Zdroj: @TrackWorldCup

Metelka premiérovo na SP v Glasgowe na 14. mieste

Jozef Metelka vo svojej premiére na pretekoch Svetového pohára cyklistov-dráharov medzi "zdravými" pretekármi v Glasgowe skončil v kvalifikácii stíhačky jednotlivcov na 14. mieste.

Tridsaťročný rodák z Piešťan, ktorý dlhodobo žije v Anglicku, dosiahol na glasgowskej dráhe v pretekoch na 4000 m výsledný čas 4:30,329 min. Najlepším časom postúpil do finále Poliak Daniel Staniszewski (4:18,217), v ňom však dominoval Francúz Sylvain Chavanel (4:20,567) známy aj z cestného pelotónu Tour de France. Staniszewski vybojoval striebro a Holanďan Dion Beukeboom bronz. Klasifikovaných bolo 20 cyklistov. Najúspešnejší slovenský paracyklista cestoval do Škótska s ambíciou skončiť v prvej desiatke.

"Úplná bomba, plná hala, skvelá atmosféra! Chvíľu to vyzeralo, že budem posledný. Potom zasa, že sa do tej desiatky zmestím. Tak či onak, nie je to zlé na to, že som jeden a pol mesiaca nerobil nič a tento štart sa vďaka trénerovi Mannersovi podarilo vybaviť na poslednú chvíľu. A mimochodom, ja to jazdím tri roky, ostatní od svojich pätnástich. Prijali ma však dobre, teším sa z toho. Hádam som sa priblížil k účasti na budúcoročných MS v Hongkongu,“ prezradil pre Šport24.sk z glasgowského velodrómu Chrisa Hoya Jozef Metelka.

Metelka je niekoľkonásobným majstrom sveta, ale aj dvojnásobným paralympijským víťazom z Ria de Janeiro. Jeho cieľom je nominovať sa na majstrovstvá sveta "zdravých" dráharov do Hongkongu. V novembri čaká na Metelku štart na exhibičnom šesťdňovom podujatí v belgickom Gente.

Výsledky - SP v dráhovej cyklistike - Glasgow (Škót.)


Muži - stíhacie preteky jednotlivcov na 4000 m: 1. Sylvain Chavanel (Fr.) 4:20,567 min, 2. Daniel Staniszewski (Poľ.) 4:22,875, 3. Dion Beukeboom (Hol.) 4:20,742,...14. Jozef Metelka (SR) 4:30,329 v kvalifikácii

[Foto na úvode: @TrackWorldCup]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2022, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up18thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Novinka: Pinarello Maat - rýchlosť je jeho meno

Novinka: Pinarello Maat - rýchlosť je jeho meno

Pretekanie na dráhe je jednoducho o precíznosti a výkone. Pinarello ako jeden z technologicky najvyspelejších výrobcov predstavilo inovovaný model Maat, snažiaci sa o priblíženie sa k dokonalosti v otázke aerodynamiky a tuhosti.
Ospravedlnenie a plány do budúcnosti Jozefa Metelku – keď hlavy vychladnú

Ospravedlnenie a plány do budúcnosti Jozefa Metelku – keď hlavy vychladnú

Jozef Metelka sa verejne ospravedlnil za svoje výroky po vlaňajších Majstrovstvách sveta v cestnej paracyklistike v Juhoafrickej republike na adresu vedúceho výpravy Branislava Režňáka.
Piatykrát po sebe double zlato – striebro v podaní Jozefa Metelku

Piatykrát po sebe double zlato – striebro v podaní Jozefa Metelku

Na svetovom šampionáte v Riu de Janeiro sa stal Jozem Metelka suverénnym víťazom v stíhacích pretekoch na 4 km a v pevnom kilometri bral striebro, a to už piaty rok po sebe.
keyboard_arrow_up