Saganovi vyšiel reparát, v Tepliciach bol štvrtý - pozrite si zábery z trate

Saganovi vyšiel reparát, v Tepliciach bol štvrtý - pozrite si zábery z trate

Peter Sagan obsadil štvrté miesto v sobotňajších pretekoch Českého pohára v horskej cyklistike v elitnej kategórii cross country mužov a pretekárov do 23 rokov v Tepliciach. Sagan zaostal za víťazom o 1:09,9 min a za tretím stupienkom o 31,5 s.

Víťazom sa stal domáci favorit Jan Škarnitzl (1:37:06,1 h), ktorý je na rozdiel od Sagana špecialistom na horské bicykle. Druhý skončil Belgičan Ruben Scheire a tretí ďalší český reprezentant Jiří Novák.

Úradujúcemu majstrovi sveta v cestných pretekoch s hromadným štartom Saganovi vyšiel reparát za nevydarené minulotýždňové preteky v rakúskom Grazi, kde po páde nebol medzi klasifikovanými v cieli a skončil s odreninami. V kúpeľnom parku v Tepliciach si na 4,4 km dlhom okruhu počínal oveľa lepšie. V prvých dvoch kolách viedol vyše 60-členný pelotón, neskôr klesol na piatu priečku. Tri kolá pred koncom už bol tretí, ale vyššie sa nedostal. V siedmom kole "spadol" na štvrté miesto a na ňom už zotrval aj po prejazde cieľom po záverečnom ôsmom okruhu. "Po rýchlom začiatku som trochu zvoľnil a chcel som jazdiť na druhom poste, ale potom som dostal defekt a klesol som nižšie. Vydal som zo seba maximum, ale vyššie to už nešlo," povedal Peter Sagan podľa webu iDnes.cz.

Verejne sa špekuluje, že Saganov krátkodobý návrat k láske z mladosti, teda horským bicyklom, nemá len recesistický nádych. Otvára sa totiž možnosť, aby pre Slovensko vybojoval olympijskú miestenku v súťaži horských bicyklov. V Tepliciach sa mu podarilo zabodovať do rebríčka UCI, čo je jedným z predpokladov pre účasť v pretekoch cross country v Riu de Janeiro. Sagan sa zatiaľ rozhoduje, či na OH 2016 bude štartovať v cestnej cyklistike alebo uprednostní preteky pre horské bicykle. Trať pre cestných cyklistov je totiž v Brazílii výrazne hornatá a to nevyhovuje nedávnemu víťazovi klasiky Okolo Flámska.Na trati


Dojazd do cieľa pekne po zadnom
Český pohár v horskej cyklistike - Teplice (ČR) - sobotňajšie výsledky:
Cross country /XCO MTB C1/ - elite muži / U23: 1. Jan Škarnitzl (ČR) SRAM MITAS TREK 1:37:06,1 h, 2. Ruben Scheire (Belg.) Habitat Mountainbike Team +27,6 s, 3. Jiří Novák (ČR) Cst Superior Brentjens Mtb Racing Team +38,4, 4. Peter Sagan (SR) Tinkoff Team +1:09,9 min, 5. Jan Nesvadba (ČR) Expres CZ - MERIDA TEAM Kolín +1:50,3, 6. Matouš Ulman (ČR) Česká spořitelna - Accolade +2:19,8.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up43thumb_down comments 6 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Rok s WeLoveCycling PR článok

Rok s WeLoveCycling

WeLoveCycling v ničom nezaostáva za svojím názvom a neúnavne prináša zaujímavé články z oblasti cyklistiky. Pravidelná dávka noviniek zo sveta profesionálov, rozhovory na aktuálne témy či so zaujímavými ľuďmi.
Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - finálová bodka v Červenom Kláštore

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - finálová bodka v Červenom Kláštore

Detská Tour štartovala ako jedno z prvých športových podujatí na Slovenku po uvoľnení opatrení tento rok v júni. A vyzerá to tak, že stihla svoje záverečné 6. kolo presne pred ďalšími obmedzeniami.
Reportáž: Detská Tour Petra Sagana v Žiline - ďalšie kolo je za nami

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana v Žiline - ďalšie kolo je za nami

V žilinskom Lesoparku Chrasť - na rovnakých miestach, kde začínal na prvej súťaži aj 9-ročný Peter Sagan, sa uskutočnilo 5. kolo Detskej Tour Petra Sagana.
keyboard_arrow_up