Zdroj: Autor: Richie18, tema na fóre: Okolo Slovenska

Finetto celkovým víťazom 60. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska

Celkovým víťazom 60. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska, patriacich do seriálu Europe Tour a kategórie 2.2., sa stal Talian Mauro Finetto z tímu Unieuro Willier. Slovinec Jan Tratnik z tímu Amplatz-BMC bol zasa hrdinom nedeľňajšej záverečnej 5. etapy, keď na trase dlhej 121,9 km medzi Bojnicami a Piešťanmi dosiahol víťazný čas 2:39:39 h. Druhý skončil v rovnakom čase jeho partner z úniku Nemec Florian Bissinger (BSA Greenlife).

Špurt hlavného poľa vyhral a na treťom mieste s odstupom 1:40 min došiel do cieľa Čech František Sisr z tímu Klein Constantia. Spomedzi slovenských zástupcov skončil v derniére podujatia najlepšie skúsený Maroš Kováč (Dukla Banská Bystrica) - na 23. mieste. Marek Čanecký bol dvadsiaty šiesty a Ondrej Glajza tridsiaty prvý. Všetci s odstupom 1:40 min za Tratnikom.

"Dnes som bol najlepším Slovákom v pelotóne, ale viac si cením fakt, že tieto preteky sme dokončili všetci z nášho tímu. Týmto sa nemôže pochváliť veľa družstiev, ktoré štartovali na týchto pretekoch,“ uviedol už 39-ročný Maroš Kováč po záverečnej etape Okolo Slovenska. Vzápätí pridal svoje postrehy z etapy: "Tým, že veľmi skoro z pelotónu odišli dvaja jazdci, vedeli sme, že na stupeň víťazov to dnes nebude. Preto sme sa s Patrikom Tyborom usilovali zabojovať aspoň o pozíciu najlepšieho Slováka tohtoročnej edície. Bojovali sme o ňu s Marekom Čaneckým, ktorému sa tento dres podarilo získať najmä zásluhou bodov, ktoré vybojoval na poslednej rýchlostnej prémii priamo v Piešťanoch. V mojom veku a s mojimi skúsenosťami sú zaujímavé iba etapové a celkové prvenstvá, pozície okolo 25.- 30. miesta nepovažujem za dôkaz svojho najšťastnejšieho vystúpenia.“

Kováč zhodnotil preteky aj ako celok. "Veľkým prínosom tohto ročníka Okolo Slovenska boli najmä kvalitné zahraničné tímy. Aj to je dôkaz, že tieto preteky majú stále vyššiu a vyššiu kvalitu a už dlhšie nepatria do kategórie UCI, do ktorej sú zaradené," dodal Kováč, ktorý sa ako jediný Slovák v uplynulých dňoch na Okolo Slovenska dostal až na stupne víťazov. V úvodnom prológu v Banskej Bystrici skončil tretí.

Celkovým víťazom jubilejného ročníka sa stal Talian Mauro Finetto z tímu Unieuro Willier. Finetto si udržal náskok 7 sekúnd pred Ukrajincom Vitalijom Bucom (Kolss) a 9 sekúnd pred Rusom Kirilom Pozdňakovom (Synergy Baku). Finetto sa na líderskú pozíciu vyšvihol vďaka víťazstvu v kráľovskej horskej - druhej etape s cieľom na Štrbskom Plese a udržal si ju až do cieľa v Piešťanoch. Najlepším Slovákom a konečným držiteľom trička v národnej trikolóre sa stal Marek Čanecký z tímu Amplatz-BMC. Celkovo skončil štrnásty a za víťazom zaostal o 2:07 min. Olympijský náhradník do Ria de Janeira Patrik Tybor (Dukla Banská Bystrica) skončil len o priečku nižšie a Jurajovi Bellanovi ako tretiemu najlepšiemu slovenského jazdcovi v celkovej klasifikácii patrí 36. priečka.

Počas 2. etapy
Výsledky - Okolo Slovenska - nedeľa


5. etapa (Bojnice - Piešťany, 121,9 km): 1. Jan Tratnik (Slovin.) Amplatz-BMC 2:39:39 h, 2. Florian Bissinger (Nem.) BSA Greenlife - rovnaký čas ako víťaz, 3. František Sisr (ČR) +1:40 min, 4. Filippo Fortin (Tal.), 5. Alois Kaňkovský (CR) Whirlpool Author, 6. Matteo Malucelli (Tal.) Unieuro Willier,...23. Maroš Kováč, Dukla Banská Bystica, 26. Marek Čanecký, Amplatz-BMC, 31. Ondrej Glajza, Slovenská reprez. do 23 rokov, 34. Patrik Tybor (všetci SR) - všetci +1:40 min
Konečné poradie po 5. etape: 1. Mauro Finetto (Tal.) Unieuro Wilier 18:45:06 h, 2. Vitalij Buc (Ukr.) Kolss +7 s, 3. Kiril Pozdňakov (Rus.) Synergy Baku +9, 4. Florian Bissinger (Nem.) BSA Greenlife +11, 5. Hamish Schreurs (N. Zél.) Klein Constantia +13, 6. Mark Christian (V. Brit.) Team Wiggins +19,...14. Marek Čanecký, Amplatz BMC +2:07, 15. Patrik Tybor, Dukla Banská Bystrica +2:07,...36. Juraj Bellan, Dukla Banská Bystrica +3:03, 37. Ľuboš Malovec, Slovenská reprezentácia do 23 rokov +3:13, 39. Roman Broniš (všetci SR) CK Příbram - Fany Gastro +3:29, 40. Martin Haring (SR) Dukla Banská Bystrica +3:30.

[Foto na úvode: Autor: Richie18, tema na fóre: Okolo Slovenska]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2022, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up1thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome play_arrow

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome

Veľkolepé finále najsilnejšieho ročníka Okolo Slovenska v histórii. Uži si zmätok a tlačenicu po dojazde, pohľad do tváre svetových hviezd a milý omyl s falošným Froomom.
Pozvánka: Okolo Slovenska 2021 plné lákadiel - Sagan, Froome, Eurosport

Pozvánka: Okolo Slovenska 2021 plné lákadiel - Sagan, Froome, Eurosport

Okolo Slovenska 2021 bude vo viacerých ohľadoch naj. Nabitá je štartová listina, favoritom je P. Sagan, do sveta ukážeme Slovensko vďaka prenosom Eurosport.
Video: Okolo Slovenska 2020 - VIP prístup do zákulisia play_arrow

Video: Okolo Slovenska 2020 - VIP prístup do zákulisia

K exkluzívnym záberom zo zákulisia vám pridáme aj zaujímavé informácie o najprestížnejších pretekoch na Slovensku.
keyboard_arrow_up