Krátke nohavice pre dlhé a náročné výjazdy

Krátke nohavice pre dlhé a náročné výjazdy

PR článok

Dobrých cyklistických nohavíc nie je nikdy dosť. V súčasnej dobe je na trhu skutočne obrovská ponuka určená pre všetky výkonnostné kategórie cyklistov. V dnešnom malom predstavení sa pozrieme na niektoré produkty, ktoré sú určené na dlhšie a náročné výjazdy a ktorých vlastnosti ocenia najmä cyklisti tráviaci v sedle väčšie množstvo času.  

Spoločným znakom väčšiny predstavených nohavíc je hlavne dôraz na pevnejšie spracovanie a použité materiály. U mnohých je vďaka tomu docielená aj vyššia miera kompresie, ktorá ponúka príjemnú oporu pre svalstvo pri dlhých výjazdoch. Samozrejme, výsledné spracovanie a design má už každý jeden výrobca špecifické.

Castelli Endurance X2
Už zo samotného názvu je odvodené hlavné určenie týchto nohavíc od talianskeho Castelli. Boli vytvorené a optimalizované pre tie najdlhšie výjazdy. Základom je už na dotyk pevnejší materiál Endurance Evolution, ktorý ponúka oporu pre svalstvo a nohavice tak majú výrazný kompresný fit. Vložka Progetto X2 Air je najvyššia verzia, akú Castelli ponúka a je zárukou maximálneho možného komfortu. Usadenie na tele má na starosti 8-panelová konštrukcia a v širokom rozsahu prispôsobivé traky. Giro3 ploché zakončenie na stehnách spoľahlivo drží všetko na svojom mieste vrátane návlekov, bez pocitu nepríjemného sťahovania. Sú dostupné výhradne v čiernej farbe a vo veľkosti S - 3XL.
Doporučená cena: 115,00 € a viac informácií TU.

Endura FS260-Pro
Krátke nohavice z dielne škótskeho výrobcu Endura poskytujú niektoré zaujímavé vlastnosti. Hlavný materiál je pevnejší ako býva u bežných modeloch zvykom, a tiež veľmi odolný voči opotrebeniu. Zároveň ponúka aj kompresné vlastnosti a veľmi rýchly odvod vlhkosti. Nechýba samozrejme ani kvalitná laserom strihaná vložka s variabilným profilom a gélovými výstelkami s antibakteriálnou úpravou. Ploché švy a multipanelová anatomická konštrukcia dotvárajú kompletný celok. Sú dostupné 4 farebné verzie vo veľkostiach S až XXL.
Doporučená cena: 96,00 € a viac informácií TU.

Sportful Gruppetto Pro
Ďalší taliansky výrobca v tomto prehľade prináša tesnejší strih a taktiež dôraz na aerodynamiku, kedy sú dokonca všetky švy umiestnené mimo prúdenie vzduchu. Bežný užívateľ ale ďaleko viac ocení husto tkaný materiál Lycra®Power v gramáži 220 g a AeroFlow Compress verziu na stehnách pre oporu svalstva. Vložka Bodyfit Pro má rozdielnu hrúbku, anatomický tvar a je samozrejme kompletne bez švov. Zakončenie nohavíc je ploché a na spodnej strane doplnené o silikónové bodky. Minimalistické traky sú doplnené o kapsičku na rádio, takže je jasné, kde majú nohavice svoj pôvod. Dostupné v 4 farebných prevedeniach vo veľkostiach XS – 3XL.
Doporučená cena: 89,90 € a viac informácií TU.

Silvini Team
Zástupca českej značky Silvini zaujme najmä dostupnejšou cenou. Pritom sú vyrobené z veľmi ľahkého materiálu LightMESH, ktorého najväčšou výhodou je výborná priedušnosť. Sú vybavené antibakteriálnou cyklistickou vložkou Coolmax, majú plochý šev, sublimačnú potlač a protišmykovú manžetu. Traky sú z veľmi pružného materiálu pre čo najlepšie usadenie a celodenný komfort. Vyrábajú sa vo veľkostiach S - 3XL a v troch farebných variantoch.
Doporučená cena: 63,00 € a viac informácií TU.

Dainese Flow Tech
Najmä pre priaznivcov MTB je určený model od Dainese. Vďaka užšej konštrukcii (slim fit) a strečovým materiálom, nie sú určené len na spúšťanie sa z kopca, ale najmä na celodenné výlety v horách. Sú doplnené o odopínateľné vnútorné šortky s vložkou, takže ani tie najdlhšie presuny na trail v sedle biku nebudú problém. Materiál je extrémne vzdušný a nebude prekážať ani pri vysokých letných teplotách. Nohavice majú laserom srihaný nastaviteľný pás a po stranách sú doplnené o široké vrecká na zips. Dodávajú sa vo veľkostiach XS – XXL a 3 farebných prevedeniach.
Doporučená cena: 119,00 € a viac informácií TU.

Cannondale Performance 2
Krátke nohavice Cannondale vynikajú najmä použitou vložkou SAVE. Jej tvar, hrúbka a materiál je navrhnutý tak, aby čo najviac pohlcoval vibrácie. Veď pod názvom SAVE, Cannondale predstavuje kompletný rad svojich produktov zameraných na zvýšenie komfortu vrátane sedloviek, úpravy zadnej stavby pri rámoch a pod. Elastické zakončenie nohavíc a anatomická konštrukcia z čo najväčšieho množstva panelov je už v tejto kategórii samozrejmosťou. Sublimačná grafika je zárukou toho, že výrazný design vydrží čo najdlhšie. Dostupné vo veľkosti XS – XXL a troch farebných kombináciách. Doporučená cena: 123,95 € a viac informácií TU.

Kvalitné nohavice sú základ a o to viac, ak plánujeme stráviť v sedle poriadne dlhý čas. Práve pri takom výjazde sa prejaví akýkoľvek nedostatok, najmä v oblasti vložky. Je potrebné, aby nohavice v tomto mieste dokonale sedeli. Naopak, nohavice nesmú tlačiť, ale mierna kompresia v oblasti zadku a stehien vôbec nevadí a pri mnohých nohaviciach je cielená. Pre bližšie informácie k produktom navštívte stránky jednotlivých výrobcov. Tam nájdete taktiež presné tabuľky, ktoré vám pomôžu trafiť požadovanú veľkosť.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Výbava do dažďa PR článok

Výbava do dažďa

V prechodných obdobiach ako jar alebo jeseň sa veľmi často mení počasie a tiež prší o niečo viac. Pozrime sa na niekoľko tipov, čo sa môže hodiť do menej priaznivých podmienok.
Výbava prispôsobená pre ženy

Výbava prispôsobená pre ženy

Veľa vecí v cyklistike je univerzálnych pre obe pohlavia, no rozdiely sa predsa len nájdu. Pozrime sa na niektoré kúsky vhodné najmä pre nežnejšie pohlavie.
Oblečenie na zimu - čo sa môže hodiť

Oblečenie na zimu - čo sa môže hodiť

Jazdíte radi nielen v letných dňoch, ale i chladnejších podmienkach? Vybrali sme produkty z rôznych kategórií, ktoré by sa vám mohli hodiť.
keyboard_arrow_up