Bikovanie v zime - malé zhrnutie

Bikovanie v zime - malé zhrnutie

Tí ktorí sledujú pozorne tieto stránky si všimli, že na tému zimného jazdenia už som niečo „vypotil“. Lenže zima je tu opäť a tak mi napadlo, kým nebude hotová ďalšia časť, spraviť taký menší sumár. Možno príde vhod niekomu novému, kto práve uvažuje nad tým, či sa oplatí jazdiť aj teraz, alebo bicykel na 3 mesiace mumifikovať.

1. časť – Zimný setup


Prvá časť tohto seriálu sa zameriava na niektoré úpravy biku, ktoré pri jazde vo vlhku, blate a snehu môžu prísť vhod. Samozrejme v podstate nie je potrebné robiť žiadnu z nich aby ste mohli v zime jazdiť, skôr je to smer, ktorým som sa ubral, aby bolo s jazdou a údržbou čo najmenej starostí. Celý článok si môžete prečítať TU.

2. časť – Oblečenie ako základ


Neskôr som si uvedomil, že možno by bolo lepšie začať práve touto tématikou. Práve oblečenie v najväčšej miere rozhoduje, ako nás bude jazdenie v zime baviť. Ak budeme celý prepotení a zmrznutí, tak si veľmi ťažko užijeme aj ten najkrajší zasnežený singel a vŕzganie snehu pod kolesami. Každopádne v dnešnej dobe nie je problém vybrať oblečenie do každého počasie – skôr je toho až moc a človek sa v tom trochu stráca. Nájde sa ale zopár kúskov, ktoré by mali tvoriť základ šatníka. Celý článok si môžete prečítať TU.3. časť – Nie je to len o veciach


Môžete mať najlepšie oblečenie na trhu, no ak nebudete jazdiť v zime trochu viac „hlavou“, nikdy z toho nevyťažíte maximum. Práve v zimných podmienkach sa oplatí dodržiavať zopár základných pravidiel (prípadne zásadad), vďaka ktorým si jazdu môžete dokonale užiť a navyše ani nič nestoja . Celý článok si môžete prečítať TU.

4. časť – Chlad na nohy


Takmer u väčšiny cyklistov sú to práve nohy, resp. skôr prsty na nohách, ktoré ako prvé rozhodnú o tom, že je najvyšší čas zamieriť domov. Samozrejme mám úplne rovnaký problém, ale kedže jazdu v zime mám veľmi rád, snažím sa nájsť spôsob, ako si ju maximálne predĺžiť – takže bolo potrebné vyriešiť hlavne tento problém . Celý článok si môžete prečítať TU.

Séria bude pokračovať


Zatiaľ som sa teda dopracoval k 4 častiam, ale plánujem ju opäť postupne trochu rozšíriť. Kedže posledné boli na rade nohy, bolo by celkom fajn sa pozrieť pre zmenu na ruky a vhodný výber rukavíc. Tie vedia rovnako dobre potrápiť, no súčasný výber dostupných modelov dokáže pokryť takmer všetky potreby a situácie. Len si treba dobre vybrať...
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up25thumb_down comments 11 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Bundy do chladnejších podmienok – nenechajte sa prekvapiť PR článok

Bundy do chladnejších podmienok – nenechajte sa prekvapiť

Cyklistika je náročná, pretože kombinuje vysoký výkon a následný vplyv vonkajších podmienok, ako je chlad a vietor. Práve v týchto situáciách vám pomôže tepelne izolačná vrstva, ktorá spĺňa vysoké nároky na funkčnosť.
Ochrana pred dažďom - bundy do psieho počasia PR článok

Ochrana pred dažďom - bundy do psieho počasia

Počas celodenných výjazdov alebo v prípade dochádzania, nás nejedenkrát prekvapí nepriaznivé počasie a musíme sa pred ním chrániť. Nepremokavá bunda je vtedy základom.
Značka Roeckl - špecialista na rukavice na bike, lyže alebo hiking

Značka Roeckl - špecialista na rukavice na bike, lyže alebo hiking

Ako vyzerajú rukavice od značky, ktorá má vo výrobe prax 180 rokov, som zisťoval na modeloch Haines GTX a Lidhult. Ako obstáli na bežkách a túre, ako ich využiť na bike?
keyboard_arrow_up