Pozvánka: STAR of SOUTH – nový poľský etapák v tieni Babej hory

Pozvánka: STAR of SOUTH – nový poľský etapák v tieni Babej hory

Naši severní susedia milujú MTB, čoho dôkazom je ďalší etapový pretek, ktorý má možno pre nás trochu zavádzajúci názov. Každopádne, opäť to bude niečo pre milovníkov divočiny a trailov, ktoré ponúka oblasť Beskýd.

Tí, ktorí nás pozorne sledujú si určite všimli, že pravidelne prinášame reportáže z už klasického etapáku Beskidy MTB Trophy. Nový projekt určite nesie mnohé spoločné znaky a pod palec si ho vzal bývalý výborný poľský cyklista Cezary Zamana (mimo iné napr. víťaz Okolo Poľska alebo Critérium du Dauphiné). Ten preskúmal tie najlepšie traily v okolí a rozhodol sa ich ponúknuť vo forme úvodného prologu a 3 hlavných etáp. Samozrejme, skúsenosti s podobnými akciami mu nechýbajú, pretože v súčasnosti organizuje bikové maratóny vrátane najväčšej série - Mazovia MTB Marathon.Pretek sa koná v dátume od 13. do 16. júla a zázemie obstarajú 3 malebné dedinky, ktoré ležia priližne 60 km od Krakowa. Každopádne, pre nás ešte názornejšie poslúži informácia, že celá akcia prebieha v “tieni” kopca Babia Hora (Babia Gora), ktorý je najvyšší vrchol Beskýd s výškou 1 725 m.n.m a ktorý zároveň tvorí najsevernejší bod Slovenska.Etapy sú namixované skutočne rozmanito a prevažujú v nich hlavne výškové metre nad dĺžkou. Kto ale jazdil v Beskydoch, tak určite mi dá za pravdu, ako “pomaly” tam kilometre naskakujú a aj porcia okolo 60 km vie poriadne vytrápiť. Dĺžky etáp a náročnosť záleží od zvoleného variantu, v ponuke je verzia pre náročných (Pro), prípadne kratší variant (1/2 Pro). Spomínaný prolog je v podstate časovka na 7 km, ktorá vedie aj po technickom traili a zároveň nadelí štartové polia podľa výkonnosti. Druhá etapa už ponúka poctivých 2 200 výškových metrov, tretia, kratšia - 1 340 m a záverečná opäť väčšiu porciu okolo 2 000 m – všetko platí pre variant Pro. Každopádne, prvotným cieľom je poskytnúť bikerom hlavne nové traily, trochu divočiny a poriadnu porciu MTB. Navyše oblasť Babej Hory je skutočne známa pre svoje nevyspytateľné počasie...

Pravdepodobne najlepšou motiváciou bude porcia “pohyblivých” obrázkov z terénu, ktoré slúžia zároveň ako stručné predstavenie
Zrejme ste si všimli, že podujatie sa koná v hlavnej sezóne, kedy je už na výber veľké množstvo akcií, ale organizátori pevne veria, že vďaka charakteru tratí a celkovej atmosfére si nájde svojich fanúšikov. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte prosím domovskú stránku podujatia mazoviamtb.pl.

Gwiazda Południa - STAR of SOUTH

calendar_today 13.07.2017 - 16.07.2017
label MTB - maratón
place Stryszawa (Poľsko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up7thumb_down
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Baynach MTB Marathon – ukončite sezónu v krásnom prostredí viníc

Pozvánka: Baynach MTB Marathon – ukončite sezónu v krásnom prostredí viníc

Tohtoročná sezóna organizátorom maratónov veľmi nepraje, no napriek tomu to mnohí nevzdávajú a robia všetko preto, aby sme si mohli kvalitne pojazdiť. Inak to nie je ani v prípade Občianskeho združenia REGIÓN PONDUS.
Pozvánka: Príďte si porovnať sily na ŠKODA MTB Maratón Rajecké Teplice

Pozvánka: Príďte si porovnať sily na ŠKODA MTB Maratón Rajecké Teplice

September je plný akcií - či už ide o súťažné alebo menej pretekárske podujatia. Maratón ŠKODA v Rajeckých Tepliciach je svojím charakterom blízky obom. Spája totiž pôžitok z jazdenia s možnosťou porovnávať sa s ostatnými.
Pozvánka: Kaktus Bike Stupava Trophy už tento víkend - stále je šanca sa zúčastniť

Pozvánka: Kaktus Bike Stupava Trophy už tento víkend - stále je šanca sa zúčastniť

Už o niekoľko dní sa 29. augusta v okolí Bratislavy postaví niekoľko sto účastníkov na štart Kaktus Bike Stupava Trophy. Jedna vec je však stále aktuálna - voľné miesta na nezabudnuteľný zážitok.
keyboard_arrow_up