Keď bežné veci nemusia vyzerať úplne bežne

Keď bežné veci nemusia vyzerať úplne bežne

PR článok

Austrálska značka KNOG je známa svojím, tak trochu iným prístupom. U doplnkov, ktoré väčšina z nás berie ako „škaredé“ a nutné príslušenstvo, dokáže ponúknuť produkty, ktoré celkový design nerušia, ale dokonca ho pekne dopĺňajú. Pritom samozrejme stále 100 % plnia svoju primárnu funkciu.

Ponuka sa v prvom rade orientuje na základné príslušenstvo a drobnosti, ktoré potrebuje každý, kto bicykel nepoužíva len pre zábavu, ale aj ako dopravný prostriedok do práce alebo mesta. Práve vtedy človek ocení ich funkčnosť a originálny design.

Svetlá – hlavne byť videný


Veľkú časť svetiel v ponuke KNOG má jasný účel – byť v prvom rade videný, čo je úplný základ pre pohyb na akejkoľvek ceste a rovnako pri používaní bicykla ako dopravného prostriedku. Určite poznáte tie situácie napr. na jar, kedy sa vraciate s poslednými lúčmi svetla a mnohokrát si hovoríte, že by sa zišlo aj nejaké to svetlo. Tieto svetielka sú maličké a navyše kvalitne spracované a jednoducho ich budete chcieť voziť so sebou. Spoločným znakom týchto svetiel je v prom rade spomínané kvalitné spracovanie, zaujímavý design a tiež ľahká montáž bez potreby akéhokoľvek náradia.

Blinder Mini Chippy


Skutočne miniatúrnymi rozmermi sa môže pochváliť model Chippy. Pri hmotnosti 18 g dokáže poskytnúť 20 lumenov, zadná verzia 11 lumenov. To stačí, aby ste boli viditeľný na vzdialenosť okolo 800 metrov. Navyše majú reflexný povrch, čo ešte viac zvyšuje bezpečnosť. Výhodou je skutočne veľmi ľahké uchytenie, ktoré sedí rovnako na klasické, ako aj oversised priemery. Navyše nemá problém ani s aeroprofilom – či už v prípade riadítok alebo sedlovky. Tieto uchytenia sú vymeniteľné v prípade poškodenia. Šikovné je dobíjanie pomocou USB, a to bez potreby akéhokoľvek kábla. USB port je priamo súčasťou svetla, stačí ho len „pichnúť“ do počítača. Podľa zvoleného módu dokážu svietiť v dĺžke 1,8 – 10 hod. Na výber je z 3 modelov a 4 farieb ako pre predné, tak aj zadné svetlo.Blinder Mob


Svetlá z modelového radu Blinder MOB sa ideálne hodia pre dlhšie dojazdy domov, keďže ponúkajú 80 lumenov a stále v podstate miniatúrne rozmery vrátane nízkej hmotnosti - 35 g. Vďaka tomu už nebudete iba videný, ale budete aj vidieť na cestu pred sebou v prípade, že vás zastihne tma. Samozrejme, na jazdenie po traili to nie je, no prvoradé je dostať sa bezpečne domov. Napríklad model The Face má svetelný lúč s uhlom 35 stupňov a batéria vydrží pri maximálnom výkone 2,5 hod. Nabíjanie prebieha opäť pomocou USB konektora, ktorý je súčasťou svetla, takže netreba žiadne otravné káble. Odolnosť je charakterizovaná štandardom IP67, čo zahŕňa napr. aj ponorenie do vody po dobu 30 min., takže nejaký dážď mu nerobí problém.

V podstate podobné parametre ponúka model Eyeballer, ale s upraveným svetelným kužeľom, ktorý je užší – konkrétne 15 stupňov. Vďaka dvojici ľahko vymeniteľných úchytov je možné ho veľmi jednoducho prehadzovať medzi bicyklami, ktoré majú rozdielny priemer riadítok a problém nemá ani s „aero“ profilom. V hustej premávke oceníte model MR CHIPS, ktorý vďaka svojej konštrukcii 120-stupňového svetelného kužeľa a reflexnému sklu umožní, aby ste boli dobre videní aj zboku – či už vo verzii predného svetla, ktoré dokáže poskytnúť 80 lumenov alebo 44 lumenov pri verzii zadného svetla.

