Aj napriek nepriaznivému počasiu si cyklisti bahenný Beliansko – Pieninský MTB maratón užili naplno

Aj napriek nepriaznivému počasiu si cyklisti bahenný Beliansko – Pieninský MTB maratón užili naplno

Po slnečných dňoch nás upršaná sobota 6.augusta v deň konania MTB maratónu vôbec nepotešila. Oveľa príjemnejšie však bolo, že toto počasie mnohých cyklistov neodradilo a na štart sa postavilo dobre naladených 106 pretekárov.

Tí sa na počasie vôbec nesťažovali, ba podľa ich vyjadrení si „bahenný kúpeľ“ naplno užili. Aj tento rok organizátori pripravili dve vyhliadkové trasy vedúce cez dva národné parky, ktoré otestovali kondičku jazdcov, no poskytli im aj radosť z krásnych výhľadov na scenériu Belianskych Tatier a Pienin. Pretek sa konal v nádhernom horskom prostredí a okrem MTB maratónu, účastníkov čakala aj zóna pre deti s rôznymi atrakciami, bobovou dráhou, náučných chodníkom i rozhľadňou.

Súťažiaci mali na výber medzi kratšou 20 km a dlhšou 40 km trasou. Kratšia trať - Ždiarska vyhliadka je vedená cez Ždiar a hrebeň Spišskej Magury do Bachledovej doliny. Najrýchlejší čas na krátkej trati dosiahol Peter Jagelek s časom 52 minút, ktorý súťažil v kategórii Junior.Dlhšia 40 km trať - Výzva troch dolín, zaviedla cyklistov viac do Pieninského národného parku. Viedla ich krásnou prírodou po hrebeni Magury cez obec Osturňa až do obce Jezersko k Jezerskému jazeru. A odtiaľ okolo vyhliadkovej veže späť do Bachledovej. Na dlhšiu trať si tohto roku trúfala len jediná žena Zuzana Grotkovská, ktorá dosiahla perfektný čas - 3 hod. 31 minút. Celkovo bol na dlhšej trati najrýchlejší Rastislav Baločko s časom 2 hod. 8 minút, súťažiaci v kategórii muži masters. Deti súťažili na krátkej trase maskota Gorgyho, od ktorého všetky dostali milé ceny, balíčky a medaile.„Veľmi nás teší, že aj napriek nepriaznivému počasiu, na druhý ročník prišlo 106 štartujúcich a na celom podujatí panovala dobrá nálada. Obávané blato brali cyklisti s úsmevom a pochvaľovali s bahenný kúpeľ a následnú ľadovú sprchu. Veríme, že si podujatie získa stálych, ale aj nových priaznivcov a prvá augustová sobota bude v kalendároch cyklistov už rok vopred obsadená na pretek v Bachledke.“

Kompletné výsledky nájdete TU.Horské MTB maratóny sa na Slovensku tešia veľkej obľube ako aj samotná cyklistika. Stredisko Bachledka SKI & SUN a okolité obce chcú šport podporovať a organizovať podobné akcie čo najviac, aby poskytli možnosti športového vyžitia obyvateľom z okolia, či turistom a prispievali tak k rastu slovenskej športovej reprezentácie a mladých talentov.

Viac fotografií nájdete na facebookovej stránke: facebook.com/skibachledova/photos.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Beliansko – Pieninský MTB maratón

calendar_today 06.08.2016
label MTB - maraton
place Bachledová dolina (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up11thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Author Šela Marathon – single a legendárne dobýjanie hradu Helfštýn play_arrow

Video: Author Šela Marathon – single a legendárne dobýjanie hradu Helfštýn

Už bolo na čase konečne vyraziť niekam do zahraničia, tak prečo nie na legendárny český maratón Šela, ktorý tvoril po dlhé roky môj tradičný úvod sezóny.
Majstrovstvá sveta v MTB maratóne Masters - hľadanie motivácie

Majstrovstvá sveta v MTB maratóne Masters - hľadanie motivácie

To fakt je majstrák sveta v bike maratóne „starých chrenov“? A kde to bude? Tieto otázky som položil Tomášovi Hauserovi na maratóne v Raji, keď sa ma pýtal, či sa chcem zúčastniť.
Reportáž: Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón - soľ nad zlato

Reportáž: Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón - soľ nad zlato

Perfektné počasie, kvalitná konkurencia a najmä ja, Moravák a Janka Keseg Števková, taký bol môj záver sezóny v Bratislave.
keyboard_arrow_up