Tímy World Tour budú bojkotovať tímovú časovku na októbrových majstrovstvách sveta

Tímy World Tour budú bojkotovať tímovú časovku na októbrových majstrovstvách sveta

Asociácia profesionálnych cyklistických tímov (AIGCP) v stredu pred začiatkom individuálnych časoviek na olympijských hrách v Riu de Janeiro oznámila, že jej členovia sa rozhodli protestovať proti Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI), ktorá odštartovala konflikt rozšírením kalendára World Tour od budúcej sezóny o desať nových podujatí.

Všetkých osemnásť tímov s najvyššou licenciou World Tour sa chystá odbojkotovať tímovú časovku na októbrových majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v katarskej Dauhe. Dokopy ich bude až 37.

UCI od tímov World Tour vyžaduje účasť na každých pretekoch v kalendári tejto kategórie, ale tiež sú povinné zúčastniť sa na tímovej časovke na svetovom šampionáte. Zástupcovia AIGCP tvrdia, že UCI nereaguje na požiadavky tímov a ak sa nezmenia pomery, v tímovej časovke sa na MS nepredstavia najlepšie zoskupenia. "Podmienky účasti, ktoré neexistujú v žiadnom inom športe, sú nepopierateľne urážajúce a odhaľujú zneužitia právomocí zo strany UCI. Očakáva sa, že všetky tímy World Tour vynechajú tímovú časovku na majstrovstvách sveta, dokým nebudú zrušené takéto praktiky," uvádza sa v stanovisku AIGCP.

Tímová časovka je divácky veľmi atraktívna disciplína a pre Slovensko bola v posledných rokoch mimoriadne úspešná vďaka Petrovi Velitsovi, ktorý je trojnásobným majstrom sveta z rokov 2012, 2013 a 2014.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2022, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up3thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Martin Velits - svetové prvenstvo oblečenia Isadore play_arrow

Video: Martin Velits - svetové prvenstvo oblečenia Isadore

Ako ťažké je pre profesionálneho cyklistu rozbiehať vlastnú firmu, čo bol po oblečení druhý najlepší nápad na podnikanie a prečo vyzerá oblečenie Isadore, ako vyzerá?
Moja dokonalá sezóna

Moja dokonalá sezóna

Je tu koniec pretekárskej sezóny a teda čas bilancovania splnených alebo nesplnených cieľov.
Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Keby bolo kedy, ale v zjazde na majstrovstvách sveta sme sa skoro mohli radovať z medaily. Hlavné je, že Slovensko má v gravity disciplínach skutočne veľký talent.
keyboard_arrow_up