R.S.P. - čistenie a oleje na všetky podmienky

R.S.P. - čistenie a oleje na všetky podmienky

PR článok

Začiatok sezóny sa blíži a kto ešte nestihol pripraviť svoj bike, mal by sa rýchlo poponáhľať a premazať všetky potrebné komponenty.

Rakúska firma R.S.P. je možno pre veľa cyklofanúšikov menej známa, ale tí, ktorí ju poznajú, vedia, že sa od začiatku zaoberajú výrobou čističov olejov a vazelín. Pod R.S.P. funguje pretekársky tím, v ktorom je napríklad aj Tomáš Slavík, ale ich produkty používa napríklad aj tím Kaťuša jazdiaci vo World Tour.

Čističe - lepší chod a dlhšia životnosť komponentov

Jacky Chain


Už samotný názov hovorí, o aký produkt ide. Je určený na čistenie reťaze, pričom rozpúšťa nečistoty, mastnotu a zvyšky lepidla. Ako bonus vytvorí tenký ochranný film, ktorý chráni reťaz pred koróziou. Balenie obsahuje 500 ml tohto čističa, ktorý je možné kúpiť spolu v sete s práčkou na reťaz.

Brake Shake


Čistič na brzdy, brzdové kotúče a ráfiky v spreji, ktorý ich jednoduchým aplikovaním zbaví zvyškov oleja alebo zaschnutej špiny. Pomôže vám vyriešiť napríklad aj nepríjemné pískanie bŕzd, za ktoré veľmi často môžu nahromadené nečistoty.

Muddy Buddy


Ide o veľmi účinný čistiaci prostriedok, pena po aplikácii zbaví bicykel nepoddajných a zaschnutých nečistôt rýchlo a efektívne. Na záver tento prostriedok zanechá povrch lesklý. Samozrejme, všetky čistiace prostriedky sú ekologicky odbúrateľné.

Oleje - kto maže, ten ide rýchlejšie

Black Oil


Ideálny olej do mokrých podmienok, ktorý ochráni a premaže reťaz aj počas dlhých a náročných výjazdov. Olej obsahuje PTFE (teflón), ktorý zabraňuje zachytávaniu nečistôt. Obsah balenia je 50 ml.

Red Oil


Taktiež univerzálny olej na reťaz, ale s tým, že je primárne určený do suchých podmienok, no zvládne prípadne aj trochu vlhký terén. Teflónová zložka zabraňuje zachytávaniu nečistôt, čo zaistí hladký chod reťaze a ušetrí vám starosti pri následnom čistení. Obsah balenia je 50 ml.

Ceramic Dynamic


Olej v spreji určený do suchého a prašného prostredia, a to vďaka obsahu keramického aktíva, ktoré zvýši odolnosť a trvanlivosť oleja. S týmto olejom bude mať reťaz taktiež bezproblémový chod a navyše sa dlho udrží pekne čistá. Balenie obsahuje 200 ml.

Pred použitím spomínaných olejov a pre dosiahnutie ich vlastností, je ideálne reťaz dôkladne očistiť, na suchú reťaz aplikovať mazací olej a následne utrieť prebytočné zvyšky.

Oleje na vidlicu / tlmič

Damp Champ


R.S.P. ponúka špeciálne oleje do vidlice alebo tlmiča, pričom je na výber z rôznych viskozít. Tie sa pohybujú v rozsahu od 2,5 wt až po 15 wt. Tieto oleje sa navzájom môžu miešať pre dosiahnutie požadovaných vlastností. Zaujímavé je aj aditívum No Stick Slip, ktoré po pridaní do oleja zvyšuje hladkosť chodu vidlice či tlmiča a vytvára lubrikačný film. Naviac zabraňuje tvoreniu bubliniek.

Vazelíny - nie na všetko sa hodí olej

Slick Kick


Je špeciálne mazivo do tlmičov a odpružených vidlíc. Zloženie maziva zníži trenie na vidlici alebo tlmiči a ochráni potrebné tesnenia. Použitie je veľmi jednoduché, stačí naniesť malé množstvo na pohyblivé časti a tesnenia. Balenie obsahuje 50 g.

Bearing Buster


Ide o teflónovú vazelínu určenú na všetky ložiská. Okrem lubrikačného účinku ochráni ložiská pred koróziou. Vaše stredové zloženie už nebude vydávať nepríjemne zvuky a kolesá sa budú točiť ako nové. Balenie obsahuje 50 g, ale v ponuke je aj 500 g balenie a mazacie pištole.

Creak Freak


Táto vazelína - montážna pasta je odolná voči vysokým teplotám, soli, sladkej vode a kyselinám. Aplikuje sa predovšetkým na mazanie častí, ktoré zvyknú vŕzgať alebo ako ochrana proti zapečeniu hliníkových/titánových komponentov. Vďaka svojej priľnavosti ich rovnako chráni. Balenie je 50 g tuba.

Starostlivosť = dlhšia životnosť a lepšie jazdenie


Dlhú dobu je všeobecne známe, že o bicykel sa treba starať predovšetkým po náročnom výjazde v blate a vode. Správne umytie a namazanie predĺži životnosť komponentov, rovnako ako dodržiavanie servisných intervalov. R.S.P. ponúka zaujímavý a kvalitný sortiment na všetky tieto základné úkony. Pre viac detailných informácií navštívte stránku výrobcu rsp.at.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Ako pripraviť a udržať bike pojazdný - tipy na výbavu PR článok

Ako pripraviť a udržať bike pojazdný - tipy na výbavu

Správna starostlivosť o bicykel vie jeho životnosť zásadne predĺžiť. Okrem pravidelného servisu k tomu patrí aj čistenie.
Unboxing: Muc-Off 8 v 1 cleaning kit – aby umývanie bavilo

Unboxing: Muc-Off 8 v 1 cleaning kit – aby umývanie bavilo

Aby vás umývanie tešilo, alebo aspoň nevadilo, aby stál výsledok za to a aby vám k tomu stále niečo nechýbalo, so všetkým pomôže správne zložená umývacia sada.
Starostlivosť o bicykel Tunap - očistiť, namazať a vyraziť PR článok

Starostlivosť o bicykel Tunap - očistiť, namazať a vyraziť

Ak chceme, aby náš stroj pracoval spoľahlivo za každých okolností, musíme sa oň náležite starať. Očista, mazanie a obdobné úkony sú alfou a omegou pohodlnej jazdy. K tomu môže poslúžiť aj kolekcia od Tunap.
keyboard_arrow_up