Pozvánka: STAR of SOUTH – nový poľský etapák v tieni Babej hory

Pozvánka: STAR of SOUTH – nový poľský etapák v tieni Babej hory

Naši severní susedia milujú MTB, čoho dôkazom je ďalší etapový pretek, ktorý má možno pre nás trochu zavádzajúci názov. Každopádne, opäť to bude niečo pre milovníkov divočiny a trailov, ktoré ponúka oblasť Beskýd.

Tí, ktorí nás pozorne sledujú si určite všimli, že pravidelne prinášame reportáže z už klasického etapáku Beskidy MTB Trophy. Nový projekt určite nesie mnohé spoločné znaky a pod palec si ho vzal bývalý výborný poľský cyklista Cezary Zamana (mimo iné napr. víťaz Okolo Poľska alebo Critérium du Dauphiné). Ten preskúmal tie najlepšie traily v okolí a rozhodol sa ich ponúknuť vo forme úvodného prologu a 3 hlavných etáp. Samozrejme, skúsenosti s podobnými akciami mu nechýbajú, pretože v súčasnosti organizuje bikové maratóny vrátane najväčšej série - Mazovia MTB Marathon.Pretek sa koná v dátume od 13. do 16. júla a zázemie obstarajú 3 malebné dedinky, ktoré ležia priližne 60 km od Krakowa. Každopádne, pre nás ešte názornejšie poslúži informácia, že celá akcia prebieha v “tieni” kopca Babia Hora (Babia Gora), ktorý je najvyšší vrchol Beskýd s výškou 1 725 m.n.m a ktorý zároveň tvorí najsevernejší bod Slovenska.Etapy sú namixované skutočne rozmanito a prevažujú v nich hlavne výškové metre nad dĺžkou. Kto ale jazdil v Beskydoch, tak určite mi dá za pravdu, ako “pomaly” tam kilometre naskakujú a aj porcia okolo 60 km vie poriadne vytrápiť. Dĺžky etáp a náročnosť záleží od zvoleného variantu, v ponuke je verzia pre náročných (Pro), prípadne kratší variant (1/2 Pro). Spomínaný prolog je v podstate časovka na 7 km, ktorá vedie aj po technickom traili a zároveň nadelí štartové polia podľa výkonnosti. Druhá etapa už ponúka poctivých 2 200 výškových metrov, tretia, kratšia - 1 340 m a záverečná opäť väčšiu porciu okolo 2 000 m – všetko platí pre variant Pro. Každopádne, prvotným cieľom je poskytnúť bikerom hlavne nové traily, trochu divočiny a poriadnu porciu MTB. Navyše oblasť Babej Hory je skutočne známa pre svoje nevyspytateľné počasie...

Pravdepodobne najlepšou motiváciou bude porcia “pohyblivých” obrázkov z terénu, ktoré slúžia zároveň ako stručné predstavenie
Zrejme ste si všimli, že podujatie sa koná v hlavnej sezóne, kedy je už na výber veľké množstvo akcií, ale organizátori pevne veria, že vďaka charakteru tratí a celkovej atmosfére si nájde svojich fanúšikov. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte prosím domovskú stránku podujatia mazoviamtb.pl.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Gwiazda Południa - STAR of SOUTH

calendar_today 13.07.2017 - 16.07.2017
label MTB - maratón
place Stryszawa (Poľsko)

Imroman 
Páči sa ti tento článok? thumb_up7thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: BAYNACH MTB Marathon - preteky medzi strapcami hrozna

Pozvánka: BAYNACH MTB Marathon - preteky medzi strapcami hrozna

Maratón pomenovaný po vinárstve BAYNACH ponúka nezvyčajné prostredie viníc na zmeranie si síl, ktoré nám zostali po letnej časti sezóny.
Pozvánka: Mesiac september – začiatok jesene a nabitý program

Pozvánka: Mesiac september – začiatok jesene a nabitý program

Leto už budeme mať o pár týždňov oficiálne za sebou, ale pretekový kalendár rozhodne nekončí.
Pozvánka: Istrofinal Snežnický MTB maratón - tento rok aj so žilinskou „ikonou”

Pozvánka: Istrofinal Snežnický MTB maratón - tento rok aj so žilinskou „ikonou”

Preteky v Kysuckej vrchovine si vybudovali svoje renomé medzi pretekármi a písať sa bude už 10. ročník.
keyboard_arrow_up