Otvorenie predĺženia Krasňanského single trailu a testovačka bicyklov Trek, Giant a Lapierre

Otvorenie predĺženia Krasňanského single trailu a testovačka bicyklov Trek, Giant a Lapierre

PR článok

Pozývame vás na otvorenie novovybudovaného pokračovania Krasňanského singletrailu a testovačku bicyklov Trek, Giant a Lapierre. Už cez víkend 7. a 8. mája 2016 pri Horárni v Krasňanoch v Bratislave.

OZ PEDÁL a BAJKULA v apríli minulého roka spojili sily a za podpory BSK začali budovať nové pokračovanie predĺženia Krasňanského singletrailu. Na návrhu a realizácii novej trasy spolupracoval Roman Zemánek (bajkula) a Dušan Chudík (OZ Pedál). Cieľom bolo vybudovanie pokračovania trailu, ktorý sa napojí ku križovatke u Slivu. Počas celého roka sa postupne dobudovávalo konečné spojenie a vďaka nadšeniu všetkých ľudí, ktorí sa zúčastnili na troch brigádach, sa to nakoniec podarilo. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí priložili ruku k dielu.

Nový trail ponúka okrem klasického lesného chodníka aj zopár strmých stúpaní, prejazdy cez pekné rúbaniská a potok. Samozrejme, nebudú chýbať ani technické prvky, ktoré sú budované tak, aby boli bezpečné a prešlo ich aj skúsenejšie dieťa. Spomínané prvky taktiež navrhujú a budujú bikeri z bajkuly. Aktuálne sú stále v priebežnej výstavbe a budú sa budovať aj po oficiálnom otvorení trailu. Prvá technická časť je situovaná nad Horárňou. Do oficiálneho otvorenia zostáva len zopár dní a čaká nás ešte niekoľko úprav, aby bol nový úsek bezproblémovo prejazdný. Otvorenie bude sprevádzané dvojdňovým programom spojeným s testovaním bicyklov značiek Trek, Giant a Lapierre, čiže si môžete terén dosýta vyskúšať aj na požičanom stroji.

Info k testovaniu


Testovanie bicyklov bude prebiehať v obidva dni od 10:00 do 17:00 hod. Bicykel podľa výberu budete môcť testovať cca 1 hodinu (čas s prípravou). Podmienkou k vypožičaniu sú dva doklady totožnosti, napr. OP a VP. Prilba je povinná. Ak môžete, doneste si vlastné pedále. K dispozícii síce bude niekoľko párov spd pedálov Shimano a platformy, ale množstvo bude obmedzené. Ak máte náhodou iný systém, doneste tiež. Rezervácia bicykla vopred nie je možná, dohodnúť sa dá až na mieste.
Zoznam testovacích bicyklov so špecifikáciami nájdete TU.

Program


Sobota 10:00 - 17:00 hod.


TEST BIKE DAY BAJKULA:  ponúkneme testovaciu flotilu bicyklov GIANT, TREK a LAPIERRE.
15:00 – 16:30 - Škola technickej jazdy BAJKULA - OZ PEDAL: inštruktori Roman Zemánek a Dušan Chudík .
Ochutnávka špičkovej športovej švajčiarskej výživy Sponser.
Občerstvenie pre zúčastnených jazdcov na TEST BIKE DAY BAJKULA guláš + nealko.

Nedeľa 10:00 - 17:00 hod.


TEST BIKE DAY BAJKULA: testovanie bicyklov GIANT, TREK a LAPIERRE.
8.5. o 11:00 hod. - Oficiálne otvorenie trailu OZ PEDAL – BAJKULA  Horáreň Krasňany – U Slivu.
14:00 – 16:00 hod. - Škola technickej jazdy BAJKULA - OZ PEDAL: inštruktori Roman Zemánek a Dušan Chudík.
Ochutnávka špičkovej športovej švajčiarskej výživy Sponser.
Občerstvenie pre zúčastnených jazdcov na TEST BIKE DAY BAJKULA guláš + nealko.
Tombola pre zúčastnených jazdcov na TEST BIKE DAY BAJKULA 1+2.
(Vyžrebovaných výhercov z rady zúčastnených jazdcov, ktorí pri vyhlasovaní nebudú prítomní, budeme kontaktovať a výhru si budú môcť vyzdvihnúť u nás na predajni.)

Ak by ste náhodou netrafili, tu je mapa miesta konania akcie, začiatok trailu je už len kúsok odtiaľ. Radi vás osobne odnavigujeme.

Tak si spravte čas, vybavte sa dobrou náladou a príďte si zatestovať a zajazdiť na novom úseku, ktorý vás, dúfame, poteší.
Tešíme sa na vás!
bajkula tím
http://www.bajkula.sk
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Pozvánka: Župný pohár 2020 -  v ponuke je trojica pretekov

Pozvánka: Župný pohár 2020 - v ponuke je trojica pretekov

Ak ste sa tešili na tohtoročný Župný pohár, nemusíte sa obávať - už v júli začne prvým z trojice podujatí.
Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku	PR článok

Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku

Pokiaľ ste si doteraz mysleli, že rok 2021 bude len súčtom nudných pandemických mesiacov so zrušenými, či v lepšom prípade presunutými pretekmi, tak opak je pravdou. Slovensko po prvýkrát privíta preteky L’Etape du Tour de France.
Pozvánka: Otestujte si svoju výkonnosť na Šprintpolome už o niekoľko dní

Pozvánka: Otestujte si svoju výkonnosť na Šprintpolome už o niekoľko dní

Aj horská cyklistika sa skladá z viacerých disciplín a časovka do vrchu je jednou z nich. V okolí Žiliny sa 10. októbra stretnú nadšenci výkonnostnej cyklistiky, aby pokorili nielen svoje rekordy, ale aj rekordy súperov.
keyboard_arrow_up