Zdroj: Facebook: Marian Veverka a Martin Haring

Majstrovstvá Slovenska v cyklokrose: Piaty titul pre Haringa, obhájila aj Keseg Števková

Majstrami Slovenska v cyklokrose sa v nedeľu v Krupine stali Martin Haring (Dukla Banská Bystrica) a Janka Keseg Števková (Outsiterz). Obaja obhájili domáce prvenstvá spred roka z Košíc. V juniorskej kategórii dominoval Jakub Varhaňovský (ŽP Šport, a.s. Podbrezová).

Haring sa stal domácim šampiónom po piaty raz a navyše v neprerušenej sérii. Triumfoval suverénne s náskokom 1:37 min pred najlepším v kategórii do 23 rokov Šimonom Vozárom (CT FIREFLY). Tretí skončil Ondrej Glajza z tímu Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav s odstupom 2:41 min. Súťažilo sa na 2,1 km dlhom okruhu, ktorý cyklokrosári v hlavnej kategórii absolvovali 11-krát. Preteky sprevádzalo zimné počasie, ale rannú námrazu postupne roztápalo slnko a na trati sa hromadilo blato.

Zlomil som ho


"Husté blato a zákruty mi až tak nevyhovujú, trochu som sa toho obával, čo sa po štarte aj ukazovalo. Mali sme však s trénerom jasnú taktiku - skúsiť sa na hrubý výkon zbaviť všetkých súperov čo najskôr. Prvú vlnu nástupu Ondrej Glajza odrazil, no nechcel som nechať nič na náhodu. Keď som trochu predýchal, zaútočil som znova a zlomil som ho. Záver som si už kontroloval a z tohto piateho titulu mám veľkú radosť. Nie je ľahké súťažiť, keď sa nič iné odo mňa neočakávalo. Teraz ma čaká kvalitná príprava, účasť na pretekoch Svetového pohára s vrcholom - majstrovstvami sveta,“ povedal Martin Haring v tlačovej správe SZC.

Veteránsku A-kategóriu ovládol Milan Barényi (Trek KCK Oslany), ktorý len deň predtým získal bronzovú medailu na majstrovstvách sveta v belgickom Mole a do Krupiny prišiel po dlhej ceste z MS. Béčkovú kategóriu "masters" obhájil exmajster sveta v cyklokrose Ondrej Glajza (ŠK Tatry Bike Team Cyklomax). Medzi kadetmi triumfoval Samuel Hollý (CKM Poprad), v spoločnej kategórii žiačok a kadetiek zvíťazila obhajkyňa titulu z minulého roka Radka Paulechová (CyS - Akadémia Petra Sagana. V kategórii starších žiakov si majstrovský titul vybojoval Lukáš Kunštár (ŽP Šport, a.s. Podbrezová) a svoju úspešnú sezónu u mladších žiakov zavŕšil ziskom zlatej medaily Matthias Swarzbacher z rovnakého klubu.

"Po dlhej tradícii MSR v Prievidzi sme sa rozhodli rotovať organizátorov tak, aby sa majstrovské preteky každý rok uskutočnili na inej trati a v inej časti Slovenska. Po predvlaňajšej Trnave a vlaňajších Košiciach boli majstrovstvá pridelené na stred Slovenska do Krupiny, kde sa konali už po niekoľkýkrát v histórii," zhodnotil člen ŠTK SZC Marek

"Predbežne sme si stanovili nominácie na najbližšie svetové poháre v období Vianoc, po ktorých určíme definitívnu nomináciu na januárové majstrovstvá sveta v jednotlivých kategóriách. V Krupine nikto výrazne neprekvapil, každý zhruba potvrdil svoju celosezónnu výkonnosť. Verím, že práve tí najlepší sa ešte o trochu posunú vyššie, aby dokázali viac konkurovať v medzinárodnej konkurencii na MS. Čaká nás ešte dostatok štartov a záverečná príprava na vyladenie formy," povedal reprezentačný tréner Robert Glajza.

Výsledky - MSR v cyklokrose


Muži - elite + kat. do 23 rokov (11x 2,1 km): 1. Martin Haring (Dukla Banská Bystrica) 1:00:34,77 h, 2. Šimon Vozár (Cyklistický tím FIREFLY) +1:37 min, 3. Ondrej Glajza ml. (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav) +2:41, 4. Matej Ulík (Obecný športový klub TATRAN, Liptovská Osada) +3:55, 5. Jakub Kurty (ISAKO Šport) +5:26, 6. Václav Metlička (2x V Team) -1 kolo
Ženy - elite + juniorky (5x 2,1 km): 1. Janka Keseg Števková (Outsiterz) 33:05 min, 2. Tereza Medveďová (CT FIREFLY) +30 s, 3. Tatiana Jaseková (BIKEPRO SK) +1:17.
juniori (7x 2,1 km): 1. Jakub Varhaňovský (ŽP Šport, a.s. Junior) 43:15,42 min, 2. Lukáš Kubiš (ŽP Šport, a.s. Junior) +49 s, 3. Martin Chren (CK Olimpik Trnava) +1:34.
Masters A-kategória (7x 2,1 km): 1. Milan Barényi (Trek KCK Oslany) 43:19 min, 2. Róbert Glajza (CK Banská Bystrica) +1:04, 3. Juraj Karas (PROefekt Ghost Team) +1:07
Masters B-kategória (7x 2,1 km): 1. Ondrej Glajza st. (ŠK "Tatry Bike Team" - Cyklomax) 47:15 min, 2. Jaroslav Buchtík (Športservis Team) +1:22, 3. Henrich Stuhl (Autocentrum Veľký Krtíš) +1:49.

[Foto na úvode: Facebook: Marian Veverka a Martin Haring]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Martin Haring – na výjazde so 14-násobným majstrom SR

Martin Haring – na výjazde so 14-násobným majstrom SR

Tento jazdec zrejme ako jediný u nás dokáže už dlhé roky kombinovať na vysokej úrovni cyklokros, cross country, maratóny, či cestnú cyklistiku. Srdcom je ale stále biker a hlavne "pohoďák" so zmyslom pre humor...
Slovensko pozná svojho šampióna v XCO a Eliminátore

Slovensko pozná svojho šampióna v XCO a Eliminátore

V premenlivom letnom počasí posledných júlových dní sa na trati v Poráči predstavila elita slovenských jazdcov, aby zabojovali o dresy s trikolórou naprieč všetkými kategóriami.
Haring so skalpom Čecha Kulhavého, v Drozdove víťazne aj Keseg Števková

Haring so skalpom Čecha Kulhavého, v Drozdove víťazne aj Keseg Števková

Na druhej slovenskej C1 v MTB XCO, ktorá sa konala tútu sobotu v Drozdove, si po ďalšie víťazstvo na jednotkových pretekoch v kariére prišli Martin Haring (Dukla Banská Bystrica) a Janka Keseg Števková (Outsiterz).
keyboard_arrow_up