Ghost LECTOR Kid 6 LC – detská raketa s pretekaním v krvi

Ghost LECTOR Kid 6 LC – detská raketa s pretekaním v krvi

PR článok

Pri predstave, že v roku 2016 na cyklistickej výstave svetového formátu ako je Eurobike dostane cenu za inováciu a pridanú hodnotu dvadsaťšesť-palcový hardtail, by si asi viacerí z vás nechápavo ťukali na čelo.

Rovnako sa málokedy stáva, že najprekvapivejším a najpútavejším novopredstaveným modelom výrobcu sa stane bicykel určený pre deti. Napriek tomu nemecký Ghost s modelom LECTOR Kid 6 LC prepisuje všetky marketingové príručky a zapĺňa tak dieru na trhu s detskými pretekárskymi bicyklami.

Určite ste si všimli, že v posledných rokoch sme svedkami rozmachu cyklistických podujatí určených hlavne pre mladšie vekové kategórie. Podujatia ako Detská tour Petra Sagana alebo Detská Považská cykloliga si našli stabilné miesto v kalendári pretekov mnohých rodičov a mladých nádejných pretekárov a neraz sa štartovná listina môže pýšiť hojnejšou účasťou ako niektoré lokálne maratóny.

Tento trend samozrejme postrehli aj výrobcovia detských bicyklov a snažia sa miesto lacných, ťažkopádnych oceľových bicyklov ponúknuť mladým pretekárom aj alternatívu v podobe bicyklov vhodnejších na pretekárske použitie, ktoré zohľadňujú ich silové a výkonnostné možnosti. Výrobca bicyklov Ghost však v tomto ponímaní zašiel ešte ďalej a v  modelovej rade pre rok 2017 ponúka pre mladých cyklistov karbónový 26-palcový model LECTOR Kid 6 LC, ktorý vám v tomto článku bližšie predstavíme.

Malý - veľký bicykel postavený s ohľadom na detské proporcie


Na poli detských, podobne vybavených bicyklov, by ste asi len ťažko hľadali konkurenciu, o čom svedčí aj fakt, že Ghost LECTOR Kid 6 LC postavený na karbónovom ráme získal tento rok prestížne ocenenie EUROBIKE AWARD 2016 za „vynikajúci pomer ceny a kvality, stupeň inovácie a pridanú hodnotu.“ V čom spočíva táto pridaná hodnota si povieme o pár riadkov nižšie. Kombinácia ľahkého rámu z odľahčených karbónových vláken, vzduchovej vidlice X-fusion Velvet so zdvihom 100 mm a pohonu SRAM NX 1x11 v kombinácii s ľahkými kolesami a výborne odvaľujúcimi 2,1“ plášťami Schwalbe Rocket Ron je ideálnym pretekárskym náčiním, nielen pre adeptov na stupne víťazov.

Pohon


Spomínané osadenie detského LECTORa 11-rýchlostnou sadou NX je veľmi rozumným a prezieravým krokom, nakoľko ovládanie radenia sa zjednodušuje len na jednu páčku, nehrozí padanie reťaze pri nesprávnom zaradení na prešmykači a pevnému držaniu reťaze aj v náročnom teréne dopomáha použitie prevodníka so striedavým použitím úzkych a širokých zubov. Rozsah prevodov 11-42 z. je naopak pre potreby kadetov plne postačujúci. Ako bonus je použitie 11-rýchlostnej sady SRAM NX zároveň kľúčovým faktorom v redukcii hmotnosti bicykla ako celku. O bezpečné zastavenie sa starajú hydraulické kotúčové brzdy z dielne Tektra.

Dôraz na funkčnosť


Ak sa vám zdá, že kupovať dieťaťu karbónový bicykel, z ktorého o chvíľu vyrastie je zbytočný luxus, máte určite pravdu. Túto skutočnosť pri navrhovaní 26“ LECTORa brali do úvahy aj konštruktéri v Ghoste, a tak sú rám a vidlica kompatibilné s 27,5“ kolesami. Takže jednoduchou výmenou kolies s väčším priemerom, pridaním dlhšej sedlovky a predstavca, môžete bicykel prestavať na solídny juniorský pretekársky stroj, kde väčšina komponentov, vrátane rámu a vidlice, môže rásť spolu s vašim dieťaťom.

Geometria
Výbava
Záverom...


Ak teda túžite dopriať svojim deťom to najlepšie a citeľne im tak uľahčiť jazdu, respektíve vám doma vyrastá nádejný budúci pretekár, ktorého výkonnosť túžite posunúť ešte o pár stupňov vyššie, určite by ste mali pri tomto modeli zbystriť pozornosť. V rámci sériovo vyrábaných modelov by ste len ťažko hľadali adekvátneho konkurenta. Napriek vyššej vstupnej investícii dostávate za svoje peniaze ľahučký bicykel atakujúci hranicu desiatich kilogramov, ktorý je osadený plnohodnotnými komponentmi, ktoré môžu slúžiť viacero rokov a rásť tak spolu s vašou ratolesťou.

Na záver len dodávame, že LECTOR Kid 6 LC sa vyrába v jedinej veľkosti XS a je vhodný pre deti s výškou postavy od 145 do 160 cm (samozrejme v konfigurácii pre použitie 26“ kolies). Doporučená maloobchodná cena pre tento model ja stanovená na 1 549 €. Kompletné špecifikácie môžete nájsť na ghost-bikes.com.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Video: Trochu iný hardtail alebo dlhodobé skúsenosti s Ghost Lector SF play_arrow

Video: Trochu iný hardtail alebo dlhodobé skúsenosti s Ghost Lector SF

Pomerne extrémna geometria, vzpery, ktoré by mali výrazne pohlcovať vibrácie, integrovaná teleskopická sedlovka a ďalšie zaujímavé prvky. Poďme sa pozrieť na moje dojmy po cca 2 sezónach jazdenia.
Šťastný nový Rock Machine - alebo čo nám prináša kolekcia 2022 PR článok

Šťastný nový Rock Machine - alebo čo nám prináša kolekcia 2022

Si ten typ, čo „ozajstné" darčeky kupuje až po Novom roku? Tak potom ťa môže zaujať nový modelový rad bicyklov od Rock Machine.
Video: Blatníky a ebiky - tipy na typy play_arrow

Video: Blatníky a ebiky - tipy na typy

Dá sa chrániť pred striekajúcou vodou a blatom úplne? V čom sú špecifické ebiky pri kúpe blatníkov? Aký typ ebiku má výhodu oproti ostatným?
keyboard_arrow_up