Testovacie dni v MTBIKER centre - 7 testovačiek úspešne za nami

Testovacie dni v MTBIKER centre - 7 testovačiek úspešne za nami

MTBIKER centrum je otvorené od 2.4.2016, kedy sme začali prevádzku, dalo by sa povedať v punkerských podmienkach, ale každým týždňom sme veci doťahovali. Ani sme sa nenazdali a dva týždne po otvorení sme mali prvú testovačku, pritom na novovyznačenom MTBIKER traili len doslova uschýnali zelené cyklo značenia. Všetko podstatné sa však stihlo, počasie vyšlo na výbornú a účasťou ste nás tiež milo prekvapili. A to bol len začiatok.

Naším cieľom nebolo spraviť “iba” ďalšiu bike predajňu, ale centrum s väčším zameraním a aktivitami. Aj preto sme do Hrádku pritiahli 9 značiek s rôznymi typmi bikov a pre vás - návštevníkov, pripravili aj zázemie v podobe spŕch a dostupného občerstvenia. Pumptrack je taktiež k dispozícii, ale až tak často ste ho neskúšali, ako sme si to na začiatku mysleli.

Určite sa ho netreba báť, cieľom nie je skákať každú vlnu (prípadne ani jednu), ale vyskúšať ako sa bike a tlmiče správajú v zákrutách, rôznych sklonoch stúpania a klesania. Síce to nie je ako pri bežnom výjazde, ale spozorovať sa tam toho dá dosť o chovaní a povahe biku. Poďme ale bližšie k jednotlivým testovacím dňom.

Prvá testovačka Rock Machine


Tretí aprílový víkend v sobotu 16.4 vás prišlo naozaj neúrekom a 20 testovacích bikov bolo takmer stále rozpožičaných. Poriadne sme ani nevedeli, čo od takejto akcie očakávať, ale zámer vyšiel skvelo. Museli sme na základe skúseností doladiť pár vecí ohľadom termínov pre zápožičky, pretože sa všetci testeri nestíhali vrátiť včas a ďalší museli čakať.

Finišovanie pump-trackuKellys


Dalo by sa povedať, že je to piešťanská značka, ktorá je vzdialená od Hrádku autom ani nie 20 minút a priniesla na testovačku 11 MTB bikov vrátane DH novinky NOID. V sobotu 7.6 počasie opäť prialo a vyznačený hodinový okruh cez hrad Tematín dal slušne zabrať, ale to bola len predzvesť toho, čo za účasť nás čakala na ďalšej testovačke o dva týždne.

Canyon
Tento termín bol sčasti špecifický, pretože Canyon sa len tak bežne nedá pojazdiť alebo vidieť v bike predajniach, nakoľko sa tieto biky dajú objednať iba cez internet. Naši českí hostia, ktorí zastupujú predaj na českom a slovenskom trhu, priniesli až 18 horských bikov, ktoré sa takmer neustále striedali medzi testermi počas oboch víkendových dní. Navyše, na poslednú chvíľku ani nie 24 hodín pred testovaním sme dostali informáciu, že nakoniec príde aj zopár žiletiek. Aspoň som si tak mohol v sobotu dať rýchly švih do Piešťan a ráno cez Hornú Dolnú naspäť. Aero predstavec, či výborný rám spolu s elektronickým radením boli jednoducho parádne.

Slávny kakaovník
Bianchi a Corratec
Prémiová návšteva z Talianska sa odohrala v sobotu 16.6 v podobe najstaršej bike značky Bianchi a priniesla na pojazdenie žiletky vrátane ikonickej Specialissimi. Bianchi však nie je cestná značka, ale robia aj veľmi slušné MTB kúsky, ktoré sú na Slovensku skôr vzácnosťou, no v Taliansku ich stretnete pomerne bežne.

Corratec nie je podľa mňa až tak známa nemecká značka, aj keď priniesla do sveta MTB viacero inovácií. Za zmienku stojí aj ich netradičné riešenie pri tlmiči 10 Hz, o ktorom sa môžete viac dozvedieť v nedávno publikovanom teste Corratec 10Hz Inside link XTB 175 X, zábavný frírajďák.

Aj keď bolo slnečné počasie, nebolo to úplne ideálne, pretože teploty sa vyšplhali vysoko nad 30 stupňov. Ani to však našťastie neodradilo mnohých z vás a celkovo prišlo 17 bicyklov, z toho Bianchi - 8 a Corratecov - 9.

Cannondale a GT

Počas prvého júlového víkendu sme mali dostupných najviac test bikov zo všetkých testovacích dní - až 25. Pričom dostupných bolo aj viacero cestných kúskov vrátane takých chuťoviek ako Cannondale SUPER Six Evo HI-MOD, univerzálneho modelu GT GRADE CARBON, ktorý okrem kvalitných asfaltiek znesie aj horšie cesty a lesné spojky.

Za zmienku určite stojí aj tohoročná novinka Cannondale Slate (redakčný test), ktorá bola dostupná v dvoch veľkostiach, M a L. Tento bike som si nenechal utiecť ani ja a vyvetral som ho cestou do Piešťan popri Váhu. Podobná kategória je aj už spomenutý GT GRADE, s ktorým som si na ďalší deň ráno dal asfaltku hore Hrádockou dolinou. Parádne vozenie a nakoniec to skončilo tak, že už aj mám objednaný model 2017 s karbónovým rámom na 105-ke. Dúfam, že tieto testovačky rovnako pomohli viacerým z vás pri rozhodnutí.Počas celého víkendu bolo riadne horúco, plus začali prázdniny/dovolenky, takže účasť týmto trošku utrpela a budúci rok skúsime priniesť uvedené značky skôr, prípadne vynechať najexponovanejšie termíny, kedy sú v plnom prúde dovolenky.

