Cestné modely Bianchi 2017  – aerodynamika, komfort a design, ktorý sa v dave nestratí

Cestné modely Bianchi 2017 – aerodynamika, komfort a design, ktorý sa v dave nestratí

PR článok

Pozrite si vybrané modely od Bianchi, ktoré ponúknu rýchlosť, komfort a tiež aj niečo v dostupnejšom kabáte s jasným talianskym rukopisom.

Talianske Bianchi patrí k typom bicyklov, ktoré veľmi ľahko rozoznáte na prvý pohľad. Navyše dokáže kombinovať svoj unikátny vzhľad s adekvátnou kvalitou a ponúka vždy určitú pridanú hodnotu, o čom vás presvedčí nekompromisné Oltre XR4, pohodlné Infinito CV Disc alebo dostupný model Intenso.

Oltre XR4 – nielen aerodynamika


Tento model nie je tak úplne horúca novinka, no stále sa jedná o pomerne čerstvý prírastok v rodine Bianchi. Predstavený bol na minuloročnej Tour de France a stále priťahuje pohľady a zbiera najlepšie hodnotenia v testoch. V prvom rade je to najmä vďaka výnimočnej kombinácii aerodynamiky a pohodlia, čo bol hlavný zámer konštruktérov – o dizajne ani nehovoriac. Aerodynamické rámy sa stále považujú za pomerne „tvrdé“ a nekompromisné čo sa tlmenia vibrácií týka. Túto výhodu jazdci ocenia najmä pri dlhých tratiach a rovnako vynikne pri vyššom tlaku v plášťoch alebo galuskách. Ako bola táto kombinácia dosiahnutá? V prvom rade pre minimalizáciu odporu vzduchu bola využívaná vizualizácia prúdenia, ktorá sa hojne uplatňuje napr. v prípade Formuly 1. Následne sa pomocou potrebných úprav na ráme dokázali ušetriť ďalšie dôležité watty oproti predchádzajúcej verzii XR2.Potrebný komfort sa dosiahol použitím technológie Countervail, ktorá už bola overená napr. pri modeloch Infinito určených pre náročné kockové klasiky. V podstate sa jedná o implementovanie viskoelastického materiálu do štruktúry karbónu, vďaka čomu dochádza k tlmeniu nepríjemných drobných vibrácií. Hlavným zámerom vytvorenia pohodlnejšieho aerodynamického bicykla je myšlienka, že vďaka zlepšenému komfortu dokáže jazdec po dlhšiu dobu zaujať pomerne náročnú agresívnu polohu, výsledkom čoho môže ísť v podstate rýchlejšie. A to všetko pri veľmi nízkej váhe, keďže rám vo veľkosti 55 má približne 980 g, vidlica 370 g. To sú vzhľadom na tvarovanie a profil trubiek veľmi dobré hodnoty vo svete „aeromodelov“. Práve vďaka tomu sa XR4 stal najviac používaným univerzálom u jazdcov tímu Lotto NL Jumbo v sezóne 2017. Do extrémnych stúpaní padne potom výber na ďalší skvost – Specialissimu (Test: Bianchi Specialissima - kráľovná cestných bicyklov na vlastnej koži).Oltre XR4 sa nesie v duchu rýchlej jazdy, a teda agresívnej geometrie. Okrem tradičnej farby „celeste“ je možné zohnať aj menej nápadnú tmavú verziu. Dostupné sú taktiež modely osadené talianskym Campagnolom, japonským Shimanom alebo americkým SRAMom a rovnako aj samostatný rám. Celkovo je na výber 7 veľkostí (47, 50, 53, 55, 57, 59, 61).

Bianchi Oltre XR4 Ultegra


Jedna z najdostupnejších verzií XR4 je postavená na sade Shimano Ultegra 11 sp. Na poste kolies sa nachádza model Fulcrum Racing Quattro C17 a doplnky sú od talianskeho Reparto Corse.Bianchi Oltre XR4 Red eTap


Na druhej strane stojí model, ktorý je postavený na ešte stále pomerne horúcej novinke – bezdrôtovej sade SRAM eTap. Výhodou je dokonale čistý vzhľad bez káblov, presný chod a veľmi ľahká údržba. Riadítka s predstavcom tvorí „aero-kombo“ Vision Metron 5D, kolesá dodal Fulcrum v prevedení Racing Zero C17.Infinito CV Disc

