TOP 10 reportáží v sezóne 2016 - nová definícia blata aj extrémne teplo

TOP 10 reportáží v sezóne 2016 - nová definícia blata aj extrémne teplo

Rebríček zamiešali oproti minulému roku extrémne blatové aj teplé podmienky, ktoré panovali počas niektorých akcií. Navyše čítanosť riadne podskočila smerom hore a napríklad najčítanejšia reportáž v roku 2015 by sa do tohoročného výberu ani nedostala. Pripomenme si spolu tie najčítanejšie a nechajte sa inšpirovať pre nadchádzajúcu sezónu.

1. miesto: ŠKODA Maratón Marikovskou dolinou – nová definícia absolútneho blataReportáž prečítaná: 11 177x

Už pár dní dopredu je jasné, že tento ročník bude skutočne pamätný. Sobota sa blíži a stĺpce zostávajú stále rovnaké, teda rovnako vysoké. V postate, už od piatka rána má nonstop pršať. Keď vidím, že tam nie je žiadna nádej na zlepšenie, začínam si dávať dokopy svoj starý HT. Predsa len, komponenty ako reťaz, kazeta a stred, majú za sebou celú zimu a nebude mi ich ľúto vyhodiť. Autor Imroman a viac už v samotnej reportáži.

2. miesto: AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly – ešte stále máte radi teplo?Reportáž prečítaná: 9 167x

Teploty nad 30°C sľubovali ďalší „nezabudnuteľný“ ročník. Kompletne prerobená trať privítala 3. kolo ŠBOT a bol to skutočne riadny masaker... Autor Imroman a viac už v samotnej reportáži.

3. miesto: ŠKODA Horal MTB maratón 2016 – opäť jeden poriadne dlhý deň v sedle bikuReportáž prečítaná: 7 799x

Horal Krejzi už je u nás naozaj pojem. Trať, ktorá v posledných rokoch narástla až na 132 km s prevýšením 4 400 m je momentálne doslova výzvou a takým alpským pretekom v srdci Slovenska. Navyše, o rok sa práve na nej budú konať majstrovstvá Európy v maratóne, takže bol ideálny čas prísť si „trochu“ potrénovať. Autor Imroman a viac už v samotnej reportáži.

4. miesto: Moje prvé enduro v živote a ešte k tomu KráľovskéReportáž prečítaná: 7 297x

Keby mi niekto na začiatku sezóny povedal, že sa zúčastním Enduro pretekov, asi by som sa z chuti zasmial. Lenže postupne zisťujem, že technika sa dá s trochou cviku veľmi dobre vychutnať aj na menších zdvihoch. Kráľovské Enduro navyše umožňuje účasť aj na XC bikoch, takže nakoniec, prečo nie? Autor Imroman a viac už v samotnej reportáži.

5. miesto: Sella Ronda Hero - slnko, dážď, blato, krúpy, kosa a nečakané víťazstvoReportáž prečítaná: 6 983x

Sella Ronda Hero je doslova kultové podujatie, a to má len 7 rokov. Ak máte radi kopce, určite vás zaujme hodnota prevýšenia 4 200 m na 86 km trase, čo už je tak trochu aj horolezectvo. Po 5 rokoch som sa sem opäť vrátil obrusovať najľahšie prevody. A to som vôbec nepredpokladal, ako to celé nakoniec dopadne... Autor Imroman a viac už v samotnej reportáži.

6. miesto: Donovalský Drapák - pravé vysokohorské podmienkyReportáž prečítaná: 6 401x

Žiadna „masovka“, ale akcia pre MTB fajnšmekrov. Kopce zahalené v mrakoch po rannej búrke však miesto výhľadov sľubovali niečo iné. Čo to bolo? Surová zima, vietor, vysoká vlhkosť, viditeľnosť na 10 metrov a samozrejme aj dostatok blata. Teda podmienky len pre silnejšie MTB nátury. Autor GaliPe54 a viac už v samotnej reportáži.

