Unboxing: Cannondale Scalpel-Si – novinka, ktorú nájdete v MTBIKER centre

Unboxing: Cannondale Scalpel-Si – novinka, ktorú nájdete v MTBIKER centre

Scalpel, teda po novom Scalpel-Si, je jedna z najväčších noviniek od Cannondale pre rok 2017. Aj keď už nie taká horúca, pretože informácie presakovali ešte koncom minulej sezóny a oficiálne predstavenie prišlo už začiatkom tej súčasnej. Jeden z mála kúskov na Slovensku doslova voňajúcich novotou sa dostal aj do nášho MTBIKER centra priamo do predajne.

Samozrejme, nový model si zachoval mnohé charakteristické vlastnosti predchádzajúcej generácie, ale zároveň prešiel aj kompletnou „rekonštrukciou“. Nejedná sa teda zďaleka len o farbičky a pár nových komponentov. Detailnejšie ste si mohli prečítať o všetkých zmenách v článku: Cannondale Scalpel 2017 - po novom už Scalpel-Si.

Takže len v stručnosti


Tým hlavným je rám a celková geometria. Hlavnou myšlienkou je ešte väčšia orientácia na technické XC, teda môžeme povedať, už skôr trailové jazdenie. Dlhší rám, položenejší hlavový uhol, kratší predstavec, či skrátená zadná stavba hovoria jasne. Celé to má na svedomí túžba ľudí stále viac si užívať technické jazdenie aj na XC/maratónskych strojoch a tiež súčasné nároky moderných XC tratí, kde nechýbajú poriadne strmé zjazdy a skoky.Scalpel-Si ale nemusí byť len pre „namakaných“ pretekárov. Veľmi dobre poslúži aj ako univerzálny športový bike do našich hôr. Takže pokiaľ neholdujete extra náročnému terénu, kde je treba pomaly chrániče, ale máte radi skôr športové výjazdy plné hravých zjazdov, práve tento stroj môže byť vhodná voľba do budúcna. Poriadne plášte, teleskopická sedlovka a hranice sa ešte viac posunú...

Zatiaľ ich u nás na Slovensku ešte veľa nenájdete, resp., možno by sa dali spočítať na palcoch jednej ruky . Preto vám prinášame aj menšiu fotogalériu z rozbaľovania jedného kúska - Cannondale Scalpel-Si Carbon 3 2017 GRN horský bicykel, ktorý bude čakať na svojho majiteľa v MTBIKER centre, ktoré sa nachádza v Hrádku pri Piešťanoch.

Cannondale Scalpel-Si Carbon 3 (2017)
Pre tých, ktorí sa už nevedia dočkať, sú tiež dostupné aj ďalšie verzie, ktoré nájdete TU.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up21thumb_down comments 23 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Predstavenie: Nový Cannondale Topstone 2022 - tak trochu iný gravel

Predstavenie: Nový Cannondale Topstone 2022 - tak trochu iný gravel

Model Topstone bol už vo svojej predchádzajúcej generácii pomerne atypickým zjavom vo svete gravelov. Nová generácia však posúva uzdu fantázií ešte o kúsok ďalej.
Unboxing: Cannondale Habit 5 2020 - zábava až na prvom mieste

Unboxing: Cannondale Habit 5 2020 - zábava až na prvom mieste

Je krásne sledovať, ako sa cyklistika vyvíja a ako vznikajú jej nové kategórie. Jednou z tých mladších je trailové jazdenie, all mountain biky, kde ide najmä o radovánky.
Unboxing: Cannondale Scalpel Si 6 2020 - najšetrnejší z rodiny Scalpelovcov

Unboxing: Cannondale Scalpel Si 6 2020 - najšetrnejší z rodiny Scalpelovcov

Prevedenie s označením 6 je základným vyhotovením modelu Scalpel Si a ťaží z vývoja, ktorý zaplatia drahší bračekovia.
keyboard_arrow_up