Slovensko na stupňoch víťazov vďaka juniorke Verone Šovčíkovej.

Slovensko na stupňoch víťazov vďaka juniorke Verone Šovčíkovej.

Tomáš Legnavský

Uplynulý víkend sa konalo v belgickom Spa- Francochamps tretie kolo Svetového pohára MTB XC 2006. Tu je reportáž a niekoľko fotiek

V sobotu boli na programe preteky juniorských kategorií a veteránov.Slovensko malo zastúpenie v preteku junioriek, kde štartovali Verona Šovčíková a Natália Bírová. Johana Šovčíková pre zranenie z piatkového tréningu na štart nakoniec nenastúpila.

Na náročnej trati za silného dažďa a vetra sa z našich lepšie darilo Verone šovčíkovej, ktorá sa postupne prepracovala až na druhú priečku za
víťaznú švédsku reprezentantku. Natália Bírová skončila po kvalitnom výkone na 17. priečke spomedzi necelej tridsiatky śtartujúcich.
Vďaka našim juniorkám zaviala uplynulý víkend na trati Formule 1 vo Francochamps aj slovenská zástava a patrí im naše poďakovanie.

Preteky kategórií Elite žien a mužov boli na programe v nedeľu. Ani menšie zmeny trate, ktoré urobili organizátori ráno pred štartom veľmi nepomohli a preteky boli bežecko-cyklistické.

Kedže sa tento rok jazdí aj o body pre kvalifikáciu na Olympiádu 2008 do Pekingu, Svetový pohár sa teší rekordným počtom štartujúcich. V Spa to bolo 102 žien a 252 mužov. Kvalifikácie do hlavného preteku mužov sa tento rok nejazdia a tak všetci majú možnosť štartovať priamo v hlavnom preteku.

V preteku žien štartovali dve slovenky: Janka Števková(Max Cursor) a Ľubomíra Kalinová (KHC Klimatex). Števková zatiaľ ako jediná dokázala bodovať tento rok v pretekoch Svetového pohára a v Spa dokončila na 35.
priečke.Ľuba Kalinová bola po solídnom výkone na náročnej trati klasifikovaná na 70. mieste v cieli.

Lukáš Hanus (Merida biking team) a Martin Škopek (AŠK Inter Slovnaft) boli jediní slovenskí pretekári v preteku mužov. Obaja mali dobrý štart a pohybovali sa po nájazdovom kole okolo 90-120 miesta. Hanus udržal svoju pozíciu, no nedokázal sa posunúť dopredu a nakoniec skončil so stratou -1kolo na 93 priečke. Škopek sa po dobrom štarte postupne trochu prepadal a skončil nakoniec na 156-tom mieste so stratou -2 kolá.

Preteky v Spa boli poznačené zlým počasím ktoré preverilo aj pripravenosť techniky. Našim šťastie v tomto smere doprialo a všetci
pretek dokončili bez vážnejších problémov s bicyklami. Týmto chcem poďakovať teamom Merida biking a Max Cursor za poskytnutú servisnú pomoc.

Už tento víkend pokračuje Svetový pohár MTB pretekmi v škótskom Fort William, kde sa budú konať Majstrovstvá sveta MTB 2007. V sobotu sú na programe preteky XC a 4X, v nedeľu downhill.

Štartové listiny ako aj kompletné výsledky Svetového pohára: www.uci.ch

Fotky a ďalšie informácie aj na: www.mtbs.cz, www.canadiancyclist.com a www.mtbsector.com
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 6 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Cyklostopy Fest - finálové enduro na vode a snehu play_arrow

Video: Cyklostopy Fest - finálové enduro na vode a snehu

Poďte sa pozrieť priamo na trať časovky, XC a endura, ktoré sa konali na trailoch v Starej Ľubovni. Najmä nedeľné enduro si zaradím vďaka podmienkam do svojej kategórie “epických” podujatí…
Reportáž: 3. kolo Hornonitrianskej Enduro Série – na pomedzí cross-country a endura

Reportáž: 3. kolo Hornonitrianskej Enduro Série – na pomedzí cross-country a endura

Uplynulý víkend sa v Bojniciach uskutočnilo tretie a zároveň finálne kolo Hornonitrianskej Enduro Série. O rastúcej popularite tohto formátu pretekov svedčí aj fakt, že sa ho zúčastnilo viac ako 100 súťažiacich.
Reportáž: Gajarský Kovian – previerka síl na rovine

Reportáž: Gajarský Kovian – previerka síl na rovine

Vraj MTB maratón na rovine je nuda a nepreverí vaše sily? Tak to ste určite neboli v Gajaroch. MTB maratón Gajarský Kovian sa síce koná len tretí rok, no rozhodne vie ako jazdcov vytrápiť.
keyboard_arrow_up