Pozvánka: EKO Tour de Prešov

Pozvánka: EKO Tour de Prešov

Druhý ročník cyklomaratónu opäť premení Hlavnú ulicu mesta Prešov na raj pre cyklistov. Široká cyklistická verejnosť tak môže stráviť sobotňajší podvečer a sviatočnú nedeľu 9.-10.7. 2016 v kruhu cyklistickej rodiny, ktorá sľubuje plno nezabudnuteľných zážitkov.

Začiatok tohtoročnej Tour sme sa rozhodli venovať motívu EKO. Každý človek si pod pojmom EKO vybaví vždy niečo iné. Pokiaľ spojíme ekológiu s cyklo dopravou, prezentujeme tak zdravý životný štýl, šetrnosť k životnému prostrediu a častokrát aj prostriedok pri dochádzaní za prácou či štúdiom. Tieto myšlienky budú základným motívom EKO cyklo jazdy, ktorou sa budeme snažiť upozorniť na alternatívne spôsoby dopravy v mestách na Slovensku. Pokračovať budeme krátkym workshopom na aktuálne témy cyklo dopravy a cyklo turizmu. Program spestrí pretek na 5 a 10 kilometrov bicyklom s pevným prevodom priamo na Hlavnej ulici. Chýbať nebude ani kvalitná hudba.

Pre súťaživých si organizátori pripravili program už v sobotu podvečer o 18. hod. Sily si zmerajú jazdci na bicykloch s fixným prevodom priamo v centre mesta. Registrácia a prezentácia bude prebiehať priamo na mieste v stánku s nápisom "registrácia". "Skúsenosť a dobré odozvy nás priviedli k nápadu rozšíriť formát Tour de Prešov o ďalší deň, čím chceme prešovskej verejnosti dopriať víkend plný cyklistiky. Naše mesto nám v tomto preukázalo silný potenciál, ktorý považujeme za hlavný motivačný nástroj pre našu činnosť v najbližšej budúcnosti", hovorí tajomník pretekov Martin Marton.

Druhý deň Tour de Prešov bude patriť pretekárom a bohatému sprievodnému programu. Nedeľa naplno začne o 10.30 slávnostným štartom hlavných pretekov z Hlavnej ulice. Ako minulý rok, tak aj tento rok si budú môcť pretekári vybrať pretekať v preteku na 100 kilometrov alebo v šprinte na 1 kilometer. Pre pretekárov na 105 kilometrov je otvorená online registrácia už od marca. Pre šprintérov bude registrácia otvorená priamo na mieste.

Na základe minuloročnej skúsenosti sme šprintérom a šprintérkam otvorili viaceré výkonnostné a vekové kategórie. Novinkou je kategória U23 pretekárov do 23 rokov a taktiež 40-kilometrová rovinka do prvého vážnejšieho stúpania. Poplatok pre pretekárov hlavného preteku je stanovený štartovný poplatok 6 € a pre šprintérov 3 €. Tentokrát každý pretekár, šprintér obdrží prezentačnú tašku s kvalitným tričkom a výživou. Štart hlavného preteku je naplánovaný z Hlavnej ulice smerom na Trojicu presne o 10:30. Pelotón bude postupne prechádzať cez mesto, sídlisko Sekčov, sídlisko Šváby s ostrým štartom za priecestím v obci Haniska. Približne 35-kilometrový úsek prevažne rovinatého charakteru sľubuje dokonalý zážitok z pocitu vyše 150-členného pelotónu. Po 25 kilometroch si zmerajú sily najrýchlejší pretekári pelotónu o rýchlostnú prémiu, ktorá pozostáva z finančnej odmeny 50 € v hotovosti a zelený dres víťaza rýchlostnej prémie TDP.Prvé mierne stúpanie rozdelí pelotón približne na 2 polovice. Po technickom zjazde nasleduje mierna rovinka pred najnáročnejším stúpaním tohtoročnej Tour. Ešte pred stúpaním bude čakať pretekárov prvé občerstvenie. Stúpanie má niekoľko náročných pasáží. Radosť pretekárom bude robiť úplne nový koberec a malebné prostredie v okolí opálových baní Dubník. Na konci stúpania bude čakať pretekárov horská prémia, ktorá taktiež pozostáva z finančnej odmeny 50 € v hotovosti a červený dres víťaza horskej prémie. Na vrchole stúpania bude pripravené druhé občerstvenie. Nasleduje rýchly zjazd až do obce Dulova Ves, v ktorej pretekári nastúpia na druhé náročnejšie a zároveň posledné stúpanie až nad obec Záborské. Postupným klesaním až do obce Drienov s menším vlnením, až do záverečnej časti. Posledným miestom na útok je 400-metrový kopček pred vjazdom do Prešova s ostrým stúpaním. Nasleduje rýchly dojazd priamo na Hlavnú ulicu. Tohtoročná trať dáva príležitosť pretekárom a nadšencom cestnej cyklistiky zabojovať o víťazstvo v siedmich vekových kategóriach o celkové víťazstvo a samozrejme rýchlostnú a horskú prémiu. Počas celého dňa bude pretekárom a šprintérom plne k dispozícii stan s občerstvením, zdravotná a technická pomoc.

Pre všetkých registrovaných pretekárov a šprintérov sme je pripravená prezentačná taška s originálnym tričkom od TdP a energy tyčinky na posilnenie.

Pre návštevníkov podujatia sme si pripravili bohatý sprievodný program v podobe najväčšej EXPO cyklo prezentácie na východnom Slovensku. Množstvo súťaží o atraktívne ceny a hlavne tombola. Prvou cenou je značkový cestný bicykel od generálneho partnera podujatia STAR bike. Tento ročník bude naozaj výnimočný. Tešíme sa na vás.

Viac informácií nájdete na stránke: http://www.tourdepresov.sk/oficialne-propozicie-tour-de-presov-2016/ a https://www.facebook.com/events/1061478680570679/.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Tour de Prešov

calendar_today 09.07.2016
label Cesta - preteky jednotlivcov
place Prešov (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up4thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón - Majstrovstvá SR XCM

Pozvánka: Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón - Majstrovstvá SR XCM

Zakončenie sezóny s príchuťou majstráku, aj o tom bude maratón so štartom v našom hlavnom meste. Po ročnej prestávke sa vracia Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón.
Pozvánka: Istrofinal Snežnický MTB maratón - makačka v teréne

Pozvánka: Istrofinal Snežnický MTB maratón - makačka v teréne

Blíži sa už 8. ročník tohto maratónu, vedúceho krásnou prírodou Kysuckej vrchoviny, ktorý si nemôže nechať ujsť žiadny biker, ktorý si rád vychutná náročné a technické podmienky.
Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice - pre pretekárov i rodiny s deťmi

Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice - pre pretekárov i rodiny s deťmi

Dokonalá kombinácia pretekov so súťažným duchom a podujatia vhodného pre amatérov i rodinky s deťmi v krásnom prostredí Rajeckej doliny vás očarí svojou atmosférou už 18. septembra.
keyboard_arrow_up