BBB – zaujímavé novinky na ďalšiu sezónu

BBB – zaujímavé novinky na ďalšiu sezónu

Holandská značka BBB si u nás postupne získava stále väčšiu popularitu. Vo veľkej miere za to vďačí najmä svojím kľúčovým hodnotám – poskytovať kvalitné vybavenie za rozumnú cenu. Na budúcu sezónu ponúka opäť aj niektoré zaujímavé novinky.

Tak ako väčšina výrobcov, ktorí v cyklistickom priemysle niečo znamenajú, prezentovala značka svoje produkty na nedávnej výstave Eurobike. Práve tam bolo možné sa s týmito novinkami trochu bližšie zoznámiť.

BBB Airstrike DGT


Takmer každý správny cyklista kontroluje pred výjazdom tlak v plášťoch. Tí skúsenejší cítia aj minimálne zmeny oproti ideálnemu stavu a častokrát sa nepodarí na prvýkrát presne trafiť tú správnu hodnotu. V BBB preto spojili svoju osvedčenú pumpu Aistrike s digitálnym manometrom. Ten okamžite ukáže hodnotu v jednotkách BAR alebo PSI. Navyše display je dostatočne veľký a hlavne podsvietený. Stačí teda len poznať tú správnu hodnotu a ostatné už bude otázkou chvíle. Vďaka svojej konštrukcii nie je problém bez veľkej námahy natlačiť aj 160 PSI. Telo pumpy dlhé 70 cm je kompletne vyrobené z kovu. Hlavica Twist Head nemá problém poradiť si s galuskovým ventilom alebo autoventilom bez nežiaducich únikov vzduchu - čo je dôležité najmä pri hustení na vysoký tlak. Ergonomická rukoväť a stabilné nohy s pogumovaním následne zvyšujú užívateľský komfort. Cena pumpy je 59.95 €.BBB Easyroad


Tak trochu iného kalibru je pumpa Easyroad. Kombinuje v sebe nízku hmotnosť a príjemnú manipuláciu v kvalitnom hliníkovom tele. Práve komfort používania je veľmi vysoký vďaka vysúvacej hadičke, takže už nie je potrebné „lámať“ ventil pri hustení. Táto pumpička umožní natlakovať plášť až na 9 BAR/130 PSI. Hlavica Twist Head si poradí so všetkými používanými typmi ventilov. Celková dĺžka je 185 mm a hmotnosť 96 gramov. Okrem čierneho prevedenia sú dostupnú aj 4 ďalšie farebné verzie v anodizácii. Samozrejmosťou je držiak pod košík. Cena pumpy je 27.95 €.

BBB Echelon


V skratke by sa dalo aj povedať: „na veľkosti záleží“. A platí to hlavne vtedy, ak sa jedná o náš komfort. Veď práve sedlo je jedným z kľúčových komponentov, ktoré určuje, či bude cyklistika radosť alebo utrpenie. Výsledkom je model sedla Echelon, ktorý je ponúkaný v 3 rôznych šírkach, teda 145, 155 a tiež 165 mm. Práve väčšie šírky často pri športových modeloch chýbajú a sú dôležité, ak máte širšie sedacie kosti. Taktiež nechýba veľký výrez v oblasti chúlostivých partií. Pri výkonnostnej cyklistike a dlhších jazdách je dôležité, aby bolo sedlo komfortné, no zároveň poskytovalo aj dostatočnú oporu. To má na starosti ľahká pena s vyššou mierou tvrdosti a karbónom zosilnený skelet. Lyžiny sú oceľové s dutou konštrukciou a hmotnosť sedla je 280 g. Povrch tvorí vodeodolný syntetický poťah. Sedlo je robené ako verzia unisex, takže bude sedieť tiež športovo orientovaným cyklistkám. Cena sedla je 69.95 €.

BBB Fullview


Už samotný názov tak trochu napovedá, čo je hlavnou devízou týchto okuliarov. BBB ponúka konštrukciu, ktorá umožňuje ničím „nerušený“ výhľad“. Jedná sa teda o rámik, ktorý v podstate na okuliaroch nenájdete. Resp., vo vrchnej a spodnej časti. Zvyšok je vyrobený z veľmi odolného materiálu Grilamid. Pritom ponúkajú plnohodnotný komfort a možnosti prispôsobenia – napr. v oblasti nosa. Taktiež nie je problém s výmenou skiel a v balení sú dodávané aj žlté a číre. Okuliare sú taktiež dostupné aj vo fotochromatickej verzii a s veľmi zaujímavou cenou. V klasickom prevedení je odporúčaná cena 69.95 €, zatiaľ čo fotochromatická verzia vyjde na 99.95 €.BBB Scoutcombo


Pre tých, ktorí veľmi často využívajú bicykel aj ako formu dopravy, prípadne na dochádzanie do práce, príde vhod kompaktné a odolné svetlo Scoutcombo. Čo ho robí zaujímavým, je kombinácia predného a zadného svetla v jednom. Pri umiestnení na prilbe vás teda bude ešte lepšie vidieť, čím zvýšite svoju bezpečnosť. Vďaka dobíjaniu cez USB nie je problém mať ho neustále v pohotovosti a po ruke. Výkon predného svetla je 200 lumenov (dióda XPG CREE), ktorý sa dá regulovať v 4 úrovniach. Dôraz sa kládol tiež na kvalitu prevedenia, čoho výsledkom je spoľahlivá elektronika, hliníkové telo a taktiež vodeodolnosť. Samozrejme, svetlo sa dá prichytiť taktiež na riadítka a oba držiaky sú súčasťou balenia. Celková hmotnosť je 100 g vrátane držiaka a dostupné sú 2 farby – čierna a modrá. Odporúčaná cena je 55.95 €.Nové tachometre
BBB sa teda aj v ďalšej sezóne bude držať svojho hesla a ponúkne bikerom na výber z kvalitného vybavenia, ktoré nezruinuje rodinný rozpočet. Navyše, v širokej ponuke si vyberú ako milovníci asfaltu a rýchlej jazdy, tak aj vyznávači horskej cyklistiky. Viac informácií nájdete na stránke: sk.bbbcycling.com.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Imroman (Martin Imrich)
Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Okuliare BBB BSG-63PH FullView - iný pohľad na svet

Test: Okuliare BBB BSG-63PH FullView - iný pohľad na svet

Ochrana očí pri takom dynamickom športe, akým cyklistika je, patrí okrem ďalších prvkov ochrany ku zodpovednému prístupu každého cyklistu ku sebe samému.
Video: CTM doplnky ako ich nepoznáte - bikeri bikerom play_arrow

Video: CTM doplnky ako ich nepoznáte - bikeri bikerom

Je čas na nový pohľad na doplnky CTM? Zaslúžia si rovnaký rešpekt, ako obľúbené biky s nápisom CTM?
Predsezónny príhovor – čo je nové v MTBIKER shope?

Predsezónny príhovor – čo je nové v MTBIKER shope?

Áno, vieme to. Sezóna nikdy nekončí. Predsa len sa ale blížime do časti roka, kedy máme za sebou prvé sústredenia v teple, trenažéry zbalené v krabici a na lyže už začína padať prach.
keyboard_arrow_up