Potvrdené: Peter Sagan prestupuje na 3 roky do tímu Bora-Hansgrohe

Potvrdené: Peter Sagan prestupuje na 3 roky do tímu Bora-Hansgrohe

Sagan spojil svoju budúcnosť na najbližšie tri roky s nemeckým tímom Bora-Hansgrohe. Spoločne s úradujúcim majstrom sveta a päťnásobným víťazom bodovacej súťaže na Tour de France do nemeckého tímu oficiálne prestupuje aj jeho starší brat Juraj Sagan, ďalší dvaja Slováci Erik Baška a Michael Kolář a tiež Saganov oddaný poľský domestik Maciej Bodnar. Všetci si doteraz obliekali dresy v Dánsku registrovaného tímu Tinkoff ruského milionára Olega Tiňkova.

Ten však vo vrcholovej cyklistike po tejto sezóne na určitý čas končí a členovia jeho tímu boli nútení hľadať si nové angažmány. Informoval o tom aj špecializovaný portál Cyclingnews.

"Je pre mňa veľkou cťou privítať v našom tíme jedného z najpopulárnejších cyklistov na svete. Myslím si, že Petrova dôvera v nás je odrazom naše dobrej práce v pelotóne v ostatných rokoch. Naši partneri Bora a Hansgrohe sú dve veľké nemecké značky, ktoré predstavujú osvedčenú kvalitu. Aj táto kombinácia Petra presvedčila, že sme tým správnym tímom pre neho a dosahovanie ďalších úspechov. Som si istý, že toto naše partnerstvo bude úspešné," uviedol tímový manažér Ralph Denk v tlačovej správe.

Prvé dohady o Saganovom prestupe z tímu Tinkoff do Bory sa objavili už koncom júna v belgických médiách. Počas Tour de France potom Oleg Tiňkov pre slovenské aj české médiá niekoľkokrát opakovane vyzradil, že jeho tímový klenot Peter Sagan spojil svoju budúcnosť so zoskupením Bora-Hansgrohe. Extravagantný Rus tentoraz nezavádzal. "Peter už podpísal Bore, je to hotová vec. A dajú mu omnoho viac, než mal u mňa. Ja som mu dával 4,5 milióna eur ročne, oni mu ponúkli šesť," povedal Oleg Tiňkov aj pre idnes.cz.

Nemecké družstvo v tejto sezóne ešte funguje pod názvom Bora-Argon 18 a disponuje len kontinentálnou licenciou. Aj vďaka príchodu Sagana sa však očakáva, že od budúceho roka získa od Medzinárodnej cyklistickej únie najvyššiu licenciu pre preteky WorldTour. Het Nieuwsblad už koncom júna pripomenul, že dôležitým faktorom pri angažovaní Petra Sagana Borou bol aj výrobca bicyklov Specialized, ktorý po skončení tejto sezóny neobnoví svoj kontrakt s tímom Astana, ale prejde k Bore, a mal by sa významne podieľať na financovaní Saganovho platu. Nový sponzor tímu Hansgrohe je nemecký výrobca armatúr pre kúpeľne a kuchyne, ktorý sa doteraz angažoval prevažne v cyklokrose, kde bol sponzorom série Superprestige.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2022, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up10thumb_down comments 20 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Peter Sagan - čo sa s ním deje?

Peter Sagan - čo sa s ním deje?

Možno si, ako veľká časť ľudí, čo sledujú Petra Sagana, kladiete v poslednom čase tú istú otázku. Ale zrejme by bolo lepšie pýtať sa inak...
Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome play_arrow

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome

Veľkolepé finále najsilnejšieho ročníka Okolo Slovenska v histórii. Uži si zmätok a tlačenicu po dojazde, pohľad do tváre svetových hviezd a milý omyl s falošným Froomom.
Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí náš Peter Sagan už do "starého železa"? V akom veku skončili profesionálnu kariéru podobní jazdci v minulosti?
keyboard_arrow_up