Zrejme najdôležitejšie pri pohybe na ceste je byť videný zozadu a za týmto účelom dokonale poslúži zadné svetlo V KID GRID. Dokáže ponúknuť 44 lumenov, vďaka čomu vás dokážu spozorovať na vzdialenosť 1,2 km a špecialitou je 16 miniatúrnych LED diód, vrátane reflexného bočného krytu. Svetelný kužeľ svieti pod uhlom 90 stupňov, takže aj z boku budete dostatočne viditeľný. Nechýba opäť jednoduché USB nabíjanie bez potreby kábla, možnosť upevnenia v podstate na každú sedlovku vrátane tých „aero“ a ochrana IP67 proti vplyvom prostredia.Blinder Road


Okrem pohotovostných, prípadne „dojazdových“ svetiel, nechýba v ponuke aj niečo viac výkonnejšie. Model Blinder Road 400 už podľa názvu cieli na „milovníkov asfaltu“, pretože svetlo ponúka výborný pomer výkonu a malých rozmerov. Práve kompaktnosť je pre cestných cyklistov dôležitá, pretože nie každý si na svoj stroj chce nahodiť veľké svetlo a ešte väčší akumulátor. Používa 2 svetelné diódy, ktoré ponúknu 400 lumenov a kvalitnú optiku – navyše je možné voliť z 11 svetelných režimov, ktoré zahŕňajú aj rôzne kombinácie šírky svetelného kužeľa. Použitá LI-POL batéria sa opäť nabíja jednoducho cez USB integrovaný konektor. Elektronika a prepracované chladenie sa postará o to, aby vám svetlo „nevädlo“, pričom výdrž sa pohybuje od 8,5 hod. po 1 hod. v maximálnom výkone. Rovnako je možné vyberať zo štyroch farebných kombinácií.

Lacnejšou a trochu menej výkonnou alternatívou je verzia Blinder Road 250, kde už číslo v názve prezrádza svietivosť 250 lumenov. Konštrukcia a základné vlastnosti zostali rovnaké. Takisto sa obidve svetlá dajú veľmi ľahko umiestniť na prilbu, kde vďaka nízkej váhe nebudú vôbec prekážať. Zadný Road R70 – 2 rôzne diódy, 3x pre blízke intenzívne svetlo a jedna do diaľky pod uhlom v smere auta.Computer NERD


V rovnakom štýle jednoduchosti a funkčného designu sa nesie aj séria cyklopočítačov. Odlišujú sa počtom funkcií, ale základné charakteristiky majú rovnaké. Computer je osadený v silikónovom puzdre a umožňuje skutočne jednoduchú montáž. Prenos je bezdrôtový, a teda nepotrebujete žiadne rušivé káble. Navyše, telo sa dá veľmi ľahko vybrať zo silikónového obalu a pootočiť, takže si môžete vybrať, či pôjde na predstavec alebo riaditká. Tlačidlá by ste na jeho tele hľadali márne, ovláda sa pomocou jednoduchého „ťukania“ na displej. K dispozícii sú verzie s 5, 9 alebo 12 funkciami.Zvončeky


U nás ste sa zrejme najčastejšie mohli s týmto výrobcom stretnúť vďaka zvončeku OI Bike Bell, ktorého design je naozaj originálny a hlavne nenápadný, takže ste si ho možno ani nevšimli. V podstate sa im podarilo prerobiť, tradične nie príliš pekný doplnok bicykla na niečo originálne, čo hlavne neruší celkový vzhľad (skôr naopak) a pritom skvelo funguje. Navyše zvonček stále veľmi dobre plní aj svoju primárnu úlohu – teda prenikavo zvoní. Telo je kovové a opracované technológiou CNC. Na výber sú 2 veľkosti: malá, ktorá pasuje iba na priemer 22,2 mm a veľká, ktorá zvládne priemer od 23,8 mm až po oversized 31,8 mm. Samozrejme nechýbajú viaceré farebné prevedenia, ktoré sa stále držia v elegantnej rovine. Odtiene sú v podstate rovnaké ako majú napr. svetielka Blinder Mini, takže si môžete všetko pekne doladiť.

