Návšteva Pinarello - dokonca striekajú bicykle priamo v Taliansku

Návšteva Pinarello - dokonca striekajú bicykle priamo v Taliansku

Pôvodne táto návšteva nebola ani v pláne a pozvánka bola “iba” na pozrenie si jednej z etáp na Giro d'Italia, ale našťastie sa mi podarilo aj nahliadnúť do výroby v centrále a továrni Pinarello, ktorá sa nachádza na severe Talianska v meste Treviso. Pinarello, tak to je značka so svojskou filozofiou a prístupom, ktorým sa značne odlišuje od ostatných.

Nie je to mega veľká hala, ale veď táto značka sa ani nesnaží o masovú výrobu v segmente do 500 alebo 1 000 €, v ktorom sa predáva najviac bicyklov pri “klasických” značkách. Práve naopak a o značke Pinarello sa hovorí, že má najvyššiu priemernú cenu predaného bicykla. Pri ich cenách sa ani nie je čomu čudovať .

Poďme na to


Najskôr štandardne recepcia a nejaké tie trofeje. Vo vedľajšej miestnosti majú vystavených zopár zaujímavých kúskov vrátane MTB.Najskôr nasleduje časť skladových zásob komponentov, rámy pripravené na kontrolu a následné lakovanie. Taliani si to robia pekne sami a dávajú si pritom riadne záležať.


Lakovňa


Keď je pripraveny rám a vidlica, môže sa pristúpiť k samotnému skladaniu. Bežné je, že na montážnych linkách majú prácu podelenú na rôzne úkony a bicykel prejde pri skladaní rukami viacerých ľudí. V prípade Pinarella, však nasadenie komponentov, kolies, či vyladenie správneho chodu má na starosti iba jedna osoba. Trvá to dlhšie, ale je to precíznejšia práca, ktorá sa podľa ich skúseností vypláca.
Think Asymmetric
PS: Celá návšteva sa odohrala celkom nečakane, takže fotky boli robené iPhonom za zhoršených svetelných podmienok.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up18thumb_down comments 7 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Ebike a klasický bicykel v jednom - Pinarello Nytro play_arrow

Video: Ebike a klasický bicykel v jednom - Pinarello Nytro

Existuje bicykel vhodný na asfalt a aj do terénu, ktorý sa dá používať ako ebike a aj ako klasický ľahký bicykel? Ťažko by sa hľadal univerzálnejší stroj, ako je egravel od Pinarella.
Video: Ako bezpečne zjazdovať na cestnom bicykli? play_arrow

Video: Ako bezpečne zjazdovať na cestnom bicykli?

Ako si užiť zjazd na cesťáku a zároveň byť pripravený na nebezpečné situácie na cestách? Čo by cyklista nemal robiť, aby si sám nezvyšoval riziko pádu?
Na Giro d’Italia nás čaká Zoncolan. Aké je si ho vyšliapať?

Na Giro d’Italia nás čaká Zoncolan. Aké je si ho vyšliapať?

Dnes nás na Giro d’Italia čaká horská etapa s koncovkou na Zoncolane. V dnešnom článku vám tento pekelný kopec popíšem z vlastnej skúsenosti.
keyboard_arrow_up