Nepodarilo sa nám zabezpečiť testovačku nového modelu Scalpel-Si, ale prišlo viacero modelov Scalpel. Posnažíme sa do konca roka pritiahnúť do Hrádku túto novinku, aby ste si ho pozreli a prípadne na ňom aj pojazdili, no podľa informácií, ktoré zatiaľ mám, bude na predajni nový Scalpel-Si už od polovice augusta.

Ghost
Do poslednej chvíle sme nevedeli, aké biky nakoniec prídu. Preto sme dlho mali na FB uverejnený iba termín konania (16.7), ale stále ste sa pýtali na to, aké biky sa budú dať jazdiť. K tomu sa pridala ešte aj zlá predpoveď počasia, ktorá strašila už od začiatku týždňa. Táto, práve nie ideálna konštalácia nakoniec prilákala najmenej jazdcov z pomedzi všetkých testovacích dní. Nie je sa však čomu čudovať, nakoľko tmavé mraky, ktoré boli široko ďaleko, hrozili dažďom už od rána. Okolo obeda sa aj rozpršalo a bolo rozhodnuté, že v Hrádku bude až do záverečnej celkom kľud.

Škoda, že to postihlo práve túto značku, pretože podľa ohlasov vidíme, že je na Slovensku obľúbená. Na druhú stranu, je super, že pršalo iba počas jediného testovacieho dňa, takže štatistika je 6:1 v prospech pekného počasia (ak rátam dni, potom to vychádza 8:1, pretože dva termíny boli po dva dni).

Scott

Zatiaľ posledný testovací termín (23.7), ktorý bol špecifický v tom, že sa horské biky nepožičiavali individuálne, ale v štyroch termínoch, kedy sa vyrážalo na spoločný výjazd cez MTBIKER trail so zástupcom Scott. Ešte pár dní pred akciou som hypnotizoval predpoveď počasia, pretože hrozil opäť dážď. Tak sme nechávali informácie o testovaní dlho iba na Facebook-u. Všetko sa však nakoniec obrátilo k lepšiemu a aj riskantný ťah, pustiť pozvánku až vo štvrtok (dva dni pred akciou), sa ukázal ako správny. Nakoniec prišlo testerov až až a Scott zástupcovia boli poriadne prekvapení .

Okrem 8 MTB bikov určených na spoločné výjazdy, boli k dispozícii aj 2 žiletky, ktoré sa požičiavali na individuálne výjazdy.

Zopár postrehov


  • Viac spoločných výjazdov so zástupcami konkrétnej značky, kedy sa môžete dozvedieť o bikoch, alebo rôznych súvislostiach. (Radi by sme vždy mali aspoň jeden z termínov pre spoločný výjazd, pretože pri testovacom dni Scott sa to osvedčilo ako zo strany jazdcov, tak aj hostiteľskej značky).
  • Dostatočne široké rozostupy medzi zápožičkami tak, aby sa pravdepodobnosť zdržania nasledujúceho testera minimalizovala. (Na MTBIKER trail stačí pre drtivú väčšinu jazdcov hodina a pol vrátane nastavenia biku).
  • Do budúcna navrhnúť menší, ideálne polovičný testovací okruh ako alternatívu pre kondične menej zdatých alebo unavených testerov.

Všetko to bolo pre nás ako aj našich partnerov nové a neznáme. S tým súvisel aj výber, dolaďovanie termínov a následne zoznam dostupných bikov. Testovacie dni sme robili v dobe, kedy každý z partnerov mal plný kalendár predvádzačiek, testovaní a preto by som sa im rád poďakoval, že si našli chvíľku a mohli k nám prísť aj s bikami. Do budúcna to už budeme robiť vo väčšom predstihu, takže sa k vám odstanú informácie o termínoch a bikoch oveľa skôr.

Máme v pláne pokračovať v podobných akciách a možno už na jeseň uvidíte a zajazdíte si aj na nových modeloch 2017 od viacerých značiek. Ak by sa to náhodou nepodarilo, jar 2017 to istí. Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti a ak máte návrhy alebo postrehy, čo by sme ešte mohli vylepšiť, len nám dajte vedieť. Posnažíme sa, aby sme mohli spraviť ďalší testovací termín ešte lepším.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up30thumb_down comments 10 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Rozhovor: Andy Pápay - keď je bicykel tvoj najlepší kamarát

Rozhovor: Andy Pápay - keď je bicykel tvoj najlepší kamarát

Ako sa z „kľuďasa" dokáže behom sekundy stať poriadny „makač" na biku? Alebo o tom, ako si náš dobrodruh Andy žije svoj príbeh v milovanom cyklosvete.
Vianoce s MTBIKER shopom

Vianoce s MTBIKER shopom

Čas vianočný je čoskoro tu a my sme si pre vás opäť pripravili zopár darčekov a možností, ktorými chceme prispieť k vašej spokojnosti a pohode počas sviatkov.
Video: MTBIKER showroom v Bratislave - ako zaparkovať? play_arrow

Video: MTBIKER showroom v Bratislave - ako zaparkovať?

Pri návšteve nášho showroomu máte možnosť zaparkovať priamo v budove Pradiarne (vstup z Košickej ulice), čo odporúčame v prípade kratšej návštevy alebo vyzdvihnutia objednávky z eshopu.
keyboard_arrow_up