Zámky


Ak bicykel používate aj ako dopravný prostriedok, zrejme sa nevyhnete poriadnemu zámku – zvlášť v dnešnej dobe. Tie opäť nemusia vyzerať ako „nepríjemná“ nutnosť, a pritom môžu plniť svoju primárnu funkciu čo najlepšie. Takým zámkom je napríklad Strongman, ktorý pod silikónovým povrchom skrýva 13 mm hrubú tvrdenú oceľ. Dokáže odolávať silám väčším ako 2 kNm vrátane takých, ktoré nepôsobia priamo, ale napr. aj v krute. Taktiež si svoje vlastnosti zachováva v mraze a nepodlieha korózii alebo iným vplyvom prostredia. Tento zámok tiež dostal najvyššiu bezpečnostnú akreditáciu pre danú kategóriu v rámci Veľkej Británie a Holandska.

Trochu iné vlastnosti má veľmi ľahký a prenosný model Milkman. Jeho najväčšou devízou sú skutočne miniatúrne rozmery a spratnosť, vďaka čomu ho ľahko vložíte do vrecka dresu. Poslúži najmä na základnú ochranu, keď sa potrebujete len na chvíľu vzdialiť, prípadne máte bicykel na dohľad a nechcete, aby niekto nasadol a zdrhol. Oceľové lanko má dĺžku 90 cm a celý zámok váži iba 142 g. No a samozrejme, opäť si môžete vybrať zo širokého spektra farieb.Zaujímavou novinkou v ponuke je tá pod označením PWR. Ak ste často závislý od zdroja energie, či už pre potreby jazdenia v noci alebo máte blízko k outdooru, riešením môže byť práve KNOG, a to preto, že:
  • môžete využiť niekoľko variant svetiel s odlišnými režimami, ktoré sa programujú pomocou aplikácie
  • môžete nabiť svoj mobil, tablet, gps alebo Go-Pro
  • môžete napojiť PWR na helmu alebo lampičku, keď sa vydáte kempovať
  • môžete si vychutnať hudbu a pripojiť bluetooth reproduktor

Vďaka širokej škále držiakov a nadstavcov sa ľahko uchytí na rámovú trubku a jednotlivé zariadenia umiestnite tam, kde vám to vyhovuje. Je len na vás, ako ho ideálne využijete, no PWR bude vždy po ruke, keď ho budete najviac potrebovať.Design a úžitkové vlastnosti produktov


KNOG ide tak trochu iným smerom a veľmi dobre kombinuje design a úžitkové vlastnosti produktov. Silnou stránkou je tiež skutočne bohatý výber farebných prevedení takmer pri každom jednom. Ak vás tieto doplnky zaujali, navštívte aj oficiálnu stránku výrobcu - knog.com.au, kde nájdete všetky dostupné produkty a tiež presné parametre vrátane doplnkových informácií.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Video: Blatníky a ebiky - tipy na typy play_arrow

Video: Blatníky a ebiky - tipy na typy

Dá sa chrániť pred striekajúcou vodou a blatom úplne? V čom sú špecifické ebiky pri kúpe blatníkov? Aký typ ebiku má výhodu oproti ostatným?
Hydratácia - dopĺňanie tekutín na výjazdoch či pretekoch PR článok

Hydratácia - dopĺňanie tekutín na výjazdoch či pretekoch

Jedna z najdôležitejších zásad je správna a dostatočná hydratácia. Pozrime sa spoločne na pár zaujímavých produktov v tejto kategórii.
Video: Trénuj pomaly, jazdi rýchlo – efektívny tréning s Petrom Zánickým play_arrow

Video: Trénuj pomaly, jazdi rýchlo – efektívny tréning s Petrom Zánickým

Prečo sa oplatí v tréningu spomaliť, aké sú časté chyby hobby jazdcov a ako aj z minima času vyťažiť postupný nárast kondície. Viac v rozhovore s bývalým trénerom Petra Sagana.
keyboard_arrow_up