Libertaci chystajú niečo väčšie a zaujímavejšie

Libertaci chystajú niečo väčšie a zaujímavejšie

Myšlienkou projektu „Liberta Tour“ je cestovanie, dobrodružstvo a spoznávanie nových kultúr, zvykov, tradícii a ľudí. V zložení: Boris, ktorý je autorom celej myšlienky, Maťo, Lukáš a Martin, ktorý tím sprevádza na sprievodnom vozidle a zaznamenáva priebeh cesty, sme sa rozhodli cestovať po svete na menej zvyčajných dopravných prostriedkoch.

Vybrali sme si starý mestský bicykel značky Liberta pochádzajúci z „Továrne detských vozidel“ v Liberci. Je to bicykel, ktorý bol navrhnutý predovšetkým na jazdu mestom, a tak neposkytuje veľký komfort na dlhé trasy. Jeho stavba je veľmi jednoduchá - bicykel má len jeden prevod a kolesá malých rozmerov.

Cez Maďarsko až do chorvátskej Makarskej


V auguste v roku 2015 sme zrealizovali cestu s názvom „Na Liberte k Jadranu“. Na spomínaných Libertách sme zo Slovenska prebicyklovali cez Maďarsko až do chorvátskej Makarskej. Naša cesta, počas ktorej sme najazdili cez 860 kilometrov, trvala namiesto plánovaných ôsmich dní, len sedem. Z celej cesty sa nám na vlastné náklady podarilo vyrobiť krátkometrážny film s dĺžkou cca 35 minút, ktorý niesol rovnomenný názvov projektu - Na Liberte k Jadranu (Film: Na Liberte k Jadranu - 860 kilometrov za 7 dní iba s jediným defektom), ktorý sme bezplatne ponúkli k zahliadnutiu na internete. Film mal po ôsmich mesiacoch vyše 10 000 prehratí. Film zachytáva priebeh cesty, vtipné situácie, problémy, zážitky, krajinu, a mnoho iného.Niečo väčšie a zaujímavejšie


Po minuloročnom projekte by sme chceli podniknúť niečo väčšie a zaujímavejšie. Keďže minulý rok sme cestovali do turistami a dovolenkármi obľúbenej krajiny, radi by sme toto leto navštívili destinácie, ktoré nie sú pre ľudí veľmi atraktívne – dokonca pre niektorých môžu byť až odpudivé. Chceme ľuďom ukázať krásy týchto krajín a dokázať im, že aj do týchto častí sveta sa oplatí vycestovať a spoznať iné národnostné kultúry a zvyky. Na starých bicykloch chceme prejsť zo Slovenska cez Maďarsko, Rumunsko, Moldavsko až na Ukrajinu k Čiernemu moru. Počas celej cesty nás, ako v minulom projekte, bude na aute sprevádzať náš kameraman a fotograf Martin Hesko.


Ak viete poradiť, ako bezpčne zdolať východ Moldavska, určite oceníme prípadne rady a skúsenosti v komentároch od ľudí, ktorí tou oblasťou prešli.

Keďže na minuloročnej ceste to mal náročné a nestíhal aj šoférovať, navigovať, točiť a fotiť, pribrali sme do tímu ešte jedného člena – Adama. Naše dobrodružstvo plánujeme na približne tri týždne a v priebehu výletu chceme opäť vytvoriť film dokumentujúci naše zážitky a krajiny, ktorými budeme prechádzať. Filmom chceme poukázať na to, že svet by nemal byť tak nebezpečný, ako ho vnímame prostredníctvom médií a internetu, a že ak chcete niekam ísť, stačí sadnúť na bicykel a vyraziť.

Takýto projekt si vzhľadom na svoju náročnosť vyžaduje nemalé množstvo finančných prostriedkov, z ktorej veľkú časť si hradíme z vlastných prostriedkov. Preto by sme aj teba chceli požiadať o pomoc. Našou odmenou bude tvoje meno na našom aute a v záverečných titulkoch pripravovaného filmu. Budeme radi, ak sa rozhodneš podporiť náš projekt v sume väčšej ako 0 € .Prispieť?


Ak sa rozhodneš, že by si nám chcel prispieť a “odviezť sa” s nami, ponúkame číslo účtu, na ktoré môžeš poslať tvoj príspevok. Ak chceš, aby bolo tvoje meno uvedené na aute a v titulkoch filmu, napíš ho do poznámky pri prevode. Aj tvoje euro nám môže pomôcť spraviť kvalitnejší film!

Uzávierka pre platby s menami, ktoré sa chcú s nami odviezť, je 12. júla 2016. Zoznam všetkých platieb aktualizujeme na našej fb stránke Liberta tour.

Podporiť nás môžete na:
  • IBAN: SK97 8360 5207 0042 0545 9227
  • banka: mBank
  • poznámka: dar LT2016 - tvoje meno, ktoré bude uvedené na polepe auta a v titulkoch pripravovaného filmu

Ďakujeme.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Libertaci 
Páči sa ti tento článok? thumb_up21thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Tip na výlet: Malorka – destinácia nielen pre dovolenkárov

Tip na výlet: Malorka – destinácia nielen pre dovolenkárov

Tento rok to bude už 3. krát, čo sa s partiou rovnakých nadšencov vyberieme na Malorku. Pre mnohých z vás veľmi obľúbená destinácia, ktorú som si ako cyklista zamiloval tiež. Preto sa chcem s vami podeliť, čo vás na takomto tripe čaká, na čo si dať pozor, poprípade, kde ušetriť.
Tip na výlet: Španielske pobrežie - z Barcelony na Gibraltár

Tip na výlet: Španielske pobrežie - z Barcelony na Gibraltár

Dovoľte nám spríjemniť čakanie na letnú sezónu spomienkou na našu cestu po španielskom pobreží. O Španielsku sme snívali celý rok a v polovici októbra sa to naozaj splnilo. Máme pred sebou 16 dní a 1 000 kilometrovú výzvu.
Spomienka na Petra Patscha – cyklista a cestovateľ

Spomienka na Petra Patscha – cyklista a cestovateľ

Absolvoval 13 expedícií po celom svete stále s úsmevom a dobrou náladou. Hovoril, že z bicykla je svet oveľa krajší a prírodu si tak človek dokáže oveľa lepšie vychutnať.
keyboard_arrow_up