Zdroj: zdroj: facebook Martin Haring

Pätorka Slovákov s cieľom prvej polovice výsledkov

Päť slovenských reprezentantov sa počas nastávajúceho víkendu predstaví na vrchole cyklokrosovej sezóny - majstrovstvách sveta v luxemburskom meste Bieles. Aktuálne už trénujú na majstrovskej trati priamo v dejisku šampionátu.

V hlavnej elitnej kategórii mužov bude reprezentovať Martin Haring (Dukla Banská Bystrica), ktorý je päťnásobným majstrom Slovenska v tejto disciplíne. V kategórii do 23 rokov to budú Šimon Vozár (Cyklistický tím Firefly) a Matej Ulík (Tatran Liptovská Osada). Vozár zaznamenal v posledných dvoch pretekoch Svetového pohára výborné umiestnenia, keď v Ríme skončil na 13. mieste a v holandskom Hoogerheide bol dvadsiaty. Medzi ženami do 23 rokov sa na štart postaví Tereza Medveďová (Cyklistický tím Firefly) a medzi juniormi Jakub Varhaňovský (ŽP Šport, a.s.). Realizačný tím: tvorí Marek Varhaňovský (vedúci výpravy), Róbert Glajza (tréner), Ľuboš Puškár (mechanik)

"Pri nominácii tréner a komisia zohľadnili základné kritériá zväzu. Z elitných pretekárov dokázal plniť tieto kritériá na Svetových pohároch a majstrovstvách Európy len majster Slovenska Martin Haring. V kategórii žien do 23 rokov sa to podarilo Tereze Medveďovej. Rastúcu formu na posledných dvoch významných podujatiach ukázal Šimon Vozár. Veľmi tesne zaostal o niekoľko miest za touto métou na predošlých Svetových pohároch aj pretekár do 23 rokov Matej Ulík. Nakoľko máme záujem podporiť mladých pretekárov, ktorí nemajú ešte stabilnú výkonnosť, no vidíme v nich potenciál rozvoja, posielame na MS aj juniorského majstra SR Jakuba Varhaňovského. V budúcej sezóne sa v partnerskom českom Tábore konajú majstrovstvá Európy, tam je v pláne účasť širšieho kádra, rovnako ako na Svetových pohároch CDM, kde sme prerotovali aj túto sezónu všetkých potenciálnych kandidátov, ktorí prejavili záujem o štart,“ uviedol k nominácii Martin Fraňo, predseda komisie pre cyklokros SZC, a dodal: "Cyklokros je v mnohom aj o šťastí a technických zaváhaniach. Dúfam, že sa nám technické problémy tentoraz vyhnú a budeme úspešnejší ako v minulom roku. Podmienky na prípravu mali pretekári dobrú, verím, že zúročia, čo natrénovali." Podľa trénera Róberta Glajzu najväčším želiezkom v ohni je Haring, ktorý pred rokom medzi elitou skončil na 29. mieste.

"V jeho kategórii je však aj najväčšia konkurencia. Pri troche šťastia by mohol skončiť do dvadsiateho miesta. Tereza Medveďová má síce nevyrovnané výkony, ale keď jej sadne deň, tiež je schopná spraviť dobrý výsledok. Svojimi výsledkami v posledných pretekoch príjemne prekvapuje Šimon Vozár. Verím, že sa všetci zúčastnení popasujú o základný cieľ - skončiť v prvej polovičke výsledkovej listiny. Záverečnú prípravu spojenú s účasťou na Svetových pohároch CDM sme absolvovali v Taliansku a Holandsku. Aktuálne už najazďujeme trať MS. Podmienky sú premenlivé, zima sužuje celú Európu, aj krajiny, kde je sneh a mráz skôr raritou. Tak to bolo aj v Ríme a neskôr v Holandsku. Aj tu v noci mrzne a cez deň sa teplota pohybuje len okolo nuly, takže sa pripravujeme na blatistú rozmŕzajúcu šmykľavú trať," informoval reprezentačný tréner Robert Glajza v tlačovej správe SZC.

Ako prví sa v sobotu 28. januára o 11.00 h postavia na štart juniori, o 13.00 h sa začnú preteky žien do 23 rokov, od 15.00 h prídu na rad ženy v kategórii elite. Majstrovstvá sveta vyvrcholia v nedeľu 29. januára od 15.00 h bojom o medaily v elitnej kategórii mužov. Ešte predtým od 11.00 h sa o medaily pobijú pretekári do 23 rokov.

[Foto na úvode: zdroj: facebook Martin Haring]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2022, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Keby bolo kedy, ale v zjazde na majstrovstvách sveta sme sa skoro mohli radovať z medaily. Hlavné je, že Slovensko má v gravity disciplínach skutočne veľký talent.
Majstrovstvá sveta Val di Sole – dychberúce súboje a veľké návraty

Majstrovstvá sveta Val di Sole – dychberúce súboje a veľké návraty

Návrat legendy na trón, ďalšie technické problémy Cinka a množstvo zaujímavých príbehov. Poďte si s nami pripomenúť okamihy z MS v rámci cross country a rovnako dojmy nášho Martina Haringa.
Martin Haring – na výjazde so 14-násobným majstrom SR

Martin Haring – na výjazde so 14-násobným majstrom SR

Tento jazdec zrejme ako jediný u nás dokáže už dlhé roky kombinovať na vysokej úrovni cyklokros, cross country, maratóny, či cestnú cyklistiku. Srdcom je ale stále biker a hlavne "pohoďák" so zmyslom pre humor...
keyboard_arrow_up