7. miesto: Kráľ Záhoria – kráľ singlovReportáž prečítaná: 6 329x

Pri rozhovore so spoluúčastníkmi prevládal jednoznačne názor - perfektná, technická a hravá trať. Počasie ako i povrch trate boli takmer ideálne. Autor GaliPe54 a
viac už v samotnej reportáži.

8. miesto: Salzkammergut Trophy – každoročný pokus o prekonanie samého sebaReportáž prečítaná: 6 240x

Salzkammergut Trophy a legendárnych 214 km je ideálny príklad trate, kde je možné súperiť najmä so sebou samým. Pre niekoho stačí stihnúť naozaj prísny limit a neprísť po tme, niekto si nájde svoj vytúžený čas, pod ktorý sa chce konečne dostať. V mojom prípade je momentálne touto métou 12-hodinová hranica, ktorú som sa opäť raz pokúsil prekonať. Pri tom všetkom čaká každý rok kopec skvelých zážitkov... Autor Imroman a
viac už v samotnej reportáži.

9. miesto: ŠKODA Svätojurský MTB maratón – Majstrovstvá Slovenska na poriadne rýchlej tratiReportáž prečítaná: 6 219x

V rámci tohto podujatia sa konali aj Majstrovstvá Slovenska v maratóne. Oproti minulému roku, veru poriadna zmena. Či už v rámci termínu, ktorý sa z konca sezóny presunul na začiatok, ale aj z hľadiska trate. Tá bola oproti minuloročnému Horalovi (130 km a 4 400 m) v podstate polovičná. Autor Imroman a viac už v samotnej reportáži.

10. miesto: ŠKODA Slovenský raj 2016 – veľké fináleReportáž prečítaná: 6 060x

Musím povedať, že som skutočne nečakal, ako obyčajné otočenie trate bude mať vplyv na výsledný pocit z jazdy. Určite je lepšie stúpať po asfaltke a následne sa pustiť po nejakom peknom chodníčku nadol, ako opačne. Aj keď celkovo bola trať technicky jednoduchá, zajazdil som si výborne. V tak vysoko chránenej oblasti akou je Slovenský raj, asi nie je ľahké pustiť maratón hocikade. Autor Imroman a viac už v samotnej reportáži.

A čo ďalšie miesta?


  • 11. miesto: ŠKODA MTB Singletrack maratón Košice, čítanosť: 5 709x, reportáž
  • 12. miesto: Stupava Winter Trophy MTB & Run, čítanosť: 5 701x, reportáž
  • 13. miesto: Author Šela Marathon, čítanosť: 5 644x, reportáž
  • 14. miesto: ŠKODA Stupava Trophy MTB & RUN , čítanosť: 5 532x, reportáž
  • 15. miesto: Kráľovský maratón, čítanosť: 5 409x, reportáž
report_problem Našiel si v texte chybu?

Stupava Winter trophy MTB&RUN

calendar_today 28.01.2017 - 29.01.2017
format_list_numbered 1. kolo - Župný pohár
label MTB - maraton
place Stupava (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up13thumb_down comments 5 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice - ako som si doprial poctivý makeup z kúpeľného bahna

Reportáž: ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice - ako som si doprial poctivý makeup z kúpeľného bahna

Dážď, hmlistá atmosféra hôr, dlhé stúpania a dôležité poučenie. Preteky končia až v cieli a vyváľať sa môžeš aj tam, kde to fakt nečakáš.
Reportáž: ŠKODA Horal MTB maratón – 80 km konečne pod 4 hodiny

Reportáž: ŠKODA Horal MTB maratón – 80 km konečne pod 4 hodiny

Horal a opäť bez trate "Krejzi", teda bez Kráľovej hole? Ok, veď rok ešte počkáme... a čo tak si dať konečne trať "Lejzi" pod 4 hod? Dobrý nápad.
Reportáž: ŠKODA Slovenský raj – krásny ale drsný zároveň

Reportáž: ŠKODA Slovenský raj – krásny ale drsný zároveň

O Slovenskom raji som do tohto víkendu akurát tak počúvala. A keďže si stadiaľ všetci odnášali kopec pekných zážitkov, tento rok som tam nemohla chýbať ani ja.
keyboard_arrow_up