Chrániče kolien vhodné pre enduro a AM

Chrániče kolien vhodné pre enduro a AM

PR článok

Chrániče patria medzi základnú výbavu každého enduro jazdca. Vlastnosti, ktoré by takéto chrániče mali mať, sú samozrejme dostatočná ochrana, nízka hmotnosť a ergonomický tvar pre ľahší pohyb. Bonusom je použitie špeciálnych inteligentných materiálov, ktoré pri náraze stvrdnú, ale bežne sú mäkké a pohodlné, príkladom je materiál D3O. Pozrite si vybrané modely chráničov kolien známych značiek, prevažne vhodné na enduro jazdenie alebo AM.

Dainese Trail Skin
Unikátne chrániče s perforovanou štruktúrou špeciálne navrhnuté pre jazdu na horách. Práve perforovaná štruktúra zabezpečí optimálnu ventiláciu tepla a potu, čo umožňuje použitie týchto chráničov aj počas celého dňa. Trail Skiny sú taktiež jednotkou na trhu, čo sa týka hrúbky chráničov, ktorá má iba 6 mm a pritom ľahko spĺňa európske normy. Cena je cca 69.90 € a viac informácií nájdete TU.

Amplifi MK II Knee
MK II Knee je skvelá voľba pre tých, ktorí hľadajú maximálnu flexibilitu bez obetovania ochrany. Armourgel materiál je postavený na báze silikónu ne-newtonskej tekutiny, čo znamená, že ochranné vlastnosti sú aktivované pri náraze. To umožnilo tímu Amplifi vytvoriť úplne nový prístup k navrhovaniu chráničov MK II a meniť tvar puzdra pre jedinečné, pohodlné nosenie. Ploché švy, silikónové protišmykové lemy a mimoriadne priedušné technické tkaniny završujú dizajn, vďaka čomu sa MK II stávajú ideálnym spoločníkom pre allmountain výjazdy. Cena je cca 69.90 € a viac informácií nájdete TU.

Scott Soldier Knee Guards
Chrániče Scott Soldier ponúkajú ideálnu úroveň komfortu, ktorý je výsledkom dizajnu, spájajúci priedušné materiály a vystužené predné a bočné strany pre väčšiu bezpečnosť. Scott Soldiet sú určené najmä tým, ktorí hľadajú úžasné pohodlie. Chrániče majú bezremienkové zapínanie a sú postavené z mäkkého polstrovania. K dispozícii sú v štyroch veľkostiach - S,M,L a XL. Cena je cca 69 € a viac informácií nájdete TU.

661 EVO D3O Kevlar
Tieto chrániče využívajú unikátne vlastnosti inteligentného materiálu d3o doplnené kevlarovým povrchom. Inteligentný materiál d3o je pri bežnom pohybe mäkký a pohodlný, avšak pri náraze sa molekule tohto materiálu uzamknú a stvrdnú. d30 má dokonca vyššiu schopnosť absorpcie energie nárazu ako bežne používaný plastový materiál, a to pri polovičnej hrúbke. 661 Evo D3O disponujú technológiou X-fit, čo znamená špeciálny ergonomický dizajn pre uľahčenie pohybu v chráničoch. Povrch chrániča z materiálu kevlar je odolný proti poškodeniu a oderu. Cena je cca 77.90 € a viac informácií nájdete TU.

IXS Dagger
Chrániče IXS Dagger spĺňajú požiadavky každého náročného jazdca. Sú anatomicky tvarované a spolu s integrovanou pančuchou pevne držia na svojom mieste. Vyhotovené sú z tkaniny AeroMash, ktorá je jemná, antialergická a s dobrými priedušnými vlastnosťami. Výhodou týchto chráničov je tiež použitie tzv. SideTap, ide o výstelky aj na bočných stranách. Firma IXS uvádza tieto chrániče nie len pre cyklistiku, ale aj snowboard, skateboard a lyže. Cena je cca 80.90 € a viac informácií nájdete TU.

ONeal Dirt
Tieto MTB chrániče boli vyvinuté najmä pre freestyle jazdcov, ale v posledných rokoch prešli určitými zmenami a je možné ich pohodlne používať aj pri dlhšom šliapaní. Chrániče ONeal Dirt sú veľmi tenké a možno ich nosiť aj pod nohavicami. Hlavný chránič je vyrobený z inteligentnej peny SC-1. Kritické miesta sú najviac zosilnené plastom. Na nohy sa pripevňujú dvomi páskami, takže budú držať na svojom mieste. Tieto chrániče splňujú európsku normu EN1621. Cena je cca 51 € a viac informácií nájdete TU.

Troy Lee Design Raid
Troy Lee Design predstavujú najvyššiu triedu ochrany. Chrániče, v ktorých môžete stráviť celý deň, ale disponujú nekompromisnou ochranou. Hlavnou zložkou je už spomínaný inteligentný materiál d3o, ktorý je pohodlný a mäkký až do okamihu nárazu, keď okamžite stvrdne a náraz sa rozptýli do celého chrániča. Vďaka pásku so suchým zipsom na vrchnej strane a špeciálnemu elastickému materiálu, zostanú chrániče na svojom mieste aj pri páde. Cena je cca 122.90 € a viac informácií nájdete TU.

Vyberajte podľa toho aký štýl jazdenia preferujete


Chrániče kolien predstavujú základnú výbavu každého jazdca. Treba si však vybrať správny typ podľa toho, aký štýl jazdenia preferujete. Ak strávite celý deň v sedle, určite potrebujete chrániče, ktoré majú nízku hmotnosť a disponujú maximálnou flexibilitou. Ak však radi tlačíte na hranice svojich možností, uprednostňoval by som masívnejšie chrániče kolien, s prídavnými plastovými časťami alebo bočnými vypchávkami. Ďalšou dôležitou vecou je výber správnej veľkosti, väčšina značiek ponúka štandardné veľkosti, a to S,M,L a XL. Odporúčam si zmerať obvod stehna nad kolenom a vďaka tejto dĺžke si ľahšie vyberiete správnu veľkosť a chrániče vám budú sedieť ako uliate.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Výbava na trail a enduro - spoľahlivosť a univerzálnosť použitia PR článok

Výbava na trail a enduro - spoľahlivosť a univerzálnosť použitia

Pomaly prichádza skutočná jar a na trailoch sa to začína plniť cyklistami. Je dobré prekontrolovať si výbavu a pripraviť sa na prvé výjazdy. My tu máme pár vecí, ktoré sa vám môžu zísť.
Výbava pre enduro jazdca PR článok

Výbava pre enduro jazdca

Enduro jazdci majú špecifické potreby ohľadom výbavy, ktorá musí zniesť oveľa viac. Či už je to prilba, batoh alebo spoľahlivý plášť.
MTB krátke nohavice - leto na trailoch sa blíži PR článok

MTB krátke nohavice - leto na trailoch sa blíži

Leto, čas horúčav a tradičného cyklistického opálenia sa konečne blíži. Pozrime sa spolu na vybrané krátke nohavice, ktoré na trailoch poskytnú pohodlie aj v tomto počasí.
keyboard_arrow_up