Detská tour Petra Sagana 6. kolo - krátky výšľap a množstvo zatáčiek

Detská tour Petra Sagana 6. kolo - krátky výšľap a množstvo zatáčiek

Len týždňovú prestávku mala Detská tour a mladí „saganovci“ sa presťahovali z východu Slovenska do Dolného Kubína, kde bola naplánovaná už šiesta zastávka Tour. Počasie sa opäť zahrávalo s účastníkmi a bolo teda poriadne horúco. Nevýhodou bola aj otvorená trať bez stromov, a tak sa účastníci mohli ísť schladiť len do neďalekej rieky Orava.

Organizátori nemali možnosť s traťou veľa „čarovať“, a tak čakal na cyklistov len jeden krátky výšľap a množstvo cyklokrosových zatáčiek na lúke. Avizovaný nový Majster Slovenska Juraj Sagan bol na poslednú chvíľu svojim tímom Tinkoff povolaný na sústredenie do Talianska, a tak zostali cyklisti bez profesionálneho predjazdcu.Ria Gregušová zo Žiaru nad Hronom by si už mohla snáď zasúťažiť aj vo vyššej kategórií, nakoľko kategória Baby jej už začína byť „priúzka“. Jurko Slosiar z Liptovského Mikuláša bol zase najrýchlejší Baby chlapec na 150 metrov dlhej trati. Forma Lei Fogelovej zo Serede je od začiatku Tour na vzostupnej vlne, čo potvrdila aj víťazstvom v Dolnom Kubíne. Cesta z Rožňavy sa oplatila Štefanovi Szollosovi, ktorý prekvapivo zvíťazil s veľkým náskokom na predchádzajúcich víťazov kôl Detskej tour v kategórií Mikro chlapci. Neviem, či sa potešili súperi v kategórií Mili dievčatá a chlapci, keď na štarte zbadali Líviu NogovúMichala Šichtu z Martina, ktorí potvrdili svoju dominanciu vo svojich kategóriách a ešte tento rok neprehrali, čomu nebolo inak ani na Orave.Najzaujímavejší súboj však predviedli Matej Tomáš, ktorý až na páske prešprintoval Adama Maliňáka, ktorý ešte v poslednej zákrute mal vybudovaný veľký náskok. Musíme poznamenať, že Matej sa prebil na strieborný stupeň víťazov až zo 44. štartovej pozícií (v tejto kategórií štartovalo 72 cyklistov). Poradie na prvých troch miestach ako cez „kopirák“ sa odohráva aj v Mini dievčatá a „kozmetickými zmenami“ sú len vymenené pozície medzi TamarouZinou Polick z Trenčína. Tentokrát zvíťazila Tamara. Dubničania sa krôčik po krôčiku približujú českej dvojici Mušálek - Woller a tentokrát boli naozaj blízko. Víťazstvo si však uhájil Jakub Mušálek z Háje ve Slezku.

Táto trať v kategórií Mladších žiačok najviac pasovala silovo jazdiacej Barbore Máčkovej z Považskej Bystrice, ktorá uhájila tesné víťazstvo pred líderkou priebežného poradia žilinčankou Ninou Urbanovou. Aj domáci sa dočkali víťazstva, a to zásluhou Mladšieho žiaka Kristiána Slamku a svoju prvú účasť na Detskej tour „pretavil“ na zlato. To isté môžeme povedať aj o Miriam Čiseckej z Rajeckých Teplíc, jazdiacej v Akadémií Petra Sagana, ktorá zvíťazila s minútovým náskokom pred „starou“ známou ukrajinkou Yarinou Bitkovskou. Dvadsať bodov si prišiel pozbierať aj Filip Majerský z Levoče a víťazstvom sa dostal na druhé miesto priebežného hodnotenia v kategórií starších žiakov.Ďalšie kolá:.
report_problem Našiel si v texte chybu?

6. kolo - Detská tour Petra Sagana

calendar_today 02.07.2016
format_list_numbered 6. kolo - Detská Tour Petra Sagana
label MTB - děti
place Dolný Kubín (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up1thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - slnečná sobota v Nízkych Tatrách

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - slnečná sobota v Nízkych Tatrách

Tak sa slniečko usmialo po prvýkrát tento rok aj na mladých „saganovcov“ a to počas 3. kola populárnej Detskej tour Petra Sagana.
Reportáž: Detská tour Petra Sagana medzi lietadlami

Reportáž: Detská tour Petra Sagana medzi lietadlami

Premiérovo sa Detská tour Petra Sagana uskutočnila v Martine. A nielen to, po prvýkrát sme súťažili na letisku.
Pozvánka: Detská tour Petra Sagana - 3. kolo na úpätí Nízkych Tatier

Pozvánka: Detská tour Petra Sagana - 3. kolo na úpätí Nízkych Tatier

Minulý rok na jeseň tu séria končila, tentokrát si ju vychutnáme v krásnej jarnej scenérii.

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up