Okolo Poľska aj s Jurajom Saganom a Petrom Velitsom

Okolo Poľska aj s Jurajom Saganom a Petrom Velitsom

0

SITA 11.07.2016   Tinkoff Saxo Juraj Sagan Peter Velits Okolo Polska Cestna Cyklistika

Na blížiacich sa pretekoch kategórie WorldTour Okolo Poľska (12. - 18. júla) sa predstavia dvaja slovenskí cyklisti - Juraj Sagan z tímu Tinkoff a Peter Velits zo zoskupenia BMC Racing. Úradujúci majster Slovenska Juraj Sagan naposledy jazdil na podujatí Okolo Švajčiarska, na poľských cestách bude podporovať tímového kapitána Jespera Hansena.

 

Z Tinkoffu idú aj Sergio Paulinho, Jurij Trofimov, Pavel Brutt, Jevgenij Petrov, Jesús Hernández a navrátilec Daniele Bennati.

"Máme vyrovnaný tím, s Jesperom zaútočíme na celkové víťazstvo. V Malajzii a Chorvátsku ukázal, že má na to. Toto sú však preteky WorldTour, pôjde pre neho o ďalší krok v kariére a nebudeme ho dostávať pod veľký tlak. Jesperovi budú v kopcoch najviac pomáhať Hernández, Petrov a Trofimov, v únikoch budú mať šancu Brutt a Sagan. Prvé dve etapy nie sú dlhé, ale potom to bude ťažšie. Kľúčovými pre celkové poradie budú piata a šiesta etapa," povedal na webe Tinkoffu slovenský športový riaditeľ Ján Valach.

Peter Velits naposledy súťažne jazdil na holandských etapových pretekoch Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk v polovici júna, neskôr sa nedostal do nominácie BMC Racing na Tour de France. Nezúčastnil sa ani na majstrovstvách Slovenska, pretože u lekára v Londýne absolvoval kontrolu nohy, ktorú mu operovali vlani. Okrem Petra Velitsa sa do Poľska chystajú z tímu BMC aj Alessandro de Marchi, Floris Gerts, Philippe Gilbert, Ben Hermans, Manuel Quinziato, Loic Vliegen a Danilo Wyss.

"Na Okolo Poľska ideme s motivovaným a ambicióznym tímom. Všetci chlapci sú schopní dosiahnuť výsledok, takže nemáme určeného lídra. Budeme sledovať, ako sa veci vyvinú, predovšetkým v časovke, ktorá je na programe v posledný deň pretekov," povedal na oficiálnej stránke tímu BMC Racing športový riaditeľ Max Sciandri.

Úvodné dve etapy na Okolo Poľska by mali patriť šprintérom, prvý test pre ašpirantov na celkovú klasifikáciu príde v etape číslo tri v podobe troch stúpaní na záverečných 60 kilometroch. V štvrtej etape so zvlneným terénom by sa mohli presadiť odolnejší šprintéri či jazdci z úniku. Piata a šiesta etapa budú vrchárskymi skúškami, ktoré napovedia do celkového poradia a na záver na cyklistov čaká 25 km dlhá časovka v Krakove.Program 73. ročníka pretekov Okolo Poľska (12. - 18. júla)


  • Utorok 12. júla - 1. etapa: Radzymin - Varšava (135 km)
  • Streda 13. júla - 2. etapa: Tarnowskie Góry - Katovice (153 km)
  • Štvrtok 14. júla - 3. etapa: Zawiercie - Nowy Sacz (240 km)
  • Piatok 15. júla - 4. etapa: Nowy Sacz - Rzeszów (218 km)
  • Sobota 16. júla - 5. etapa: Wieliczka - Zakopané (225 km)
  • Nedeľa 17. júla - 6. etapa: Bukowina Resort - Bukowina Tatrzanska (194 km)
  • Pondelok 18. júla - 7. etapa: Krakov - Krakov (individuálna časovka na 25 km)

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať
SITA

© 2020, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy ~ Okuliare)

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár