a štartovacie číslo. Online registrácia bude prebiehať do nedele 22. mája 2016, do polnoci. Registrácia na mieste bude prebiehať za štandardné štartovné 15 € v stanovených časoch registrácie, v DEMA bikeparku Kálnica, od piatku 27. mája do nedele 29. mája 2016. Vzhľadom na veľký počet účastníkov, odporúčame prísť skôr. Registrácia sa zatvára najneskôr 45 minút pred začiatkom jednotlivých okruhov.Odmeny


Prize Money vo výške 750 € si rozdelí 10 najrýchlejších na 23 km a 10 na 49 km a prví traja pretekári na E-biku v kategórii Pedelec. Na víťazov kategórií tiež čakajú vecné ceny. Všetci súťažiaci dostanú darčekový balíček a budú automaticky zaradení do losovania tomboly o hodnotné vecné ceny.

Organizačné informácie


Ako sa registrovať online

 1. Zaregistrujte sa webstránke http://www.bikefest.sk.
 2. Vyplňte prihlasovací formulár. Uveďte kategóriu, trať a osobné údaje. Prihlasovanie v online systéme je možné do polnoci do 22. 5. 2016.
 3. Platbu uskutočníte vopred online (platobnou kartou), a to prostredníctvom zabezpečenej platobnej brány.
 4. Po zaregistrovaní sa cez internet a uhradení štartovného si stačí prísť v deň maratónu od 8.00 h do 9:15 h (veľký okruh), prípadne do 10:15 h (stredný okruh + e-bike) alebo do 10:45 h (rodinný okruh) k registračnému pultu vyzdvihnúť darčekový balíček, štartové číslo a podpísať vyhlásenie, že štartujete na vlastnú zodpovednosť.
Štart

 • 10:00 hod. - Veľký okruh 49 km
 • 11:00 hod. - Stredný okruh 23 km
 • 11:15 hod. - Elektrobike 23 km
 • 11:30 hod. - Rodinný okruh do 6 km


Vyhlásenie výsledkov

 • 13:00 hod. - Rodinný okruh do 6 km
 • 15:00 hod. - Stredný okruh 23 km
 • 15:00 hod. - Veľký okruh 49 km
 • 15:30 hod. - Losovanie tomboly 
Parkovanie - Zadarmo 300 m od štartu.Program Bike Festu

 • Piatok – Nedeľa (27.-29.5.2016) - Detská zóna - Nová a väčšia detská zóna, kde si môžu deti bezplatne požičať odrážadlá a juniorské bicykle. Skúsení inštruktori im vysvetlia, ako sa bezpečne voziť.
Piatok, 27.5.2016
 • 13.00 h - PUMPTRACK - Tradičné pumpovacie preteky na veľkom pumptracku DEMA bikeparku Kálnica a warm-up pred večerným dual pump závodom. Tento rok so zmenenými pravidlami.
 • 15.00 -DUAL PUMPTRACK - Dual Pumptrack na trati, ktorá je stredoeurópskym unikátom. Preteky na dvoch samostatných tratiach plných vĺn, klopeniek a skokov. Pretekári pri tom musia využiť energiu svojho tela a kolesá, pretekať sa bude na kolesách bez reťazí.
 • 19.00 - XC ELIMINATOR - Atraktívne vyraďovacie preteky štvoríc na náročnej trati s výšľapmi i technickými prvkami. Okrem nadupaných XC pretekárov si na svoje prídu aj milovníci gravity disciplín.
Sobota, 28.5.2016
 • 11.00 -ENDURO -Na pretekárov čakajú 4 poctivé prírodné zjazdy s prevýšením 780 metrov, na ktoré sa bude treba dostať po vlastných.
 • 12.00 -XC VÝŠLAP - Najväčší makači si môžu aj tento rok otestovať svoju výdrž počas extrémneho XC výšľapu na 500 metrov dlhej trati. Pre lenivejších makačov je pripravená kategória elektrobikov.
 • 13.00 - SLOPESTYLE - Slopestyle bol zaradený do kalendára svetovej série Freeride Mountain Bike World Tour s bronzovým statusom. Pripravili sme 2x dlhšiu trať a dvojnásobný počet prekážok.
 • 18.15 - AIRBAG - Počas celého Bikefestu bude k dispozícii veľký nafukovací airbag úplne zadarmo. V sobotu sa môže každý prihlásiť na freestyle contest v dvoch kategóriách – MTB a BMX.
 • 19.30 - DUAL SLALOM - Nočný dual slalom je pre divákov jedna z najatraktívnejších a najnapínavejších disciplín, pre pretekárov výzva a adrenalín. Celá trať je rozdelená na dve samostatné dráhy a zabráni sa tak kontaktu súťažiacich.
Nedeľa, 29.5.2016
 • 10.00 - MARATÓN - 3 okruhy – dlhý (49 km), stredný (23 km) a rodinný okruh (do 6 km). Nová disciplína: elektrobike s dvoma kategóriami. Tento rok sa na štart maratónu postavia aj profesionálni pretekári súťažiaci o body v rámci Európskeho poháru nepočujúcich.
 • 11.30 - DOWNHILL - Zjazdové preteky sú kráľovskou disciplínou cyklistiky. Na štarte uvidíte tých najlepších slovenských zjazdárov.

Viac informácií nájdete na stránke: http://www.bikefest.sk.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Kellys Bikefest Maratón

calendar_today 29.05.2016
label MTB - maratón
place Kálnica (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up8thumb_down comments 5 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Birell BikeFest - bikerská topka na záver leta

Pozvánka: Birell BikeFest - bikerská topka na záver leta

„Je libo" trochu adrenalínu? Posledný augustový víkend čaká všetkých priaznivcov horskej cyklistiky či extrémneho športu veľký sviatok.
Pozvánka: Birell BikeFest 2021 - na výber enduro aj maratón

Pozvánka: Birell BikeFest 2021 - na výber enduro aj maratón

Kálnické enduro sa bude už tradične konať ako súčasť najväčšej bike akcie na Slovensku a to Birell Bikefest 2021.
Pozvánka: Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón - Majstrovstvá SR XCM

Pozvánka: Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón - Majstrovstvá SR XCM

Zakončenie sezóny s príchuťou majstráku, aj o tom bude maratón so štartom v našom hlavnom meste. Po ročnej prestávke sa vracia Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón.
keyboard_arrow_up