Nový Ghost SLAMR 29er

Nový Ghost SLAMR 29er

PR článok

K dlhoočakávaným novinkám nemeckého Ghostu patrí nesporne model SLAMR 29, ktorý sa pre rok 2017 dočkal kompletného prepracovania. Kto sleduje novinky z dielne „duchov“, určite vie, že koncept 29-palcovej modelovej rady SLAMR absentoval v ponuke výrobcu, a tak logickým krokom bola úplne nová modelová rada s modernou trailovou geometriou postavená na obľúbenej dizajnovej platforme prevzatej z dvadsaťsedmičiek.

Tešiť sa môžete na 5 nových modelov, pričom dva sú postavené na karbonových a tri na hliníkových rámoch. Spoločným menovateľom všetkých dvadsaťdeväťpalcových modelov je použitie 148 mm Boost osí, čo umožňuje kompatibilitu rámov, jednak s 29“ kolesami ako aj s „polotučnými“ 27,5+ pluskovými kolesami na strane druhej. Okrem rámov si úpravou a vyladením prešli aj nové tlmiče pod označením Metric, ktoré dostali po novom lineárnejší chod vhodnejší pre ostré trialové nasadenie. Novým aspektom je aj spolupráca s firmou Cane Creek, ktorá dodáva pružinový tlmič Double-barrel na najvyšší 140 mm model SLAMR X. Ostatné modely bez prívlastku X disponujú jednotným zdvihom 130 mm vpredu aj vzadu.

Dizajn a geometria


Charakteristický dizajn s ostro tvarovanou profiláciou trubiek typický pre biky od Ghostu efektne dokresľujú siluety pohoria po bočných stranách hornej rámovej trubky. Geometria vychádza z prevažnej časti z dvadsaťsedempalcových súkmeňovcov, samozrejme upravená pre potreby 29“ kolies. Nový SLAMR tak dostáva do vienka výborný mix položenej (68°) a krátkej hlavovej trubky (105 mm vo veľ. M), doplnenej o krátku (438 mm) zadnú stavbu v kombinácii s dlhším reachom a nízkym standoverom, čo dáva novému SLAMR-u výborné predpoklady na obratný a dobre ovládateľný trailbike postavený na veľkých obručiach s výbornou priechodnosťou terénom. Vnútorne vedená kabeláž a možnosť použitia Side-swing prešmykačov reflektujú najnovšie trendy v cyklistickom priemysle.

SLAMR LC 10


Výbava a osadenie


Spomínaným piatim modelom kraľuje model SLAMR LC 10, postavený na light karbónovom ráme osadenom 12-rýchlostnou sadou SRAM X0 Eagle s rozsahom kazety 10-50 zubov. O pruženie sa stará vidlica RockShox Pike RCT3, ktorej sekunduje tlmič Deluxe od rovnomenného výrobcu. Samozrejmosťou v tomto segmente je prítomnosť teleskopickej sedlovky s vnútorným vedením a možnosť uchytenia prešmykača pomocou odmontovateľného adaptéru typu Direct Mount. Okrem spomínaných teleskopiek majú všetky biky osadené 35 mm predstavce doplnené o 760 mm široké rajdy, ktoré vám budú dostatočnou oporou aj v tom najrozbitejšom zjazde. Zaujímavosťou je, že väčšinu nábojov, riadidiel a predstavcov montovaných na nové SLAMR-e dodáva Ghost pod svojim vlastným logom.

Čo sa týka nižších modelov SLAMR 75, tie sú potom vystavané na mixe aktuálnych dvojprevodníkových sád Shimano SLX/XT a pruženie zabezpečuje opäť RockShox vidlicami Pike RC, resp. Yari v prípade Alu modelu SLAMR 5.

SLAMR X – 29er na steroidoch

Pre tých, ktorým by nestačilo 130 mm zdvihu, Ghost pripravil dvojicu „trial-killerov“ s prívlastkom X. Oproti klasickým SLAMR-om tak máte v rámci zdvihu navrch o 20 mm vpredu, resp. 10 mm vzadu. SLAMR X9, ktorý je v hierarchii SLAMR-ov X postavený vyššie sa tak môže pýšiť spomínaným pružinovým Double-barellom a 150 mm vidlicou Fox Float s tuhými 36 mm nohami. Prémiové kľuky Race Face Atlas doplnené o vodítko a bash-guard roztáčajú 46-zubovú kazetu XT. Druhé X-ko s názvom SLAMR X6 s výnimkou kľúk od Race Face dáva prednosť americkému sramu, z ktorého dielne pochádzajú brzdy Guide, pohon GX a vidlica RockShox Yari s tlmičom Super Deluxe RC3.

SLAMR X9 a Cane Creek


Cenová politika


Maloobchodné odporúčané cenovky aktuálnych SLAMRov na sezónu 2017 začínajú na zaujímavých 2 649 € za najnižší hliníkový model SLAMR 5, za akciových 2 949 € za karbónový model. Top model SLAMR 10 môže byť váš za baťovských 4 999 € a dvojica X-kových SLAMR-ov vás vyjde na 2 799 € za hliník, respektíve 3 449 € za karbónový model.

Suma sumárum


Dostávate tak veľmi dobre vybavený bike s viac, než obstojnými trailovými ambíciami, ktorý poletí rovnako dobre hore kopcom ako aj dole za rozumnú cenovku vzhľadom na výbavu. Ak teda hľadáte spoľahlivý bike pre všetko, ktorý sa nezľakne celodenných výletov ani náročnejšieho terénu a zároveň nechcete robiť kompromisy na úkor výbavy, zástupcovia rady SLAMR 29 by rozhodne nemali chýbať na zozname vašich adeptov na nový bike.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Test: Ghost ASX 160  Base - dvojkolesový tank na baterky

Test: Ghost ASX 160 Base - dvojkolesový tank na baterky

Prelom februára a marca zvyčajne jazdeniu v lese veľmi nepraje. Zima, mokro, blato, sneh a napadané konáre nie sú zrovna ideálne podmienky...
Video: Nový Ghost Lector 2020  - ešte agresívnejší a zábavnejší play_arrow

Video: Nový Ghost Lector 2020 - ešte agresívnejší a zábavnejší

Už doslova legendárny XC model sa dočkal kompletnej modernizácie a dalo by sa povedať, že nezostal kameň na kameni. Poďte sa na novinku pozrieť bližšie...
Novinky od Ghost: charizmatický Riot a celoodpružený Lector FS

Novinky od Ghost: charizmatický Riot a celoodpružený Lector FS

Či už obľubujete trailové jazdenie, enduro alebo fandíte maratónu a XC, potešujúcou novinou je predstavenie zásadných celoodpružených modelov od Ghost pre rok 2021.
keyboard_arrow_up