Pozvánka – Otvorenie Laskomerských trailov pri Banskej Bystrici

Pozvánka – Otvorenie Laskomerských trailov pri Banskej Bystrici

Stavba a udržiavanie trailov (singletrailov) je v zahraničí v podstate štandard a často tvorí základ turizmu v regióne. O to viac poteší, ak sa niečo podobné zorganizuje a podarí aj v našich podmienkach. No a práve túto sobotu sa koná otvorenie Laskomoreských singletrailov, takže neváhajte a príďte si poriadne pojazdiť...

Ja osobne si ľudí, ktorí sa na niečo také podujmú veľmi vážim, pretože nie som zrovna typ, ktorý by vo voľnom čase chytil krompáč a šiel makať do lesa. Celý tento nápad dal poriadne zabrať od prvotnej myšlienky až po následnú realizáciu a dobrú predstavu získate, ak si pozriete nasledujúce video (Laskomerské singletraily: Výborná myšlienka, ktorá sa stáva skutočnosťou). Je v ňom naznačená nielen presná poloha jednotlivých trailov, ale aj proces ich stavby a finalizácie.Celá akcia sa začne v sobotu 6.8.2016 o 10:00 hod. Zraz je na malom parkovisku za Rooseveltovou nemocnicou. Pre spresnenie je to križovatka ulíc Námestie Ľudvíka Svobodu a Jedľová v Banskej Bystrici. Program bude nasledovný:
  • Spoločný výstup k trailom.
  • Pokrstenie a otvorenie trailov.
  • Spoločná jazda na trailoch.

Dokopy budú otvorené 4 traily (z toho jeden výstupový), ktoré uspokoja mierne pokročilých, ale aj náročných bikerov. Z nich nebudú chýbať ani krásne výhľady na Veľkú Fatru s dominantným vrcholom - Krížnou.Singletrail DLHÝ – stredná obtiažnosť


Ide o trail, ktorý má profil s niekoľkými krátkymi stúpaniami a dlhšími klesajúcimi úsekmi, ktoré ponúkajú zmes prírodných a upravených sekcií. Jeho dĺžka 4 km vám prinesie množstvo zábavy, ale zároveň preverí aj fyzické sily. Jeho obtiažnosť by sa dala špecifikovať ako mierne náročná, ale nie je to úplne tak, pretože so stúpajúcou rýchlosťou stúpa i jeho náročnosť. Preto si na svoje príde široké spektrum vyznavačov jazdy na horských bicykloch. Tento trail ponúka aj niekoľko miest s krásnym výhľadom na Laskomerskú dolinu a Banskú Bystricu.

Singletrail Ravasky – stredná obtiažnosť


Úseky s pozvoľne klesajúcim profilom striedajú úseky s vyššou rýchlosťou a obtiažnosťou. Trail je zatiaľ ponechaný z väčšej časti v naturálnom štýle bez umelých prekážok. Terénne úpravy a prekážky sú plánované na neskôr. Dĺžka 2 km.

Singletrail Laskomerský – vysoká obtiažnosť


Tento singletrail patrí medzi stredné až náročné traily s takmer plynulo klesajúcim profilom a hravým flow. Má množstvo terénnych a umelých prekážok, ktoré sa ešte budú dopĺňať o drevené konštrukcie. Tento trail si určite obľúbia jazdci, ktorí už majú určité skúsenosti s technickým jazdením, pretože zvyšujúca sa rýchlosť pridá na náročnosti a atraktivite tohto trailu. Na konci trailu je situovaná náročná sekcia s množstvom väčších i utiahnutých switchbakov, ktoré dokonale preveria vaše jazdecké schopnosti. Celková dĺžka je 3,3 km.

Singletrail Koreňovka – výstupový trail


2 km dlhý vystupový trail, ktorý vás dovedie na najvyšší bod Ravasky, odkiaľ budú začínať dva zjazdové traily (Ravasky – už prejazdný a Vysielač). Výstup na Ravasky vám poskytne zaujímavé sekcie, či už z výhľadmi na pohorie Veľkej Fatry s dominantou vrchu Krížna, alebo prejazd krásnymi scenériami lesa v okolí Ostrého vrchu. Výstup je pozvoľný nie veľmi náročný, len v poslednom úseku vás čaká náročnejšie stúpanie, ktoré preverí vašu zdatnosť, ale je pomerne krátke .Presné informácie sa dozviete aj na stránkach: bbtrails.sk/offer prípadne na FB stránke.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up17thumb_down comments 5 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria 2022 - zábava na trailoch

Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria 2022 - zábava na trailoch

Kamarátska atmosféra, zážitky, víkend plný jazdenia a v prvom rade možnosť porovnať si sily s ostatnými jazdcami. Presne tieto slová vystihujú MTBIKER Hornonitriansku Enduro Sériu.
Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria - veľké finále v Bojniciach

Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria - veľké finále v Bojniciach

Po minuloročnom zrušenom finále si opäť budeme môcť zmerať sily na domácich trailoch v Bojniciach.
Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria - 3. kolo v legendárnej Veľkej Lehôtke

Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria - 3. kolo v legendárnej Veľkej Lehôtke

Po dvojmesačnej pauze sú tu opäť obľúbené enduro preteky. Budeš tam aj ty?
keyboard_arrow_up