Bicyklujte divokým Gruzínskom

Bicyklujte divokým Gruzínskom

PR článok

Poďte bicyklovať pod Kaukaz, nádhernými zelenými údoliami, s výhľadmi na ľadovcové päťtisícovky, cez priesmyky až ku Čiernemu moru. Máme pre vás zatiaľ jeden termín, no môžeme ho prispôsobiť aj vašim požiadavkám.

Termín: 16. – 24.6. 2017


Počet miest na tento termín je limitovaný!

Tento výlet je pre každého, kto rád bicykluje (nemusíte vydávať žiadne špičkové športové výkony), kto rád obdivuje divokú čistú prírodu, nepotrpí si na luxus, užije si trochu romantiky, spozná rád prívetivých ľudí a ochutná skvelé víno aj domáce jedlo.

Gruzínci sú milí a pohostinní ľudia, ktorí berú nás Slovákov za bratov.Opis cesty


 • Priamy let do mesta Kutaisi.
 • Odtiaľ prejdeme prírodnými rezerváciami a údoliami, národným parkom Svaneti cez malé čarovné dedinky, najmä dedinku Ushguli, ktorá patrí do dedičstva UNESCO a je zároveň najvyššie položená permanentne osídlená usadlosť v Európe, až do sedla Zagaro 2600 m.n.m.
 • Cestou uvidíme slávne hory ako napríklad horu Shkara 5200m, ktorá je zároveň najvyššou horou Gruzínska.
 • 7 dní strávime na bicykli.
 • Posledný deň je možnosť ísť k Čiernemu moru, kúpať a opalovať sa na kamienkovej aj piesočnatej pláži.
 • Odlet z mesta Kutaisi.
 • Cca 100km trasy je terénny povrch a zvyšok cca 200km je asfaltová cesta s minimálnou premávkou.
 • Spanie je na súkromí, sprchy sú k dispozícii.
Strava v Gruzínsku obsahuje hlavne mäso, chlieb, maslo, syry, a dobrú zeleninu. Vegetariáni sú vítaní a tiež si prídu na svoje.

Na tento výlet je potrebné mať spoľahlivý horský bicykel, mininosič alebo väčší cyklobatoh, dobré outdoorové oblečenie do teplého počasia ale aj do dažďa, cyklonáradie, nahradnú dušu a základné súčiastky (cestou sa nedá nič dokúpiť), plavky.

Gruzínsko je štát na rozhraní východnej Európy a Ázie. Je to bývalá republika ZSSR a hraničí s Arménskom, Azerbajdžanom, Ruskom a Tureckom.

Krajina je charakteristická veľmi členitým povrchom. Severnú časť vypĺňa pohorie Veľký Kaukaz. Najvyššie vrchy dosahujú výšku nad 5 000 metrov nad morom. Cez vysokohorské priesmyky Kaukazu v tejto oblasti vedú cesty spájajúce Predkaukazsko so Zakaukazskom. Južnú časť Gruzínska vypĺňa vulkanická Juhogruzínska náhorná plošina, ktorej okrajové časti tvorí Malý Kaukaz. Západná časť zníženiny medzi Malým a Veľkým Kaukazom klesá k Čiernemu moru. Podnebie je teplé, Veľký Kaukaz totiž zabraňuje prieniku chladných vzduchových hmôt zo severu. Pôdny kryt, fauna a flóra sú kvôli svojej veľkej vertikálnej členitosti nesmierne pestré.Cena: 950 eur


 • Zahŕňa spiatočnú letenku Budapešť – Kutaisi
 • 8x ubytovanie
 • 8x polpenziu
 • Slovensko hovoriaceho sprievodcu počas celého pobytu

Viac informácií si môžete prečítať TU alebo na hikeslovakia.com.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up24thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Nemáš auto? Nevadí. Vlak sa postará.

Nemáš auto? Nevadí. Vlak sa postará.

Naša národná železničná spoločnosť často slúži ako vďačný zdroj zábavy pre satirické stránky – veď, kto ešte nepočul o meškaniach, horiacich lokomotívach a roztrhnutých vozňoch.
Sama a bez auta - ako sa s bikom presúvam vlakom po Európe

Sama a bez auta - ako sa s bikom presúvam vlakom po Európe

Keď nie je k dispozícii auto, idete sami a nechcete šoférovať 8 hodín alebo keď sa nevraciate na to isté miesto, odkiaľ ste začínali, dá sa ísť aj vlakom.
Video: Preprava bicykla - možnosti a tipy play_arrow

Video: Preprava bicykla - možnosti a tipy

Bicykel a jeho preprava je už pevnou súčasťou cyklistiky, najmä ak vás lákajú výlety, či akcie ďalej od domu. Prepravovať bicykel vonku, alebo vnútri? Všetko má svoje pre a proti a rovnako pridáme aj niekoľko tipov.
keyboard_arrow_up