Test: Chrániče Dainese Trails Skins Knee Guard - výborne odvetrané, ľahké a hlavne účinné

Test: Chrániče Dainese Trails Skins Knee Guard - výborne odvetrané, ľahké a hlavne účinné

O tom aká je samozrejmosť nosiť prilbu pri jazde na bicykli, tu už článok bol. Väčšina bajkerov, ktorí jazdia downhill, alebo traily v bikeparku, kde nie sú nútení sa dostať na kopec vlastnými silami, si dôkladne chránia aj svoje kolená poriadnými chráničmi, ktorých je na trhu neúrekom. No dnes sa pozrieme na jednu z možností, ako si môžeme uchovať v bezpečí svoje kolená aj my, ktorí sa na kopec radi dostaneme vlastnými silami, alebo obľubujeme celodenné trailové jazdenie.

Na nohy sa mi dostali tieto ultraľahké chrániče (pár 289g), ktoré som preveril na domácich trailoch za domom, ale aj na rôznych celodenných výjazdoch. Chrániče boli dôkladne predstavené v tomto článku. Preto sa budem venovať už len osobným pocitom z jazdenia.Vďaka dvojici suchých zipsov na hornej aj dolnej strane, je nasadzovanie chráničov bezproblémová záležitosť. Priedušný a pružný materiál obopne koleno priam dokonalé. Chrániče nemajú tendenciu sa posúvať ani pri rozopnutých suchých zipsoch, napríklad keď chcete mať nohy úplne voľné pri dlhých stúpaniach. Tomu môžeme vďačiť aj lepivým silikónovým pásikom, ktoré sú na oboch koncoch chrániča. Vďaka malým šesťuholníkovým otvorom, ktoré pokrývajú celú vystuženú časť, sú chrániče výborne odvetrané. Z vnútornej časti tieto otvory, prekrýva len priedušná látka. Ani pri celodennom výjazde v letnom počasí, som necítil potrebu dávať chrániče dole, aby som si prevetral kolená.Z bočných strán chráničov sa nachádzajú menšie penové chrániče, ktoré chránia nohu napríklad pred nárazom o rám bicykla. Vďaka tomu, že chrániče majú ochrannú časť z pružného materiálu, sa výborne prispôsobujú ohybu kolien a vôbec mi neprekážali ani pri šliapaní v stoji. Keď sa trail skloní smerom dole, nebudete ani len tušiť, že máte na nohách niečo navyše. Na chrániče si spomeniete, až keď to na domácom traili prepálite v klopke, ktorú ste predtým dali už aspoň 1000-krát bez problémov. V ten moment som bol rád, že mám tieto chrániče práve na test, keďže za domom bežne chrániče nenosím. To, že som chráničom ryl v zemi som zistil, len podľa odvetrávacích otvorov, ktoré boli plné hliny a ihličia. Nevadí, chránič stačilo oklepať o zem a šlo sa ďalej. Chránič sa ani po páde neposunul ani o centimeter. Každopádne vďaka tejto skúsenosti a chráničom, ktoré sú na nohách veľmi pohodlné, ich už budem používať aj na cestu po rožky do obchodu .

Plusy

  • Hmotnosť
  • Pružnosť
  • Priedušnosť
  • Skladnosť
  • Vzhľad
  • Pohodlnosť
  • Držia na nohách ako prilepené.

Mínusy

  • Pri páde sa môžu otvory zaniesť zemou.

Testované chrániče dostupné aj vo viacerých farbách stoja približne 70 € a viac informácii si môžete pozrieť TU alebo na dainese.sk, kde je uvedený aj zoznam predajcov na Slovensku.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up9thumb_down comments 15 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Bunda Polaris Tor Insulate - spratná, ľahká a s využitím nielen na bicykel

Test: Bunda Polaris Tor Insulate - spratná, ľahká a s využitím nielen na bicykel

Jeseň udrela v plnej sile a v niektorých lokalitách už panuje takmer zima. Prechodné podmienky a hlavne chlad s vlhkosťou robia z výbavy na túto časť sezóny trošku vedu.
Test: Prilba HQBC Roqer – extra ochrana sa v lese hodí

Test: Prilba HQBC Roqer – extra ochrana sa v lese hodí

Chodíte do lesa a bezpečnosť je pre vás prvoradá? No nechcete utratiť veľa peňazí? Tak spozornite, táto prilba spĺňa vaše požiadavky.
Test: Lezyne Pressure Over Drive - pumpa, ktorú už nevymeníte

Test: Lezyne Pressure Over Drive - pumpa, ktorú už nevymeníte

Tento nástroj od nepamäti patrí k výbave každého cyklistu. Lenže nie je pumpa ako pumpa! O tej z dnešného článku by sa však dalo pokojne povedať, že je to Rolls-Royce medzi pumpami.
keyboard_arrow_up