Zdroj: FB: Nicole Frýbortová - krasojízda

Slovensko získalo na majstrovstvách sveta v sálovej cyklistike dve bronzové medaily

Po piatkovom treťom mieste v súťaži štvoríc zásluhou kvarteta ACT 4 Slovakia v zložení Alica Vinczeová, Dóra Szabóová, Viktória Glofáková a Henriett Dominová pridala na najvýznamnejšom podujatí sezóny v sobotu bronz medzi jednotlivkyňami aj Nicole Frýbortová. Úspešnejšie boli iba dve domáce Nemky: najcennejší kov si vybojovala Lisa Hattemerová pred krajankou Violou Brandovou.

"S výkonom až tak spokojná nie som, viac by ma tešilo striebro alebo zlato. Ale samozrejme sa veľmi teším, že si do zbierky medailí môžem pridať ďalšiu vzácnu z vrcholného podujatia," uviedla Nicole Frýbortová v tlačovej správe.

V spomenutej súťaži štvoríc v krasojazde sa pred bronzové Slovenky dostali domáce Nemky, zlato si vyjazdili Švajčiarky. "Sme nesmierne šťastné, že sa nám podarilo obhájiť bronz," boli prvé slová štvorice dievčat po vyhlásení výsledkov. "Obhajoba je vždy psychicky náročnejšia ako získanie prvej medaily. Veľkým vzorom nám je, hoci v inej disciplíne, Peter Sagan. Za sebou máme ťažký rok, najmä obdobie posledných týždňov bolo pre nás nesmierne náročné. Veľmi nás teší, že tvrdá niekoľkoročná práca priniesla úspechy. Aj v talentovej súťaži aj na majstrovstvách sveta," povedala jedna z členiek družstva Alica Vinczeová a doplnila: "Toto je náš život, toto je všetok náš voľný čas. Urobili sme pre výsledok maximum. Verili sme si, jedna druhej i spolu navzájom a vyšlo to."Radosť neskrýval ani prezident Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara: "Som veľmi rád, že už piaty rok môžem konštatovať, že tento rok bol úspešnejší ako vlani. A inak to nie je ani teraz. Peter Sagan, Jozef Metelka, Tatiana Janíčková aj sálové cyklistky robia dobré meno nielen slovenskej cyklistike, ale celej krajine. Každá medaila posúva vpred nielen tých, čo ju získali, ale motivuje aj ostatných k lepším výkonom. Úspechy tiež priťahujú ďalších k nášmu športu. Verím, že z množstva detí, ktoré sa mu rozhodli venovať, vzídu ďalší vynikajúci reprezentanti."

Ešte jedna dobrá správa pre Slovensko: bronzovú medailu na MS masters v cyklokrose v belgickom Mole získal aj ďalší slovenský reprezentant Milan Barényi, úradujúci majster Európy masters vo svojej kategórii.

[Foto na úvode: FB: Nicole Frýbortová - krasojízda]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2022, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up30thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Slovenskí dráhari uspeli v Litve

Slovenskí dráhari uspeli v Litve

Reprezentácia dráhovej cyklistiky zamierila do Litvy na preteky kategórie CL1. Z Panevežysu odchádzali spokojní, keďže si za výsledky na konto pripísali tučnú porciu bodov UCI.
Frýbortová získala pre Slovensko prvú individuálnu medailu z MS v sálovej cyklistike v histórii

Frýbortová získala pre Slovensko prvú individuálnu medailu z MS v sálovej cyklistike v histórii

Slovenská reprezentantka v sálovej cyklistike Nicole Frýbortová získala bronzovú medailu v krasojazde jednotlivkýň na majstrovstvách sveta v Brne. Rodáčka z Čiech premiérovo reprezentovala Slovensko na vrcholnom podujatí.
Pavlendová nedokončila omnium, skončila 17.

Pavlendová nedokončila omnium, skončila 17.

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila v omniu na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku konečné 17. miesto. Dvadsaťtriročná Slovenka síce neabsolvovala celú súťaž, ale napokon ju klasifikovali na poslednej priečke. Po štvrtej disciplíne, nedeľňajšej prvej - individuálnej stíhačke - z pretekov odstúpila. Najvšestrannejšou cyklistkou súčasnosti je Američanka Sarah Hammerová.
keyboard_arrow_up