Elektrobicykle môžu dobíjať baterky v prvej sieti nabíjacích staníc

Elektrobicykle môžu dobíjať baterky v prvej sieti nabíjacích staníc

PR článok

Občianske združenie e-DNA (elektromobilita v krvi) začiatkom júna slávnostne uviedlo do života sieť nabíjacích staníc pre elektrobicykle - ebajk connect. Ide o sieť vybraných reštauračných a bufetových zariadení, ktorá podporuje elektromobilitu a cyklistiku v jednom a bude slúžiť ako zázemie pre majiteľov ebajkov v danom regióne.

Sieť vznikla s podporou národného cyklokoordinátora Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Petra Klučku a v spolupráci so spevákom Thomasom Puskailerom, propagátorom ekológie a elektromobility.

Dnes 7 staníc


Sieť nabíjacích staníc dnes tvorí sedem reštauračných, občerstvovacích, bufetových zariadení v Malých Karpatoch a v Podunajskej nížine: Chata Korenný vrch na Pezinskej Babe, Chata Zapadnutý kút na Košariskách, Penzión Ivica v Marianke, Biely kríž nad Račou, reštaurácia Café Korzo vo Svätom Juri, Hotel Divoká Voda pri vodnom diele Čunovo a ebajk centrum v Bratislave. Plánom je pokračovať na rozšírení siete, a to najmä v horských turistických a cyklistických oblastiach na celom území Slovenskej republiky.

Občianske združenie e-DNA je organizátorom a tvorcom projektu v oblasti jej komunitnej činnosti. Sieť vzniká aj zo spoločnej iniciatívy obchodno-servisného centra ebajk - Svet elektrobicyklov ako sponzora technického zabezpečenia a partnerov - občerstvovacích zariadení, bufetov a reštaurácií. Služba bude pre elektrocyklistov zdarma.Komunita ebajkerov narastá


Komunita elektrocyklistov narastá, a tak je povinnosťou podporovateľov elektromobility budovať aj zázemie vo forme nabíjacích staníc na obľúbených cyklochodníkoch. Existencia bodov na známych trasách je dôležitá pre pocit istoty všetkých, ktorí svoje elektrobicykle a asistenciu elektromotorov využívajú maximálne. Služba spočíva v možnosti nabiť si baterku elektrobicykla do potrebnej úrovne pre ďalšiu zábavnú jazdu bez obmedzenia skorého návratu domov.Ebajk connect je sieť nabíjacích bodov pre elektrobicykle aj s doplnkovými technickými službami miniservisu (podľa možností občerstvovacieho zariadenia/bufetu). Nabíjací bod väčšinou vybuduje spádový predajca ebajkov, ktorému záleží na komforte svojich zákazníkov a vníma to ako doplnkovú službu súvisiacu s predajom elektrobicykla.Webový portál ebajk connect


Ebajkconnect.sk je webový portál, kde majú ebajkeri k dispozícii všetky potrebné fakty a informácie o službe nabíjacích bodov. Súčasťou je aj mapa s GPS bodmi nabíjacích staníc, inštruktážne pokyny, video, fotografie. S nárastom počtu ďalších nabíjacích bodov bude k dispozícii mobilná aplikácia.

Podpora národného cyklokoordinátora


V súlade s programovým vyhlásením vlády Slovenskej republiky, podporuje sieť nabíjacích bodov ebajk connect i Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Národný cyklokoordinátor Peter Klučka sa dnes zúčastnil aj na slávnostnej Spanilej jazde z Centra elektrobicyklov - ebajk, do jedného z nabíjacích bodov – Café Korzo vo Svätom Juri. Projekt ebajk connect Peter Klučka chápe ako ďalšiu z možností podpory cyklistickej dopravy a potvrdzuje tak prichádzajúci trend elektromobility aj v cyklistike.Na otázku, ako môže elektrocyklistika podporiť cyklistiku a či je jej prínosom, p. Klučka odpovedá takto: “Určite áno. Je to nový rozmer pre cyklistickú prepravu, pre cykloturistiku ako takú, pretože pre tých, ktorí nemajú odvahu vydať sa na dlhšiu vzdialenosť, napríklad do práce, alebo do kopcov, to zrazu dá inú pridanú hodnotu. Podľa mňa, ten, kto neskúsil elektrobicykel, nevie, čo je cyklistika.”

Inštruktážne video – ako to funguje
Ambasádori


Nositeľmi a podporovateľmi tejto myšlienky – vybudovaniu nabíjacích staníc a malého technického zázemia pre elektrobicyklistov, budú aj ambasádori. Prvým z nich je spevák Thomas Puskailer, ktorý je známy ekologickým myslením a je autorom projektu ecoTour, kde po školách v SR učí deti k zdravšiemu životnému štýlu bez áut. V spolupráci s Ministerstvom životného prostredia SR organizuje pre deti i projekt ecoMobilityTour.

“Na bicykli som sa v podstate narodil, jazdil som celé detstvo, na bicykli som chodil do školy i na dovolenky. Je to pre mňa absolútne prirodzená vec a chcem pomôcť každému, kto to tak nemá, aby si k bicyklovaniu našiel cestu. Veľmi sa teším budovaniu cyklotrás a aj tento projekt prispieva k ich rozvoju. Veľmi to podporujem a fandím aj elektrobicyklom, pretože pomáhajú najmä rekreačným cyklistom, ktorých je väčšina, k pohybu, zábave, športu,” vyjadril sa Thomas Puskailer po Spanilej jazde k ebajk connect-u z Bratislavy do Svätého Jura, ktorú absolvoval aj so svojou manželkou Abbie.

Videoreportáž z Uvedenia do života Siete ebejkconnect
Viac informácií o e-dna nájdete na stránke: e-dna.sk.
Viac informácií o ebajk connect nájdete na stránke: ebajkconnect.sk.
flash_on
Viac o elektrobicykloch, ich výbere a používaní nájdeš v sekcii Elektrobicykle v skratke.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Video: Ako prekonať kamene, korene a obrubníky - škola jazdy pre ebikerov play_arrow

Video: Ako prekonať kamene, korene a obrubníky - škola jazdy pre ebikerov

Toto sú jednoduché veci, ktoré pomôžu s jazdou cez prekážky. Čo je najdôležitejší tlmiaci prvok pri jazde?
Škola jazdy pre ebikerov - postoj, brzdenie a nastavenie hlavy

Škola jazdy pre ebikerov - postoj, brzdenie a nastavenie hlavy

Zlepšovanie a budovanie techniky je určite náročná cesta pre každého bikera, či už jazdíte na klasickom bicykli alebo ebiku. Hodiny skúšania, nekomfortu a driny však prinesú ovocie.
Video: Pred prvým skokom na ebiku play_arrow

Video: Pred prvým skokom na ebiku

Radšej, ako poškodiť elektrický bicykel alebo seba, je dobré, sa pred prvým skokom zastaviť a zamyslieť.
keyboard_arrow_up