V nominácii Slovenského zväzu cyklistiky na majstrovstvá sveta na ceste v katarskej Dauhe figuruje 11 pretekárov

V nominácii Slovenského zväzu cyklistiky na majstrovstvá sveta na ceste v katarskej Dauhe figuruje 11 pretekárov

Lídrom je Peter Sagan, ktorý bude na Strednom východe obhajovať titul majstra sveta v pretekoch s hromadným štartom. Okrem Sagana sa v mužskej kategórii elite predstavia Juraj Sagan a Michael Kolář (rovnaká zostava ako vlani v Richmonde), náhradníkom je Patrik Tybor.

V juniorskej kategórii sú nominovaní Matúš Štoček, Samuel Oros, Adrián Foltán, Tomáš Person (náhradník Alex Zeman) a v kategórii do 23 rokov budú reprezentovať Erik Baška, Juraj Lajcha, Ľuboš Malovec a Pavol Kvietok. Dohromady je to o polovicu pretekárov menej zo Slovenska ako na nedávnych ME v Plumelci. Do Dauhy necestuje žiadna žena, Slováci v Katare neobsadzujú časovky, iba preteky s hromadným štartom.

"Na majstrovstvách Európy štartovali všetci, čo mohli. Na majstrovstvá sveta pôjdu iba tí, ktorí môžu dosiahnuť dobrý výsledok. Taký je záver komisie cestnej cyklistiky SZC," informoval vedúci výpravy SR Martin Riška. Pridal aj podrobnosti k jednotlivým kategóriám. "Medzi mužmi v elite to je jasné, Peter Sagan bude obhajovať titul. V kategórii do 23 rokov pôjde na výsledok Erik Baška, ktorý si vyžaduje poriadnu tímovú podporu. Pôvodne mal byť v nominácii aj Juraj Bellan, ale je chorý. Diagnostikovali mu mononukleózu, bojoval s tým už na majstrovstvách Európy. Junior Štoček už dokázal, že na preteky takejto kategórie patrí a máme tam aj ďalších, ktorí sa môžu presadiť na trati v Katare. Pokiaľ nezohrá zásadnú rolu vietor alebo pády, malo by to prísť do hromadného špurtu. Najviac sledovanej kategórie elite sa to tiež týka, aj keď tí pôjdu do púšte aj naspäť, ostatné preteky sa budú odohrávať iba na okruhu."

Na otázku, či si myslí, že Peter Sagan môže po náročnej sezóne unavený vynechať svetový šampionát, M. Riška odpovedal: "Nemám takú informáciu, že sa chystá neísť. Nemôžem sa teda k tomu vyjadriť."

Slováci zasiahnu do bojov v Katare od štvrtoka 13. 10. do nedele 16. 10. Vo štvrtok sa uskutočnia preteky s hromadným štartom do 23 rokov na 166 km, v piatok prídu na rad juniori (135,5 km) a v nedeľu muži v kategórii elite (257,5 km).

Nominácia Slovenského zväzu cyklistiky na MS 2016 v Dauhe


elite muži: Peter Sagan, Juraj Sagan, Michael Kolář (všetci Tinkoff), náhradník Patrik Tybor (CK Dukla Banská Bystrica)
juniori: Matúš Štoček (CyS - Akadémia Petra Sagana), Samuel Oros (Slávia ŠG Trenčín), Adrián Foltán (MŠK - CK Žiar nad Hronom), Tomáš Person, náhradník Alex Zeman (Slávia ŠG Trenčín)
muži do 23 rokov: Erik Baška (Tinkoff), Juraj Lajcha (CK Dukla Banská Bystrica), Ľuboš Malovec (Cycling Academy Team), Pavol Kvietok (Cyklistický tím Firefly)
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2022, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí náš Peter Sagan už do "starého železa"? V akom veku skončili profesionálnu kariéru podobní jazdci v minulosti?
Ohľaduplnosť - prečo je taká dôležitá?

Ohľaduplnosť - prečo je taká dôležitá?

Nezdá sa vám, že sme sa za posledný čas začali akosi veľmi deliť na rôzne skupiny? A dôsledky sa potom premietajú ako do každodenného života, tak aj do športu, ktorý by mal ľudí spájať.
Tip na výlet: Hlboká dolina – ihrisko nielen pre MTB

Tip na výlet: Hlboká dolina – ihrisko nielen pre MTB

Hlboká dolina (lokálne nazývaná Hostianska) a jej okolité lesy ležia na rozhraní Vtáčnika, Pohronského Inovca a bájneho Tribeča. Nebojte sa, verím, že sa v nej nestratíte :).
keyboard_arrow_up