Tento model má opäť pôvod v profesionálnom pelotóne. Cieľom bolo vytvoriť stroj, ktorý bude s prehľadom zvládať náročné kockové klasiky a kde ponúkne potrebnú stabilitu a komfort. Výsledkom bolo Infinito, pri ktorom v Bianchi prvýkrát použili vyššie spomínanú technológiu Countervail. Žiadne tlmiace vložky ani zložité konštrukcie, tým najväčším tlmičom je samotný rám. Výsledok bol viac než dobrý, pretože Countervail prenikol aj do ďalších modelových radov.Celkovo je Infinito prispôsobené na dlhšiu, ale stále pomerne športovú jazdu (geometria endurance racing) a taktiež zvládne bez problémov aj horšie cesty vďaka možnosti použitia širokých 28 mm plášťov. Hodí sa ako univerzálny bicykel na tréning a rovnako bez problémov zvládne aj rýchlu športovú jazdu alebo preteky – veď rovnaký rám zdolával tie najťažšie pasáže slávneho Paris-Roubaix. Pomerne novším prírastkom v rodine Infinito je model postavený na kotúčových brzdách, ktoré pri správnom použití dokážu ponúknuť svoje výhody, hlavne pri celoročnom jazdení po našich cestách. Dostupných je celkovo až 8 veľkostí (47, 50, 53, 55, 57, 59, 61, 63 ).

Bianchi Infinito CV Disc Ultegra Mix


Najdostupnejší variant postavený na kotúčových brzdách tvorí mix sady Ultergra a Shimano 105. Brzdy sú zo série BR-RS505 a jedná sa o hydraulický model. Kolesá dodalo rovnako Shimano v prevedení WH-RX010 Disc a doplnky sú z dieľne Reparto Corsa.Intenso


Samozrejme, modely postavené na technológii Countervail sú cenovo vyššie. Odpoveďou je Intenso, ktorý by sa dal označiť ako menší brat Infinita. S ním zdieľa rovnakú geometriu a v podstate aj celkové zameranie. Na boj s vibráciami používa rozdielnu technológiu s názvom K-VID. Jedná sa o akési kevlarové vložky (inzerty) v konštrukcii rámu pomáhajúce k lepšiemu tlmeniu. Rám tým nestráca na svojej celkovej tuhosti, ktorá je aj v prípade Intenso na vysokej úrovni a určite bez problémov zvládne nejeden poriadne rýchly výjazd. Taktiež nechýba ani verzia postavená na kotúčových brzdách.

Intenso Potenza 11


Ešte pomerne nová sada Campagnolo Potenza tvorí základ tejto verzie. Nahradila sadu Athena a tvorí v podstate alternatívu k populárnej Ultegre od Shimana. Kolesá Fulcrum Racing Corsa a doplnky od Reparto Corsa finalizujú celok.Intenso Disc 105 11 sp Compact


V prípade záujmu o kotúčové brzdy je zaujímavou voľbou model postavený na sade Shimano 105 s hydraulickými kotúčovými brzdami BR-RS505. Nechýbajú ani pevné osky vpredu aj vzadu. Kolesá Fulcrum Racing Sport Disc a tradičné doplnky Reparto Corsa sú už opäť z talianskej produkcie.Či už ste fanúšikom rýchlej športovej jazdy, pretekov alebo dávate prednosť skôr výletom aj trochu mimo ideálne cesty, v bicykloch Bianchi nájdete dokonalého partnera. Na výber je široká paleta modelov a presné informácie nájdete na stránke: bianchi.sk.report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Video: CTM doplnky ako ich nepoznáte - bikeri bikerom play_arrow

Video: CTM doplnky ako ich nepoznáte - bikeri bikerom

Je čas na nový pohľad na doplnky CTM? Zaslúžia si rovnaký rešpekt, ako obľúbené biky s nápisom CTM?
Predsezónny príhovor – čo je nové v MTBIKER shope?

Predsezónny príhovor – čo je nové v MTBIKER shope?

Áno, vieme to. Sezóna nikdy nekončí. Predsa len sa ale blížime do časti roka, kedy máme za sebou prvé sústredenia v teple, trenažéry zbalené v krabici a na lyže už začína padať prach.
Predstavenie: Nový Cannondale Topstone 2022 - tak trochu iný gravel

Predstavenie: Nový Cannondale Topstone 2022 - tak trochu iný gravel

Model Topstone bol už vo svojej predchádzajúcej generácii pomerne atypickým zjavom vo svete gravelov. Nová generácia však posúva uzdu fantázií ešte o kúsok ďalej.
keyboard_arrow_up