Slovák Tomáš Višňovský na Absa Cape Epic bude bojovať o popredné priečky

Slovák Tomáš Višňovský na Absa Cape Epic bude bojovať o popredné priečky

Už len necelý mesiac ostáva do štartu najsledovanejšieho MTB preteku dvojíc Absa Cape Epic, ktorý sa každým rokom ide v okolí Kapského mesta v Juhoafrickej republike.

Presne 650 dvojic sa vydá v nedeľu 19. marca v ústrety 8 etapám o celkovej dĺžke 691 km s prevýšením 15 400 metrov. Nebudú chýbať viaceré známe osobnosti súčasnej MTB scény, no rovnako aj zaujímavé kombinácie ako napr. José Antonio Hermida a Joaquim Rodriguez alebo ďalšie bývalé hviezdy cestného pelotónu Cadel Evans a George Hincapie. V tohtoročnom ročníku sa na štart postaví aj slovenský pretekár Tomáš Višňovský, jazdec PROefekt tímu, ktorý bude štartovať s českým pretekárom Filipom Adelom (Superior MTB Team). Tím s názvom Mitas Superior, ktorý v minulých dvoch rokoch atakoval umiestnenie v TOP 10 (skončil na 12. a 15. mieste), bude chcieť práve s Tomášom preniknúť ešte bližšie k prvej desiatke. Tomáš tak bude prvým elitným mužským slovenským jazdcom, ktorý štartuje v JAR na Absa Cape Epic. Tím Mitas Superior po novom vnáša do prípravy na takto ťažký pretek viac metodiky. Obaja pretekári prešli začiatkom februára športovou diagnostikou u trenéra Mgr. Juraja Karasa, PhD z PROefekt tímu. „Výkonnostne sú na tom Tomáš s Filipom veľmi podobne, silovo aj vytrvalostne vykazujú v tomto období veľmi dobré hodnoty. Smerom k Epicu ešte nastavíme obom pretekárom taký plán, aby dokázali optimálne využiť svoje schopnosti a tiež vedeli o silných a slabých stránkach seba aj parťáka.“

Hlavné hviezdy Cape Epic 2017
Tomáš s Filipom sa v týchto dňoch spoločne pripravujú na Malorke. Po príchode ešte absolvujú jeden záťažový test a už začiatkom marca sa presúvajú do JAR, konkrétne do mestečka Hermus, kde bude prebiehať potrebná aklimatizácia na miestne podmienky.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up31thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Cape Epic – dominancia jazdcov XCO

Cape Epic – dominancia jazdcov XCO

V nedeľu si prach konečne sadol a Cape Epic spoznal nových víťazov. Dalo by sa aj povedať, že jazdci a hviezdy XCO scény mali výrazne navrch.
Cape Epic 2019 – prvá a dramatická polovica za nami

Cape Epic 2019 – prvá a dramatická polovica za nami

Najväčší bikový etapák je vo svojej polovici a o napínavé momenty rozhodne nie je núdza. Smutnou správou je, že Tomáš Višňovský musel pre zdravotné problémy odstúpiť.
Cape Epic opäť aj s Tomášom Višňovským – aké sú ambície?

Cape Epic opäť aj s Tomášom Višňovským – aké sú ambície?

V marci sa môžete tešiť, že dres majstra Slovenska sa ukáže na najprestížnejšom maratónskom podujatí na svete. A rozhodne by mal byť vidieť vpredu...
keyboard_arrow_up